WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Організаційно-правові основи торговельної діяльності - Реферат

Організаційно-правові основи торговельної діяльності - Реферат

нафтопродуктами;
по-друге, на здійснення операцій з торгівлі готівковими валютними цінностями - для кожного пункту обміну іноземної валюти, за винятком операцій з торгівлі готівковими валютними цінностями, що їх здійснюють банківські установи у власних операційних залах.
Вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів. Вартість патенту за календарний місяць встановлюється в межах таких граничних рівнів:
o на території м. Києва, обласних центрів - від 60 до 320 грн.;
o на території м. Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів - від 30 до 130 грн.;
o на території інших населених пунктів - до 80 грн. Закон України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" дозволяє в окремих випадках безплатно видавати торговий патент, в якому обов'язково наводиться повний перелік товарів, передбачених для реалізації. Зокрема, торговий патент видається безплатно суб'єктам підприємництва, які здійснюють операції з роздрібної торгівлі виключно з використанням таких видів товарів національного виробництва: хліб і хлібобулочні вироби; борошно пшеничне та житнє; сіль, цукор, олія соняшникова і кукурудзяна; молоко та молочна продукція; продукти дитячого харчування; безал-когольні напої; яловичина та свинина, домашня птиця; риба;
ягоди та фрукти; картопля та плодоовочева продукція тощо.
Підставою для придбання торгового патенту на право здійснення відповідного виду підприємницької діяльності є заявка суб'єкта підприємницької діяльності за встановленою формою, яку він подає до державної податкової адміністрації, що контролює сплату податку та прибуток суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи (або структурного підрозділу цього суб'єкта).
Торговий патент видається суб'єктам підприємницької діяльності у триденний термін. Датою його придбання є дата, зазначена у торговому патенті.
Термін дії торгового патенту на здійснення торговельної діяльності становить 12 календарних місяців, а операцій з торгівлі готівковими валютними цінностями - 36 календарних місяців.
Законодавством встановлено певний порядок використання торгового патенту. Так, торговий патент має бути розміщений:
o на фронтальній вітрині магазину, а якщо такої немає - біля касового апарата;
o на фронтальній вітрині кіоску, палатки та іншої малої архітектурної форми;
o на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності місцях;
o у пунктах обміну іноземної валюти.
Торговий патент має бути відкритим і доступним для огляду.
За порушення вищевикладеного порядку використання торгового патенту суб'єкти підприємницької діяльності сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць.
За здійснення роздрібної, оптової торгівлі чи торгівлі готівковими валютними цінностями без одержання відповідних торгових патентів або за передачу торгового патенту іншому суб'єктові підприємницької діяльності чи іншому структурному (відокремленому) підрозділові суб'єкти підприємницької діяльності сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін його дії.
До дня сплати зазначених штрафів та до придбання торгового патенту або оформлення безплатного торгового патенту діяльність відповідних суб'єктів підприємництва зупиняється. Штрафи підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін з дня вручення державною податковою адміністрацією постанови про накладення штрафу.
Правила торговельного обслуговування населення. Суб'єкти підприємницької діяльності повинні знати та виконувати вимоги Закону України "Про захист прав споживачів", Порядку заняття торговельною діяльністю і правил торговельного обслуговування населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 108, Правил продажу продовольчих товарів, Правил комісійної торгівлі непродовольчими товарами, Правил роботи підприємств громадського харчування, затверджених наказами МЗЕЗторгу від 28 грудня 1994 р. № 237, від 13 березня 1995 р. № 37, від З липня 1995 р. № 129, Правил продажу товарів тривалого користування у кредит, Правил торгівлі на ринках, Правил продажу непродовольчих товарів. Правил роботи дрібно-роздрібної торговельної мережі, затверджених наказами МЗЕЗторгу від 18 грудня 1995 р. М5' 169, від 12 березня 1996 р. № 157, від 27 травня 1996 р. № 294, від 8 липня 1996 р. № 369, а також інших нормативних документів, що регламентують торговельну діяльність.
Господарюючий суб'єкт самостійно вирішує питання забезпечення торговельних приміщень торговельно-технологічним обладнанням (холодильним,піднімально-транспортним, ваговимірювальним, касовим тощо) відповідно до існуючих нормативів.
На фасаді торговельного приміщення господарюючого суб'єкта має бути вивіска із зазначенням назви господарюючого суб'єкта та власника або уповноваженого ним органу. Біля входу до цього приміщення на видному місці розміщується інформація про режим роботи.
У разі здійснення виїзної (виносної) торгівлі, а також продажу товарів з використанням інших нестаціонарних засобів на робочому місці продавця встановлюється табличка із зазначенням назви, місця розташування і номера телефону господарюючого суб'єкта, що організував торгівлю, а також прізвища, імені та по батькові продавця. На робочому місці громадянина-підприємця встановлюється табличка із зазначенням його адреси, номера свідоцтва про державну реєстрацію господарюючого суб'єкта та назви органу, що здійснив цю реєстрацію.
Режим роботи господарюючого суб'єкта встановлюється за погодженням з виконкомами місцевих рад народних депутатів.
У разі планового закриття торговельного приміщення (для проведення санітарних заходів, ремонту, технічного переобладнання тощо) господарюючий суб'єкт повинен не пізніше як за 5 днів повідомити про це громадян, вмістивши поряд з інформацією про режим роботи оголошення про дату та період закриття.
Певні вимоги встановлені законодавством і щодо здійснення торговельно-виробничої діяльності підприємств громадського харчування. Таку діяльність зазначені підприємства проводять відповідно до меню або переліку продукції, затвердженого відповідно до типу, націночної категорії даного підприємства власником або керівником підприємства. Підприємство зобов'язане забезпечити наявність страв, виробів, перелічених у меню, асортиментному переліку, протягом усього робочого дня або періоду, визначеного для їх реалізації (сніданок, обід, вечеря).
Виробляючи продукцію, підприємство громадського харчування повинно додержуватися вимог, передбачених нормативними документами. Разом з тим воно має право розробляти 1 виробляти у встановленому порядку нові, фірмові страви та продукцію.
У разі відпуску неякісної або виготовленої з порушенням технології страви (виробу) підприємство зобов'язане замінити її або сплатити споживачеві її вартість.
Законодавством заборонено встановлювати мінімум вартості замовлення і пропонувати споживачеві обов'язковий асортимент продукції.
Підприємства громадського харчування зобов'язані забезпечувати зберігання речей відвідувачів у гардеробі. За пропажу речей з гардероба підприємство несе відповідальність згідно з чинним цивільним законодавством.

 
 

Цікаве

Загрузка...