WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Організаційно-правові основи торговельної діяльності - Реферат

Організаційно-правові основи торговельної діяльності - Реферат

державну реєстрацію (наприклад, за особистою заявою власника або уповноваженого ним органу, а також на підставі рішення суду чи арбітражного суду у разі визнання недійсними установчих документів, провадження діяльності, яка суперечить установчим документам чи законодавству).
Скасування державної реєстрації є підставою для проведення заходів щодо ліквідації суб'єкта підприємницької діяльності як юридичної особи.
Статусу юридичної особи суб'єкт підприємницької діяльності позбавляється після здійснення всіх заходів щодо ліквідації.
Ліцензування торговельної діяльності. Торгівля окремими видами товарів відповідно до законів України "Про підприємництво", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"1 та інших законодавчих актів тривалий час здійснювалася на підставі спеціальних дозволів (ліцензій).
Відповідно до ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення заняття підприємницькою діяльністю без спеціального дозволу (ліцензії) тягне за собою накладення штрафу від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, засобів виробництва і сировини чи без такої.
В разі, якщо ці дії вчинено протягом року після накладення адміністративного штрафу за такі самі порушення, винна особа може бути притягнена до кримінальної відповідальності у вигляді штрафу до 200 мінімальних розмірів заробітної плати з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років (ст. 1483 КК України).
Порядок видачі ліцензій на заняття торговельною діяльністю, перелік документів, необхідних для одержання ліцензії, були встановлені Положенням про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення окремих видів діяльності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 травня 1994р. № 316, та нормативними актами, прийнятими відповідно до цього Положення. Так, згідно з підпунктом 19 п. 1 зазначеного Положення (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 1996р. № 975) ліцензії на право здійснення торговельної діяльності видавалися:
o у сфері роздрібної торгівлі та громадського харчування щодо реалізації продовольчих і непродовольчих товарів (крім алкогольних напоїв та тютюнових виробів) - відділами з питань торгівлі та побутового обслуговування населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчими органами міських рад за місцем діяльності підприємця;
o у сфері оптової торгівлі продовольчими (крім спирту етилового, коньячного і плодового) і непродовольчими товарами - Міністерством торгівлі, зовнішньоекономічних зв'язків і захисту прав споживачів Автономної Республіки Крим, управліннями з питань торгівлі та побутового обслуговування населення обласних, управліннями з питань торгівлі Київ-ської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Порядок видачі зазначених ліцензій визначений Інструкцією про порядок видачі ліцензій на здійснення торговельної діяльності у сфері оптової, роздрібної торгівлі та громадського харчування щодо реалізації продовольчих та непродовольчих товарів, затвердженою наказом Ліцензійної палати при Мінекономіки України та МЗЕЗторгу України від 8 жовтня 1996р.№ЛП-34/652.
Відповідно до цієї Інструкції ліцензія видавалася на три роки окремо на кожний вид торговельної діяльності: оптову торгівлю продовольчими товарами; оптову торгівлю непродовольчими товарами; роздрібну торгівлю продовольчими товарами; роздрібну торгівлю непродовольчими товарами; торговельну діяльність у сфері громадського харчування щодо реалізації продовольчих товарів.
Щоб одержати ліцензію на здійснення торговельної діяльності, суб'єкт підприємництва мав подати до органу, уповноваженому видавати ліцензії, такі документи:
а) заяву на одержання ліцензії із зазначенням:
для юридичної особи - найменування, організаційно-правової форми, місцезнаходження та даних про розрахункові рахунки у відповідних банках;
для громадянина-підприємця - прізвища, імені, по батькові, паспортних даних (серія, номер, коли і ким виданий, місце проживання);
виду торговельної діяльності, на яку видається ліцензія;
переліку територіальне відокремлених об'єктів, на яких здійснюватиметься заявлена діяльність;
б) для юридичної особи - копії установчих документів, засвідчених нотаріусом, а також копію свідоцтва про державну реєстрацію;
для громадянина-підприємця - копію документа, що підтверджує статус підприємця;
в) для підприємця-громадянина - копію документа, що засвідчує рівень освіти і кваліфікації, необхідний для здійснення торговельної діяльності;
г) копію правовстановлюючого документа (договір оренди, документ про право власності тощо) про наявність відповідних торговельних приміщень для роздрібної торгівлі, складських приміщень для оптової торгівлі (крім транзитних операцій) із зазначенням адреси, їхньої площі, підписану керівником і головним бухгалтером юридичної особи орендодавця та скріплену його печаткою;
д) копію документа, засвідченого підписом керівника і скріпленого печаткою податкової адміністрації за місцем реєстрації юридичної особи чи громадянина-підприємця, про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів, які внесені до державного реєстру (для роздрібної торгівлі);
е) довідку державної податкової адміністрації про те, що заявник став на облік як платник податків.
Вимагати від заявника подання документів, не передбачених Інструкцією, забороняється.
Рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії приймається у 15-денний термін від дня отримання і реєстрації заяви та всіх необхідних документів.
Письмове рішення про відмову у видачі ліцензії надсилається суб'єктові підприємницької діяльності з обґрунтуванням причин відмови. Таке рішення може бути оскаржене до суду (громадянином-підприємцем) чи до арбітражного суду(юридичною особою) у порядку, встановленому відповідно Цивільним процесуальним кодексом України чи Арбітражним процесуальним кодексом України.
Слід мати на увазі, що дія ліцензії на роздрібну торгівлю продовольчими і непродовольчими товарами, а також на торговельну діяльність у сфері громадського харчування щодо реалізації продовольчих товарів поширюється тільки на територію, підвідомчу органові, який видав ліцензію
Якщо вид діяльності, що ліцензується, здійснюється на кількох територіальне відокремлених об'єктах, у тому числі розташованих на залізничному, авіаційному, морському і річковому транспорті, суб'єкту підприємницької діяльності разом з ліцензією видаються копії на кожний об'єкт із зазначенням його місцезнаходження. Копії ліцензій видаються безплатно.
За видачу ліцензій на здійснення торговельної діяльності у сфері оптової, роздрібної торгівлі та громадського харчування щодо реалізації продовольчих і непродовольчих товарів відповідно встановлюється така плата:
o з громадян-підприємців - у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
o з юридичних осіб - у розмірі 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Оформлену ліцензію видають особисто заявникові при пред'явленні ним документа, що засвідчує особу, або уповноваженому на те представникові заявника при пред'явленні нотаріально засвідченого доручення на право отримання ліцензії.
Видану ліцензію суб'єкт торговельної діяльності подає до державної податкової адміністрації за місцем торгівлі для реєстрації, про що робиться відмітка на

 
 

Цікаве

Загрузка...