WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Доцільність зняття недоторканості з депутатів - Реферат

Доцільність зняття недоторканості з депутатів - Реферат

починати з себе. Перше - це ретельність добору кандидатів у партійні списки. За це має нести відповідальність те коло осіб, яке ці списки склало (наразі це лідер партії та вузьке коло політичних ділків). Друге, поки народ не почне думати головою за кого голосувати (а мабуть голосувати треба проти всіх - приватна думка), низька якість списків буде зберігатися.
Ну не можна знімати недоторканість з депутатів, принаймні допоки судова система залишається нереформованою, а прокуратура виявляє чемність до замовників вбивства Гонгадзе! Почнеться бардак ще більший від того, що існує зараз. Краще нехай Луценки та інші балакуни складають такі партійні програми на вибори, за якими можна було б перевірити чи виконуються їхні обіцянки. Краще нехай викривають корупціонерів серед депутатів - усі кричать про корупцію у парламенті, але жодного факту не було ні оприлюднено, ні доведено до суду.
Скажіть мені будь-ласка, чи є бандити "високого калібру" з середовища не-депутатів? Так, звісно є. Чи є в них недоторканість де-юре? Ні. А де факто? Так. Кого посадили???
Тема зняття депутатської недоторканості надзвичайно популярна в суспільстві. Досі існує міф, що саме через депутатську недоторканість криміналізовані бізнесмени рвуться до Верховної Ради, переховуючись від справедливого суду. Насправді ж, ті бізнесмени, які йдуть у Верховної Ради, давно не бояться українського судочинства, бо мають на своєму утриманні не лише адвокатів, а й суддів і прокурорів. То ж , завеликим рахунком, зняття недоторканності з депутатів не вирішить проблему перенасичення політики бізнесом.
3. Особливості обмеження депутатської недоторканості:
зарубіжний досвід
Процедура обмеження депутатської недоторканості має кілька сталих етапів. Зазвичай ініціатива виходить від представника публічної влади (найчастіше - державного прокурора), партії або особи. Інколи пропозицію з ініціативою надсилають голові парламенту або відповідної палати парламенту через міністра юстиції (Франція, Румунія), верховного або іншого суду (Іспанія, Німеччина, Швейцарія), самого парламенту (Австрія, Данія, Таїланд), кредиторів (Німеччина). Інколи депутат може сам відмовитись від імунітету (Греція, Польща, Хорватія, Таїланд). Далі справу розглядає спеціальний парламентський комітет, розмір та композиція якого може змінюватися залежно від умов. Метою такого розгляду є надання висновку після вивчення ситуації. Парламент на пленарному засіданні шляхом голосування простою або кваліфікованою більшістю приймає рішення про обмеження депутатської недоторканості.
Австрія Депутати можуть переслідуватись за неправомірні дії лише у тому випадку, якщо останні не мають жодного відношення до їхньої політичної діяльності. Органи прокуратури, на вимогу депутата або третини членів комітету стандартів (Standing Committee), що має юрисдикцію у таких справах, повинні вимагати від парламенту рішення стосовно того, чи існує зв'язок з депутатською діяльністю. Після того, як ця вимога була виконана, органи прокуратури повинні негайно зупинити усі слідчі дії, що були розпочаті. Якщо парламент визнає, що зв'язок між здійсненим правопорушенням та політичною активністю депутата існує, то рішення про винуватість або невинність депутата приймається паралельно. Якщо парламент у всіх подібних випадках не може визначити свого рішення протягом 8 тижнів з моменту вимоги, то вважається, що він погоджується із рішенням органів прокуратури.
Болгарія Якщо достатньо доказів того, що член Національної Асамблеї скоїв тяжкий злочин, Генеральний прокурор зобов'язаний негайно повідомити у письмовій формі про це Національну Асамблею або, за відсутності пленарних засідань, - його Голову, та отримати дозвіл на відкриття кримінальної справи. Разом з вимогою Генеральний Прокурор має надати відповідні дані, що підтверджують скоєння злочину. Національна Асамблея розглядає вищезазначені документи і, якщо вона погоджується задовільнити вимогу Генерального Прокурора, то обвинувачений депутат зобов'язаний з'явитися перед парламентом. Якщо парламент у даний момент не має пленарних засідань, то дозвіл на відкриття проти депутата кримінальної справи приймається його главою. Цей дозвіл має бути розглянутим на першому ж засіданні парламенту. Якщо у результаті слідства депутата засуджують до тюремного ув'язнення за умисне скоєння злочину або ув'язнення за будь-який інший злочин, то Національна Асамблея має прийняти резолюцію про дострокове припинення повноважень депутата.
Якщо Генеральний Прокурор вимагає, щоб депутата було взято під охорону, Національна Асамблея має прийняти окрему резолюцію відповідно до цієї вимоги, за якою слідує уся вищезгадана процедура.
Молдова Документ про затримання, арешт, обшук або притягнення депутата до кримінальної чи адміністративної відповідальності направляється Голові парламенту Генеральним прокурором. Голова парламенту інформує про це депутатів на відкритому засіданні у семиденний термін і передає цей документ на розгляд у Комісію з прав людини, котра у п'ятнадцятиденний термін встановлює, чи є підстави для обвинувачень депутата. Рішення комісії приймається таємним голосуванням більшістю голосів її членів. Генеральний прокурор надає комісії усі необхідні їй документи; у випадку відмови комісія звертається до парламенту. Рішення комісії підлягає обговоренню та погодженню у парламенті не пізніше, ніж протягом тижня з моменту його надання. Рішення Парламенту приймається таємним голосуванням більшістю голосів.
Росія У випадку відкриття кримінальної справи або справи з адміністративного правопорушення щодо
члена Ради Федерації або депутата Державної Думи, орган дізнання чи слідчий у триденний термін повідомляє про це Генеральному прокурору. Якщо відповідну справу відкрито стосовно дій члена Ради Федерації або депутата Державної Думи, безпосередньо пов'язаними з його повноваженнями, то Генеральний прокурор Російської Федерації у тижневий термін після отримання повідомлення органу дізнання зобов'язаний внести у відповідну палату Федеральних Зборів Російської Федерації відомості про позбавлення члена Ради Федерації або депутата Державної Думи недоторканості. Справу не можна передати до суду без згоди відповідної палати Федеральних Зборів Росії.
Угорщина Попередня

 
 

Цікаве

Загрузка...