WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання торгівлі окремими видами товарів - Реферат

Правове регулювання торгівлі окремими видами товарів - Реферат


Реферат на тему:
Правове регулювання торгівлі окремими видами товарів
Правове регулювання торгівлі алкогольними напоями. Особливості роздрібної торгівлі алкогольними напоями встановлені Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 р. № 854.
Правила визначають основні вимоги до роздрібної торгівлі горілкою і лікеро-горілчаними виробами, вином виноградним та плодово-ягідним, коньяком, шампанським, вином ігристим і спрямовані на забезпечення прав споживачів щодо належної якості товару і рівня торговельного обслуговування.
Під алкогольними напоями Правила розуміють продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом понад 8,5 відсотків етилового спирту.
Роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснюється через спеціалізовані підприємства, в тому числі фірмові, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів. Пляшки (інша тара) з алкогольними напоями повинні мати етикетки або чітке маркування, де зазначаються найменування підприємства-виготовлювача, його адреса, товарний знак, назва напою, його міцність, місткість у літрах, вміст цукру у відсотках (за винятком сухих вин, шампанського, ігристого вина і коньяку), рік /рожаю (для колекційних вин), дата розливу, термін придатності, якщо це передбачено стандартом, номер стандарту чи технічних умов.
Пляшки з шампанським та ігристим вином мають бути обгорнуті фольгою і кольєреткою. На шийці пляшки з марочним вином та коньяком на етикетці зазначається термін витримки напою, а з колекційним вином - додатково напис "Колекційне".
Етикетки на алкогольні напої, що їх реалізують на підприємствах громадського харчування, повинні бути марковані штампом (печаткою) цього підприємства.
Правила не дозволяють продавати алкогольні напої у пляшках (іншій тарі) без етикеток або чіткого маркування з наявними ознаками бою (тріщини, сколювання шийки, пошкодження закоркування тощо), у негерметично закоркованих пляшках, з наявністю сторонніх і завислих частинок або каламуті, осаду (крім колекційних вин з осадами, що швидко осідають, не створюючи каламуті), з простроченим терміном придатності, якщо це не передбачено стандартом.
Продаж горілки та лікеро-горілчаних виробів здійснюється виключно у передбаченій діючими стандартами на цю продукцію тарі, виготовленій із скла, кришталю, фарфору та кераміки (для виноробної продукції - з глазурованої кераміки).
Закорковані пляшки з алкогольними напоями зберігають у горизонтальному положенні, щоб запобігти висиханню корка, а пляшки з іншою закупоркою - у вертикальному положенні при температурі: горілку та горілку особливу - від -5° до +25°С; лікеро-горілчані вироби - від +10° до + 20°С і відносній вологості повітря не більше як 85 відсотків; вино - від +8° до +16°С (напівсолодке, напівсухе - від -2° до +8°С); коньяк- не менше як +5°С.
Перед продажем алкогольних напоїв продавець обов'язково перевіряє їх якість за зовнішнім виглядом (прозорість, колір, інші ознаки, які піддаються перевірці без відкупорювання одиниці пакування).
Продавець повинен забезпечити інформування покупця про роздрібні ціни на алкогольні напої за допомогою ярликів цін (цінників) на зразках напоїв, що перебувають у продажу.
У разі виявлення недоліків, фальсифікації алкогольних напоїв, продажу їх неналежної якості покупець має право вимагати від суб'єкта господарювання:
заміни на аналогічний товар належної якості;
заміни на товар іншого виду, марки з відповідним перерахуванням купівельної ціни;
повернення коштів;
відшкодування заподіяних йому збитків та шкоди в порядку, передбаченому законодавством.
Торгівля тютюновими виробами має певну специфіку. Вона здійснюється через спеціалізовані підприємства, в тому числі фірмові, відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих та непродовольчих товарів, стаціонарні пункти дрібнороздрібної торговельної мережі, підприємства громадського харчування, а також магазини Товари повсякденного попиту" і автомагазини, автокафе, авторозвозки, лавки-автопричепи системи споживчої кооперації, що здійснюють продаж їх у сільській місцевості.
Роздрібна торгівля тютюновими виробами забороняється:
з рук, лотків та у непристосованих для зберігання і продажу приміщеннях, що не відповідають встановленим вимогам;
на території дошкільних, навчальних і лікувальних закладів та прилеглих територіях;
у місцях проведення спортивних змагань, гуртожитках та на прилеглих територіях, в інших місцях, визначених місцевими радами;
громадянам, які не досягли 18-річного віку;
працівниками господарюючого суб'єкта, яким не виповнилося 18 років.
Забороняється реалізація на території України тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка. Порядок наклеювання марок акцизного збору регламентують Правила виготовлення, зберігання та продажу марок акцизного збору й маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядку реалізації або знищення конфіскованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 1995 р. №996.
Маркування тютюнових виробів проводиться відповідно до вимог стандартів і складається з:
o маркування окремих одиниць - на кожній цигарці або сигареті має бути зазначено найменування цигарок (сигарет), найменування підприємства-виготовлювача або його місцезнаходження, номер машини чи бригади;
o маркування коробок, пачок, боксів та сувенірних коробок - на кожній одиниці упаковки має бути вказано найменування підприємства-виготовлювача та товарний знак, його місцезнаходження, найменування і клас сигарет, наявність фільтрувального мундштука (для сигарет і цигарок), кількість штук у коробці чи пачці (для цигарок, сигар, сигарет), позначення нормативного документа (стандарту) та напис про шкідливість куріння, погодженого з Міністерством охорони здоров'я України, вміст шкідливих для здоров'я речовин порівняно з обов'язковими вимогами нормативних документів, дата виготовлення, термін придатності;
o маркування транспортної тари з нанесенням застережних написів: "Боїться вологи", "Боїться нагріву", додаткового напису "Легкозаймистий", а також маркування споживчої тари (крім застережного напису Міністерства охорони здоров'я України) та додаткового позначення дати виготовлення, кількості штук у ящику (для цигарок, сигар, сигарет), номера тари за прейскурантом.
Перевозять тютюнові вироби критими транспортними засобами, які мають бути сухими, чистими, без стороннього запаху, з додержанням принципу товарного сусідства.
Приміщення для зберігання тютюнових виробів мають бути відокремлені від торговельного залу протипожежними перегородками 1-го типу, оснащені охоронною та протипожежною сигналізацією, бути сухими, чистими, добре вентильованими, затемненими, з відносною вологістюповітря 60-70 відсотків та без різких коливань температури.
Підлога у приміщеннях повинна бути на висоті не нижче ніж 50 см від землі. Ящики з тютюновими виробами викладають на дерев'яні бруски на висоті 10 см від підлоги з проміжками для циркуляції повітря у штабелі не більше ніж у шість ящиків по висоті з проходами між двома-трьома рядами. Відстань від джерела тепла має бути не меншою ніж один метр.
Не дозволяється зберігати тютюнові вироби в одному приміщенні з продуктами, що швидко псуються, та товарами,

 
 

Цікаве

Загрузка...