WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Робота з речовими джерелами криміналістичної інформації при розкритті та розслідуванні злочинів - Дипломна робота

Робота з речовими джерелами криміналістичної інформації при розкритті та розслідуванні злочинів - Дипломна робота

і зволожують з пульверизатора, даний процес повторюють декілька разів.
Насипний спосіб використовують для виготовлення зліпків із слідів, заповнених водою. Для цього навкруги сліду роблять бар'єр, який виступає за межі води і весь простір заповнюють гіпсом.
Комбінований спосіб: спочатку виготовляють скориночку з гіпсу насипним способом, а потім частину сліду, що залишилася, - наливним способом.
Виготовлення гіпсових зліпків із слідів на снігу має свої особливості:
- гіпс слід охолодити до максимально можливої низької температури (розсипати на лист паперу тонким шаром гіпс, який розташувати на снігу);
- при перемішуванні у воду для охолоджування додають сніг. Це необхідно для того, щоб температура розчину була якнайнижчою, оскільки затвердіння гіпсу проходить з виділенням тепла і згладжуються деталі сліду.
Основні вимоги, що пред'являються до упаковки об'єктів аналогічні вимогам, що пред'являються при вилученні предметів з відбитками пальців:
В ході огляду місця події по слідах ніг можна вирішити наступні питання:
1. Скільки осіб брало участь у вчиненні злочину.
2. В якому напрямі рухалися злочинці і до яких предметів підходили.
3. З якою швидкістю пересувалися злочинці і де робили зупинки.
У чоловіків довжина кроку в середньому складає:
при ходьбі - 70-85 см;
при повільному бігу - близько 100 см;
при швидкому бігу - близько 150 см.
У жінок при ходьбі - 60-65 см;
при повільному і швидкому бігу - дещо менше ніж у чоловіків[12, с. 5].
На зупинки указують безладно розташовані, частково перекриваючі один одного сліди.
4. Які дії виконали злочинці.
5. Чи залишені сліди ніг при ходьбі, бігу, стрибках або ударах ногою і т.д.
При ходьбі утворюються сліди, в яких, як правило, відображаються всі частини стопи або взуття з достатньо чітким контурами; при бігу - підметкові частини підошов взуття або плеснові частини і пальці ступні, контури слідів нечіткі; при стрибках утворюються сліди у вигляді поглиблень невизначеної форми; при ударах по відносно твердих об'єктах сліди мають вид мазків, утворених забрудненнями, або подряпин.
6. Яким видом взуття залишені сліди.
По конфігурації слідів, наявності каблуків, підметок, а також є на них малюнках, буквених, цифрових або інших позначень визначають різновид взуття.
7. Взуттям якого розміру залишені сліди.
Для визначення розміру взуття з довжини сліду віднімають величину середнього підвищення підошви готового взуття над колодкою, по якій вона виготовлялася. Величина середнього перевищення для кожного виду взуття різна, і в середньому ця величина коливається в межах 1,5 см.
Віднімаючи від довжини сліду 1,5 см, одержують розмір взуття по метричній системі вимірювання, для перекладу в штихмасову систему дане значення множать на 3 і ділять на 2; розмір взуття одержаний при розрахунку більш точний для легкого взуття і менш точний для грубого взуття [12.5].
8. Які фізичні особливості людини, що залишила сліди:
По одиничному сліду босої ноги можна обчислити точний зріст людини:
а) довжина підошви ноги складає 15,8 % величини росту чоловіка і 15,5 % - у жінки; ширина носка в 18 разів менше зросту, а п'ятки - в 27 разів;
б) різна довжина кроку лівої і правої ніг, широка (вузька) розстановка ніг клишоногість і т.п..
9. Яка будова босих ніг людини і підошов його взуття.
Сліди можуть відобразити дефекти стопи ніг, відсутність одного або декількох пальців, передньої частини стопи, рубці і т.п.
Сліди взуття можуть відобразити незвичайну конструкцію взуття, своєрідне поєднання ознак зовнішньої будови підошви у вигляді яких-небудь характерних особливостей.
10. Яка відносна давність виникнення слідів, на яку вказують зміни, які відбулися в слідах під дією випадкових обставин.
Наявність в слідах води вказує на те, що сліди залишені до або після дощу.
Прим'ята трава підіймається через 3-4 години, мох - приблизно через 3 години, волога виступаюча в слідах на моховитій підстилці зникає в межах години.
11. Речовиною якого виду і кольору утворені сліди.
Експертне дослідження.
При призначенні трасологічної ідентифікаційної експертизи в розпорядження експерта надаються сліди ніг або їх копії і порівняльні зразки. Якщо на експертизу направляється слід босої ноги, то в якості порівняльного матеріалу представляються відбитки босих ніг залишені друкарською фарбою на чистих листах паперу. При направленні на експертизу слідів ніг в панчохах або шкарпетках для порівняльного дослідження необхідно представити відбитки босих ступень, відбитки ніг в панчохах або в шкарпетках і самі панчохи або шкарпетки. При направленні на експертизу відкопійованих на плівку поверхневих слідів або об'ємних слідів взуття у вигляді гіпсових зліпків в розпорядження експерта представляється взуття, яке перевіряється [22.56].
Сліди зубів. Сліди зубів, як джерела інформації можуть бути залишені злочинцем на продуктах харчування (сирі, шоколаді, фруктах і ін.) і на інших предметах (металева пробка від пляшки, свинцева пломба і т. п.), а також на тілі людини (злочинця, жертви). Тому ці сліди можна знайти при оглядах місця події, предметів, трупа, тіла живої людини (огляди).
По слідах зубів встановлюють, за яких умов вони утворилися, і ідентифікують людину.
За механізмом утворення розрізняють сліди надкусу і відкушення. При надкусі відбувається неповне стулення зубів і на протилежних поверхнях об'єкту утворюються сліди, що відображають жувальну поверхню верхніх і нижніх зубів, а також деяку частину їх бічної поверхні.
При відкушенні зуби стуляються повністю, відділяючи відкушену частину.
На об'єкті, від якого проведено відкушення, залишаються сліди у вигляді жолобків, що повторюють конфігурацію зовнішнього краю зубів. На відкушеній частині відображаються сліди від внутрішньої поверхні зубів у вигляді опуклих дугоподібних смуг.
Найбільш інформативнісліди надкусу. По них (як правило об'ємних) можна судити про наступні загальні і особливі ознаки зубного апарату: форми і розміри дуги зубного ряду, асиметрію правої і лівої гілок зубного ряду, нахил зубів ряду, відстань між зубами, кількість зубів в ряді, їх форму (жувальну або ріжучу поверхню), розташування в зубному ряді, розміри, рельєф жувальної або передньої поверхні, наявність протезів (коронки, пломби, тощо).
Вказані особливі ознаки в сукупності з функціональними (форма прикусу) дозволяють ототожнити особу, що залишила слід [7, с. 589].
Разом з тим ознаки зубного апарату, що відобразилися в сліді можуть бути використані і для розшуку. Такими ознаками є: наявність протезів, аномалій окремих зубів, дуже великий чи дуже малий їх розмір і ін.
Фіксація слідів зубів проводиться шляхом їх опису в протоколі огляду і фотографування за правилами масштабної зйомки за різних умов освітлення так, щоб були відображені різні ознаки (форма зубів, рельєф жувальної поверхні і т. п.).
Вилучення такого роду слідів людини здійснюється аналогічно іншим слідам, які

 
 

Цікаве

Загрузка...