WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Моє бачення майбутньої професії юриста – судді - Реферат

Моє бачення майбутньої професії юриста – судді - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Моє бачення майбутньої професії юриста - судді"
ПЛАН
Вступ
1. Образ справжнього сучасного юриста
2. Що я знаю про правосуддя
3. Якими рисами, на мою думку, повинен володіти суддя
Висновки
Використана література
Вступ
Вибрати професію раз і на завжди - досить непросто. Не всім це вдається в житті. До своєї професії можна йти довго і звивистим шляхом. Хочеться вірити, що мій вибір - є правильним і я не пошкодую, що став на шлях отримання юридичної професії.
В моїх очах професія юриста є досить цікавою, а також перспективною на сьогоднішній день. Мій вибір професії обумовлений тим, що хочеться допомагати тим людям, які знаходяться під захистом закону і держави, але не мають знань чи можливостей відстояти свої законні інтереси у суді.
Відверто кажучи хотілося б в майбутньому стати не ким іншим як суддею, але разом з цим розумію, що саме ця професія вимагає великих знань в області юриспруденції. Саме від суддів залежить чи буде прийняте справедливе рішення. Хочеться вірити, що має навчання і подальший досвід сприятиме тому, щоб жодного разу не припуститися непоправної помилки, яка б могла зломити комусь долю.
Робота судді надзвичайно складна, багатогранна і відповідальна. Високий рівень судової діяльності, винесення компетентного і справедливого рішення судом є однією з найважливіших гарантій надійного забезпечення прав і законних інтересів громадян.
Правосуддя - особлива функція державної влади, що здійснюється через розгляд і вирішення в судових засіданнях цивільних справ зі спорів, стосовних до прав та інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань та кримінальних справ і застосування встановлених законом карних заходів щодо осіб, винних у вчиненні злочину, або виправдання невинних.
Юристи різних сфер діяльності служать захисту прав і свобод українського суспільства. Основна мета професії юриста - встановлення справедливості, тому бути юристом - це величезна відповідальність.
1. Образ справжнього сучасного юриста
На мою думку сучасний юрист-суддя має бути не просто справедливою людиною, але й висококласним знавцем своєї справи, справжнім професіоналом юридичної галузі.
Юриста-професіонала мають відрізняти від інших людей глибокі знання права, які умовно можна поділити на такі види: а) фундаментальні, що дають розуміння внутрішніх закономірностей держави і права, охоплюють усі важливі юридичні поняття і категорії; б) спеціалізовані - конкретні юридичні знання, що використовуються для потреб різних видів юридичної діяльності: складання юридичних документів, виконання відповідних дій і операцій, застосування певних засобів та певної методики в процесі розв'язання юридичних справ.
Сучасний юрист, на мою думку, це професіонал, який ставить інтереси правосуддя на перше місце, поступаючись власним бажанням.
Особливостями мислення судді є незалежність від будь-яких впливів зовні, об'єктивність у підході до оцінки суті справи і прийняття рішення, глибокий і всебічний аналіз усіх її обставин, вміння бачити за чисто зовнішніми деталями справжні мотиви поведінки людей, дійсні причини виникнення подій і явищ.
Інтелект судді найбільш виявляється у встановленні, визнанні істотних для справи фактів і відокремлення їх від недостовірних, сумнівних даних.
Організаційні здібності судді - неодмінна властивість його особистості, як керівника судового процесу.
Його воля, висока дисциплінованість, зібраність, цілеспрямованість, наполегливість у встановленні істини в поєднанні з правовою культурою у вирішальній мірі визначають належну поведінку учасників процесу, високий рівень організації відправлення правосуддя.
Комунікабельність, тобто вміння спілкуватися - риса, без якої немислиме повноцінне виконання суддею своїх функцій.
Характер його роботи зумовлює повсякденні відносини з багатьма людьми різного рівня освіти, складу розуму, віку, способу життя, характеру тощо. І до кожного з них потрібний відповідний підхід, розуміння.
Тут особливо важливі такі якості судді, як чуйність, врівноваженість, такт, вміння вислухати і у той же час допомогти людині зрозуміти сутність питання, чесно і правдиво висловитися по справі.
2. Що я знаю про правосуддя
Правосуддя - особлива функція державної влади, що здійснюється через розгляд і вирішення в судових засіданнях цивільних справ зі спорів, стосовних до прав та інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань та кримінальних справ і застосування встановлених законом карних заходів щодо осіб, винних у вчиненні злочину, або виправдання невинних. Згідно зі ст. 55 Конституції України кожному громадянинові гарантується право на захист у суді його порушених прав і свобод.
Правосуддя в Україні регулюється статтями 124-131 Конституції України, законодавством про судоустрій, конституційне, цивільне, кримінальне та арбітражне судочинство.
Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Суди відповідно до ст. 6 Конституції України є самостійною гілкою влади і діють незалежно від законодавчої та виконавчої влади. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються. Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Завданнями правосуддя є:
o всебічне зміцнення законності й правопорядку;
o запобігання злочинам та іншим правопорушенням;
o охорона від будь-яких посягань закріплених у Конституції України суспільного ладу, його політичної та економічної систем, соціально-еко-номічних, політичних та особистих прав і свобод громадян, проголошених і гарантованих Конституцією та законами України, прав і законних інтересів підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань;
o виховання громадян у дусі точного й неухильного виконання Конституції та законів України, додержання дисципліни праці, чесного ставлення до державного і громадського обов'язку, поваги до прав, честі й гідності громадян;
o виправлення й перевиховання осіб, які порушили закон. До основних ознак правосуддя слід віднести:
o здійснення правосуддя спеціальними державними органами - судами (суддями), які у своїй діяльності є незалежними і підкоряються тільки законові;
o розгляд будь-яких справ у судах із дотриманням

 
 

Цікаве

Загрузка...