WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Зміст договорів про виконання науково-технічних робіт - Реферат

Зміст договорів про виконання науково-технічних робіт - Реферат

наведеного визначення випливає, що договори на виконання пошукових і проектних робіт є договорами підрядного типу, отже на них поширюються правила про підрядні договори.
Зазначені договірні відносини регулювалися спеціальними нормативними актами колишнього СРСР. Нині в Україні договори про виконання пошукових і проектних робіт регулюються відомчими нормативними актами. Певною мірою ці договірні відносини регулюються також законами України "Про інвестиційну діяльність" від 18 вересня 1991 р., "Про основи містобудування" від 16 листопада 1992 р. та "Про іноземні інвестиції" від 19 березня 1996 р.
Предметом договору про виконання пошукових і проектних робіт є виконання обумовлених договором робіт. Пошукові та проектні роботи мають виконуватися на основі технічного завдання на пошукові роботи та проектування, а також інших вихідних даних, необхідних для складання проектної та іншої технічної документації. Таке завдання може підготувати також за дорученням замовника сам підрядчик. У такому разі завдання стає обов'язковим для сторін з моменту його затвердження замовником.
Технічне завдання на виконання пошукових чи проектних робіт - документ досить складний, великий за обсягом, тому його мають розробляти тільки фахівці. Наприклад, необхідно здійснити пошукові роботи на прокладання лінії метро в бік житлового масиву Троєщина. На виконання цієї роботи необхідно скласти технічне завдання, розробка якого також вимагає значного обсягу робіт. Треба визначити трасу майбутнього пролягання лінії метро, а вже потім приступати до пошукових робіт.
Пошукові роботи - це розвідка майбутнього місця забудови, дослідження його ґрунтів, майбутньої траси дороги, трубопроводів, ліній комунікацій тощо. Пошукові роботи мають на меті виявити місце, яке найбільш підходить для зведення будівлі чи прокладання дороги, лінії електропередачі тощо.
При будівництві складних, великих за обсягом споруд пошукові роботинеобхідні. Вони мають забезпечити вихідні дані для проектантів і становлять початкову стадію проектування. Пошукові роботи проводяться з метою техніко-економічного обґрунтування вибору району і конкретного місця будівництва, комплексного вивчення природних умов району, можливості використання місцевих будівельних матеріалів, джерел водопостачання, транспортного сполучення, прокладання комунікацій тощо. Іншими словами, завданням пошукових робіт є підготовка необхідних даних для розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва і наступного складання технічної документації.
Другий етап підготовчих до будівництва робіт - проектування, яке має завершитися комплексом технічної документації. Вона складатиметься з техніко-економічного обґрунтування, креслень, схем, пояснювальної записки до них, специфікації тощо, які визначають обсяг і зміст робіт.
За загальним правилом проектування об'єкта будівництва може здійснюватися за одну або дві стадії. Одна стадія проектування складається лише з робочого проекту і зведеного кошторису. Її застосовують для нескладного будівництва або будівництва за серійним проектом. Для складнішого будівництва спочатку розробляється технічний проект зі зведеним кошторисом, а вже потім на його основі - робочий проект (робоча документація) з конкретним кошторисом.
Як уже відзначалося, виконання пошукових і проектних робіт, зокрема для складного будівництва має творчий характер, що відображено у змісті зазначених договорів. Хоч ці договори і належать до типу підрядних, у них є елементи творчого характеру, які певною мірою обумовлює зміст прав та обов'язків за цим договором.
Своєчасне та якісне виконання пошукових і проекти;
Робіт - основний/обов'язок виконавця робіт. Стаття 947 проекту ЦК України передбачає, що робота має бути виконана відповідно до вихідних даних на пошук і проектування та договору. Будь-які відхилення як від технічного завдання і вимог самого договору мають обов'язково узгоджувати замовником. При виконанні проектування виконавець повинен також додержуватися будівельних норм і правил, встановлених технічних вимог та інших обов'язкових нормативів.
Не менш важливим обов'язком виконавця робіт є його обов'язок погоджувати вже готову проектно-кошторисну документацію із замовником, а в разі потреби - разом із замовником з компетентними державними органами та органами місцевого самоврядування. З огляду на це положення виконавець зобов'язаний передати замовникові для погодження весь комплект технічної документації, дати необхідні пояснення, обґрунтувати доцільність запропонованих проектних рішень, вибору конкретних будівельних матеріалів, місця будівництва, прокладання траси тощо. Замовник перевіряє відповідність технічної документації нормативно-технічним вимогам і своєму технічному завданню і, якщо не виявиться розбіжностей, погоджує технічну документацію.
У договорі бажано обумовити строк, протягом якого замовник зобов'язаний розглянути подану йому технічну документацію.
У передбачених законом випадках виконавець зобов'язаний також погодити розроблену документацію з відповідними державними органами та органами місцевого самоврядування. В цьому погодженні повинен брати участь також і замовник. Вони разом мають розробити і погодити свої дії щодо погодження документації з компетентними державними органами та органами місцевого самоврядування.
У процесі погодження технічної документації з компетентними державними органами та органами місцевого самоврядування можуть виявитися певні прорахунку відхилення від встановлених вимог, які треба обов'язково усунути. Усунення виявлених недоліків здійснюється за рахунок сторони, з вини якої вони були допущені. Якщо це помилки технічного завдання, виданого замовником, то виявлені недоліки технічної документації мають бути усунені за рахунок замовника. В інших випадках - за рахунок виконавця робіт.
Погоджена у встановленому порядку зі всіма компетентними державними органами та органами місцевого самоврядування, а також із самим замовником технічна документація передається йому. Відповідно до ст. 947 проекту ЦК України виконавець зобов'язаний передати замовникові готову проектно-кошторисну документацію, а також результати пошукових робіт у формі відповідної документації, що додається до проектно-кошторисної.
Важливий обов'язок виконавця робіт - не передавати без згоди замовника проектно-кошторисну документацію будь-яким третім особам. Передача зазначеної документації третім особам може мати місце лише на підставі письмового дозволу замовника.
Заборона

 
 

Цікаве

Загрузка...