WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Особливості кримінального процесу Англії та США - Курсова робота

Особливості кримінального процесу Англії та США - Курсова робота


Курсова робота
на тему:
Особливості кримінального процесу Англії та США
?
ПЛАН
Вступ................................................................................................................................3
РОЗДІЛ 1: Загальна характеристика англосаксонської системи права........4
РОЗДІЛ 2: Особливості кримінального процесу Англії....................................7
2.1 Доказове право.................................................................................................7
2.2 Порушення кримінального переслідування і розслідування кримінальних справ.................................................................................................................10
2.3 Розгляд кримінальних справ в судах першої інстанції..............................11
2.4 Оскарження судових рішень..........................................................................17
РОЗДІЛ 3: Кримінальний процес США...............................................................21
3.1 Докази і доказування.......................................................................................21
3.2 Розслідування кримінальних справ...............................................................22
3.3 Судовий розгляд кримінальних справ...........................................................24
3.4 Оскарження судового рішення.......................................................................27
Висновок..........................................................................................................................32
Використана література...........................................................................................33
Вступ
До англо-саксонської системи права відносяться правові системи багатьох країн. Серед них Об'єднане королівство Великобританії і Північної Ірландії, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, тобто в основному це великі колонії Англії.
Щодо Англії, то тут дотепер немає свого кримінально-процесуального кодексу, діють правові інститути, які виникли ще декілька століть тому, а саме судочинство грунтується на більше ніж 300 законодавчих актах і численних судових прецедентах, які нерідко характеризуються архаїчністю. Наприклад, у сучасному процесі нерідко юристи Англії використовують "Велику хартію вільностей" 1215 року для обґрунтування права кожної людини бути судимою собі рівними.
Кримінально-процесуальне право складається з загального (неписаного) права - права, заснованого на прецедентах, і статутного права - правових норм, викладених в окремих парламентських актах. Прецедентами вважаються справи, які приймаються за зразок при вирішенні відповідних правовідносин. Головним чином прецедентами виступають рішення Апеляційного суду і Палати лордів, офіційне опублікування яких почалось з 1865 року. Кримінальне судочинство здійснюється за участю мирових суддів і присяжних Суду Корони.
У XX столітті були прийняті закони про докази, обвинувальні акти, суди присяжних, юридичну допомогу, мирових судців, про магістратські суди, про кримінальне правосуддя. Але кодифікованого кодексу так і не створено.
Особливістю кримінально-процесуального права США залишається також його недостатня кодифікованість і наявність значної кількості норм так званого прецедентного права.
Карний процес США досить непослідовний. З одного боку, законодавчо декларуються багато слушних загальнолюдських цінностей: свобода, власність, "мій будинок - моя фортеця" тощо. Приміром, як не захоплюватися аме-риканським "прайвесі", тобто "правом бути залишеним у покої", правом на особисте (приватне) життя та на його захист. Суть його полягає в пріоритетному захисті саме недоторканності особистого життя: інтимних стосунків, сфера особистих стосунків, недоторканність приватного листування і щоденників, свободу думок і самовираження. З іншого боку, в галузевих інститутах кримінального процесу методично руйнуються найнеобхідніші гарантії прав і свобод.
Але США - це країна не тільки широкої демократії, але і великої злочинності За даними дослідників, у США мають місце: кожні 26 хвилин - одне зґвалтування, кожні 5 хвилин - грабіж, кожну хвилину - угон автомобіля, кожні 28 секунд - крадіжка. Злочини проти життя людини набули небувалого розмаху (в 1967 році, наприклад, було вчинено 12 230 вбивств). До цього тисячоліття починаючи з 1865 року на кожного третього президента США мав місце замах, а кожен п'ятий загинув внаслідок злочину. В якійсь мірі згадані вище обставини обумовили створення численних поліцейських органів та надання їм великих повноважень. У Вашингтоні до 10 поліцейських на тисячу жителів. Серед поліцейських органів 40 тисяч організацій зі штатами понад 4000 тисяч осіб.
РОЗДІЛ 1: Загальна характеристика англосаксонської системи права.
Англійське право, порівняно з правом країн романо-германської правової сім'ї, не знає внутрішнього поділу на публічне і приватне, загальносоціальне і юридичне. Воно навіть не диференціюється на цивільне і адміністративне, кримінальне і торгове, але воно класифікується на загальне право і право справедливості.
Цими корінними відмінностями зумовлені й інші. Так, у англійському праві не існує галузевих інститутів як сукупності однотипових норм права. А норма права являє собою відпрацьоване судовою практикою рішення по конкретній справі. Якщо це так, то стає зрозумілим, що ця норма є менш загальною і абстрактною порівняно з нормами права, до яких звикли ми. У цих норм не може бути поділу їх на імперативні та диспозитивні, норми законів і підзаконних актів тощо. Така структура права зумовлює те, що воно не може бути кодифікованим. Наведені особливості англійського права пояснюються його історією. Воно створювалось судовою і адміністративною практикою, тому менш логічне і послідовне, важкодоступне і нераціоналізоване.
Як уже наголошувалось, англійське право диференціюється на загальне і право справедливості. Цей поділ має надзвичайно важливе значення, тому що і англійські юристи поділяються на юристів загального права і юристів права справедливості. При цьому право справедливості - це сукупність норм, які створювались судом канцлера для того, щоб доповнювати, а деколи і змінювати систему загального права, якщо вона відставала від життя. Канцлер ніколи не вступав у конфлікт з нормами загального права, навпаки, він зобов'язаний був виявляти шану до норм цього права і діяльності королівських судів. Але останні були пов'язані дуже вузькою компетенцією і суворою процедурою, а тому не завжди встигали за плином часу. Це і зумовило необхідність створення спеціальної юрисдикції, що грунтувалася на королівській прерогативі, спрямованій на пом'якшення і доповнення норм загального права та вирішення питань відповідно до вимог моралі і совісті.
На сучасному етапі розвитку англійського права для того, щоб визначити, до якого права належить справа, слід зрозуміти, до якої галузі

 
 

Цікаве

Загрузка...