WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правові способи та порядок відновлення прав споживачів, які придбали товар неналежної якості - Реферат

Правові способи та порядок відновлення прав споживачів, які придбали товар неналежної якості - Реферат

інформаційного повідомлення покупцеві надається можливість попередньо ознайомитися з об'єктом приватизації.
Якщо під час продажу об'єкта не надано зазначену вище інформацію, об'єкт може бути знято з торгів на вимогу будь-кого з учасників аукціону.
Організатором аукціону може бути орган приватизації або уповноважена ним юридична особа. Уповноважена юридична особа діє згідно з угодою між органом приватизації та цією особою.
Для участі в аукціоні, конкурсі з продажу об'єктів приватизації юридичні та фізичні особи подають заяву до органів приватизації, сплачують реєстраційний внесок, розмір якого не може перевищувати розміру одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян та вносять кошти у розмірі 10 відсотків початкової ціни продажу. Зазначені кошти вносяться шляхом безготівкового прорахування коштів на відповідний розрахунковий рахунок. Якщо покупець бажає взяти участь у купівлі кількох об'єктів, розмір коштів визначається на основі суми початкової ціни цих об'єктів.
Для участі в аукціоні, конкурсі покупці відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств ( малу приватизацію)" одержують квитки учасників аукціону, які мають містити такі відомості:
номер, під яким покупець бере участь у торгах;
назвуоб'єкта, у торгах якого бере участь покупець;
умови проведення аукціону.
Щоб одержати квиток на участь в аукціоні необхідно мати:
документ, що посвідчує фізичну особу або представника юридичної особи, їх повноваження, квитанцію про сплату реєстраційного внеску, документ про внесення коштів у розмірі 10 відсотків початкової ціни продажу, декларацію про доходи (для громадян України) в разі придбання об'єкта приватизації за рахунок коштів; нотаріально посвідчені копії уста-новчих документів - для покупців - юридичних осіб.
Відомості про учасників аукціону, конкурсу вносяться до книги реєстрації окремо щодо кожного об'єкта, який підлягає приватизації, і мають містити порядковий номер (відповідно до реєстрації), прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи або представника юридичної особи (назву юридичної особи), номер рахунку, назву та адресу банківської установи, до якої зроблено внески.
Приймання заяв на участь в аукціоні припиняється за три дні до початку аукціону.
Продаж об'єктів приватизації на аукціоні, за конкурсом проводиться за наявності двох і більше покупців.
Якщо на участь в аукціоні ніхто не подав заяву, орган приватизації приймає рішення про зменшення початкової ціни на 30 відсотків та про повторний продаж об'єкта на аукціоні.
Якщо на участь в аукціоні подав заяву один покупець, об'єкт може бути приватизований шляхом викупу цим покупцем.
Аукціон проводить ведучий (ліцитатор). Він описує об'єкт приватизації та умови його продажу. Початком торгів вважається момент оголошення початкової ціни продажу об'єкта.
Якщо протягом трьох хвилин після триразового оголошення ціни не буде запропоновано вищу ціну, ліцитатор одночасно з ударом молотка оголошує про придбання об'єкта тією особою, яка запропонувала найвищу ціну.
В арбітражній практиці відомий випадок порушення цієї вимоги під час проведення 6 вересня 1995 р. аукціону з продажу об'єкта незавершеного будівництва у смт. Богородчани Івано-Франківської області. Учасником аукціону став ПП "Семтранс" разом з двома іншими учасниками, претендентами на придбання об'єкта незавершеного будівництва. Ліцитатор описав об'єкт та оголосив стартову ціну 440 млн. крб. Далі ціна збільшувалася. Коли ліцитатор оголосив ціну 580 млн. крб., два учасники аукціону опустили квитки і вищу ціну не запропонували. ПП "Семтранс" погодився на цю ціну. Оскільки пропозицій щодо вищої ціни не надійшло, ліцитатор по закінченні 3 хвилин після оголошення останньої ціни 580 млн. крб. повинен був зробити оголошення про придбання об'єкта ПП "Семтранс" особою, яка запропонувала найвищу ціну. Однак він запропонував ПП "Семтранс" придбати об'єкт за 4,5 млн. крб., на що отримав відмову. Після цього ліцитатор зняв об'єкт з торгів і у протоколі аукціону причиною, з якої не був проданий об'єкт приватизації, вказав: змова покупців, що не передбачено чинним законодавством України.
Арбітражний суд Івано-Франківської області рішенням від 11-12 червня 1996 р. визнав аукціон таким, що відбувся і зобов'язав представництво Фонду державного майна у Богородчанському районі укласти договір купівлі-продажу об'єкта незавершеного будівництва з ПП "Семтранс". Арбітражна наглядова колегія Вищого арбітражного суду України залишила це рішення в силі своєю постановою від 6 грудня 1996 р., бо чинне законодавство не містить норм, які б обмежували права покупця, що запропонував на аукціоні найбільшу ціну, а суб'єктивна думка ліцитатора про змову покупців не може бути підставою для зняття спірного об'єкта з аукціону та для відмови в укладенні договору купівлі-продажу.
Під час проведення аукціону його учасники піднімають квитки учасника з номером, що повернутий до ліцитатора, і називають свою ціну.
Якщо під час аукціону протягом 3 хвилин після оголошення початкової ціни продажу покупці не виявляють бажання придбати об'єкт приватизації, ліцитатор має право зменшити ціну об'єкта, але не більше як на 30 відсотків. Якщо і після зменшення ціни покупці не виявляють бажання придбати об'єкт, торги припиняються.
Підвищення початкової ціни здійснюється шляхом надбавок, запропонованих учасниками аукціону.
Під час аукціону ведеться протокол, до якого вносяться початкова ціна продажу об'єкта, пропозиції учасників аукціону, відомості про учасників аукціону, результат торгів, ціна продажу, відомості про фізичну або юридичну особу, яка одержала право на придбання об'єкта.
Після оголошення покупця, який придбав об'єкт приватизації, ліцитатор та покупець підписують протокол у двох примірниках. Один примірник протоколу передається до відповідного органу приватизації, а другий видається покупцеві. Цей протокол є документом, що посвідчує право покупця на укладення договору купівлі-продажу.
Для проведення конкурсу утворюється конкурсна комісія з фахівців, експертів, представників місцевої ради та трудового колективу об'єкта, що його приватизують, у складі 5-9 чоловік.
Голову конкурсної комісії призначає орган приватизації наказом, яким одночасно затверджується склад комісії.
Комісія утворюється у 25-денний термін з моменту прийняття рішення про приватизацію об'єкта за конкурсом.
Орган приватизації у 3-денний строк з дня прийняття цього рішення направляє до організацій та установ повідомлення про направлення їх представників для роботи у складі комісії. Ці повідомлення є обов'язковими для керівництва організацій та установ. У 3-денний строк з дня одержання повідомлення вони зобов'язані направити до органу приватизації

 
 

Цікаве

Загрузка...