WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання торгівлі окремими видами товарів - Реферат

Правове регулювання торгівлі окремими видами товарів - Реферат

цю мають запах та властивість вбирати запах.
При додержанні вимог транспортування і зберігання гарантійні строки зберігання тютюнових виробів з дня виготовлення становлять: люлькового тютюну - 6 місяців, інших тютюнових виробів - 12 місяців.
Перед продажем тютюнових виробів продавець обов'язково перевіряє їх якість за зовнішнім виглядом упаковки (забруднення, розриви та розклеювання коробок, пачок і пакетів, перекіс розривної стрічки тощо).
У торговельному залі тютюнові вироби мають бути виставлені у повному асортименті, наявному у господарюючого суб'єкта. Їх розміщують за видами, класами, сортами на столах, прилавках-вітринах, пристінних гірках.
Особливості правового регулювання торгівлі нафтопродуктами визначаються Правилами роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 р.
Роздрібний продаж нафтопродуктів здійснюється через мережу автозаправних станцій (АЗС), що призначені для заправки транспортних засобів моторним пальним. Продаж цих товарів у дрібній упаковці здійснюється також через спеціалізовані магазини по продажу товарів господарського вжитку.
У сільській місцевості проводиться продаж гасу на розлив через мережу спеціалізованих магазинів, кіосків, палаток (яток), а також через спеціалізовані авторозвозки системи споживчої кооперації.
АЗС поділяються на стаціонарні, пересувні та контейнерні. Стаціонарні АЗС розташовують у населених пунктах та на автошляхах. Використання пересувних АЗС дозволяється тільки для реалізації населенню пічного палива та для реалізації пального на територіях стаціонарних АЗС у разі зупинки останніх на ремонт або зачищення резервуарів.
Контейнерні АЗС дозволяється використовувати тільки в автогосподарствах, на промислових і сільськогосподарських підприємствах, платних стоянках автомобілів, моторних човнів і катерів, пристанях, у гаражних кооперативах та в сільській місцевості, де немає стаціонарних АЗС.
У всіх випадках місця розташування АЗС визначають органи місцевого самоврядування та погоджують у встановленому порядку з місцевими органами МВС і Мінекобезпеки.
Забороняється продаж нафтопродуктів безпосередньо з автоцистерн, а також приватними особами у каністрах та іншій тарі.
На стаціонарних АЗС може бути організовано продаж нафтопродуктів у дрібній розфасовці, супутніх товарів для автомобілів та інших транспортних засобів, приймання відпрацьованих масел і дрібної тари з-під нафтопродуктів, а також технічне обслуговування та миття автомобілів.
При продажу товарів вітчизняного та іноземного виробництва суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити покупців необхідною, доступною та достовірною інформацією про товари державною мовою. Такою інформацією є:
назва нормативних документів, вимогам яких мають відповідати товари;
перелік основних споживчих властивостей товарів;
ціна та умови придбання товарів;
дата виготовлення;
гарантійні зобов'язання виготовлювача;
правила та умови ефективного використання товарів;
термін служби (придатності) товарів, відомості про необхідні дії покупця після його закінчення, а також про можливі наслідки в разі невиконання цих дій;
найменування та адреса виготовлювача і підприємства яке приймає претензії від покупця;
про сертифікацію товарів.
Стосовно товарів, які за певних умов можуть бути небезпечними для життя, здоров'я покупця та його майна, навколишнього природного середовища, продавець магазину або оператор АЗС зобов'язаний довести до відома покупця інформацію про правила безпечного використання, зберіган-ня, утилізації цих матеріалів, а також шкідливі наслідки їх впливу.
Розрахунки з покупцями за придбані ними нафтопродукти, інші товари здійснюються за готівку в національній валюті, у безготівковому порядку, за кредитними картками або в іншому порядку відповідно до законодавства.
На стаціонарних і контейнерних АЗС, у спеціалізованих магазинах розрахунки з покупцями проводяться через зареєстровані електронні контрольно-касові апарати з обов'язковою видачею покупцеві касового чека, а на пересувних АЗС - з використанням товарно-касових книг та електронних контрольно-касових апаратів (за наявності відповідних моделей).
Під час продажу товарів продавець або оператор АЗС зобов'язаний видати покупцеві касовий чи товарний чек або інший письмовий документ, що засвідчує факт купівлі.
Якщо покупцеві не підійшов товар належної якості, він має право обміняти його на аналогічний протягом 14 днів, не враховуючи дня купівлі, а при виявленні недоліків чи фальсифікації товару протягом гарантійного терміну має право за своїм вибором вимагати від господарюючого суб'єкта:
безплатного усунення недоліків або відшкодування витрат на їх виправлення покупцем;
заміни на аналогічний товар належної якості;
відповідного зменшення його купівельної ціни;
заміни на такий самий товар іншої марки (моделі) з відповідним перерахуванням купівельної ціни;
розірвання договору та відшкодування збитків, яких він зазнав.
Особливості купівлі-продажу транспортних засобів урегульовані Правилами торгівлі транспортними засобами і номерними агрегатами, затвердженими наказом МЗЕЗторгу України від 18 грудня 1995р. М'2168 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 29 грудня 1995 р. за М9 489/1025).
Зазначені Правила регламентують торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами усіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами та мотоколясками, іншими транспортними засобами (далі - транспортні засоби) вітчизняного та іноземного виробництва і номерними агрегатами до них (двигунами, шасі, кузовами, рамами), що не були в експлуатації (нових, які ще не були зареєстровані в органах Державтоінспекції, далі - ДАІ), пройшли в встановленому порядку сертифікацію і мають документ встановленого зразка, комісійну торгівлю цими засобами і номерними агрегатами, а також торгівлю транспортними засобами і номерними агре-гатами, що були в користуванні.
Продаж автотранспортних засобів і номерних агрегатів дозволяється особам, які досягли 18 років, мототранспортних засобів і номерних агрегатів - особам, які досягли 16 років, за наявності паспорта або документа, що його замінює.
Продаж мототранспортних засобів і номерних агрегатів неповнолітнім особам здійснюється за наявності дозволу батьків чи опікуна.
Юридичні особи можуть придбавати транспортні засоби та номерні агрегати за наявності дорученняуповноваженої особи підприємства (організації, установи) та паспорта або документа, що його замінює.
Продавець для продажу транспортних засобів повинен мати довідки-рахунки, які є підставою для реєстрації транспортних засобів в органах ДАІ, та номерні знаки Транзит", що відповідають державному стандартові, для перегону транспортних засобів до місця призначення. У супровідних доку-ментах робиться відмітка "Перегін" і вказуються реєстраційні номери.
Бланки довідок-рахунків та номерні знаки Транзит" є документами суворої звітності.
Забезпечення продавця бланками довідок-рахунків проводиться у встановленому законодавством порядку Управлінням ДАІ МВС України, номерними знаками Транзит" - управліннями ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві, Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі.
Довідка-рахунок заповнюється друкарським способом або чорнилом від руки одним почерком. У відповідній графі проставляються назва продавця та дата реалізації транспортних засобів. Довідку-рахунок підписують

 
 

Цікаве

Загрузка...