WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Кримінальна субкультура і її роль у детермінації злочинності - Дипломна робота

Кримінальна субкультура і її роль у детермінації злочинності - Дипломна робота

даному соціумі.
Враховуючи підлітковий максималізм і об'єктивно властиву цьому віку жорстокість, "прописка" часто носить характер досить злої забави, іноді вельми небезпечної для здоров'я підлітка як у фізичному, так і в психічному плані.
Статус "опущених" зміні не підлягає ні за яких обставин, як би він "героїчно," з погляду злочинців, не поводився на слідстві і в суді.
"Прописку" також не проходять особи, що займають високий статус в кримінальних співтовариствах, але якщо це не широко відома особа, то йому треба привести докази (представити свідків), що він дійсно займав (займає)такий статус.
Обставини, що підвищують статус при "прописці": зухвала поведінка під час слідства і суду; взяття на себе чужої вини (особливо вини осіб, що відносяться до "кримінальної еліти" - "злодіїв в законі," інших "авторитетів"); докази того, що засуджений раніше не перебував в активі; постійні порушення режиму утримання; здійснення злочинів по важких статтях (вбивство, нанесення тяжких тілесних пошкоджень, розбій, грабіж і т.д.).
Процедура "прописки" проводиться, як правило, у відокремлених місцях і так, щоб не ніхто з адміністрації не зміг перешкодити. Закінчується процедура "прописки визначенням становища новачка в структурі кримінальної ієрархії, привласнюється "кличка" (образлива або навпаки - залежно від того, чи витримав новачок "прописку" чи ні), може наноситися татуювання (у тому числі насильно).
"Прописка," як правило, проходить у вигляді "співбесіди" новачка з неформальним лідером, який самостійно вирішує, чи прийняти новачка в дане кримінальне співтовариство без жодних умов або заздалегідь піддати його яким-небудь випробуванням ("приколам").
Досить поширена процедура "прописки" у вигляді "судового засідання", коли з середовища правопорушників обираються "судді", призначається "прокурор" і "адвокат". Процедура "прописки - суду," закінчується виголошенням "вироку", яким новачку визначається, що він повинен зробити для успішного закінчення "прописки" (як правило, ця вимога злісно порушити режим - цим знову ж таки перевіряється готовність новачка слідувати законам кримінальної субкультури).
"Прописка" може проводитися або відразу під час вступу новачка в камеру, або по закінченню певного терміну (звичайні 3 місяці). З поняттям "прописка" нерозривний зв'язано поняття "приколу," оскільки "прописки" проводиться з використанням "приколів." "Приколи" (іноді вони ще називаються "ігрульки") - це різного роду загадки, хитрощі, ігри і т.д., мета яких приколоти, тобто зловити, викрити новачка в незнанні норм і правил кримінального співтовариства. Від того, як новачок відреагує (відповість) на "приколи," залежить неабиякою мірою результат "прописки" і, відповідно, те місце, яке він займе в злочинній ієрархії.
Кількість "приколів" при проведенні "прописки," як правило, не обмежується, особливо якщо йдеться про "приколи" у вигляді загадок.
"Ігрульки" у вигляді загадок задаються в дуже швидкому темпі, за кожну неправильну відповідь випробовувану одержує ложкою по чолі, з метою щоб по закінченню прописки у нього "виросли роги" (в місцях ударів утворюються значні припухлості).
За своїм характером "приколи" можна розділити на сім видів: "Приколи" типу загадок. Даний вид "приколів" є найпоширенішим. Мета даного виду "приколів" - перевірити новачка на винахідливість і кмітливість, знання ним норм і правил кримінальної субкультури. Дані приколи проводяться у вигляді питань, на які необхідно дати правильні (з погляду кримінальної субкультури) відповіді. "Приколи" типу єдиноборства. Мета - перевірити такі якості прибулого новачка як сміливість, уміння постояти за себе, дати відсіч, спритність, силу і т.д. За допомогою різних хитрувань сусіди по камері прагнуть спровокувати новачка на бійку, причому з ким-небудь значно сильніше за самого новачка. "Приколи" типу тестів завжди носять провокаційний характер. Суть їх полягає в тому, що новачок "ловиться" на звичних буденних неточностях. "Приколи," пов'язані з технікою (технічними засобами). У принципі ці "приколи" є різновидом "приколів типу загадок і типу тестів, але в них використовується технічна термінологія і необхідні хоча б мінімальні пізнання в техніці і т.д. "Приколи" типу ігор. Мета даного виду "приколів" - розважитися, причому розваги носять жорстокий характер "Приколи" типу випробувань. Мета - випробувати готовність і здатність новачка переносити біль і відстоювати інтереси співтовариства (друзів, всієї камери). Звичайно новачка примушують порушити режим або примушують дати слово, що він вчинить той або інший, як правило протиправний, вчинок. "Приколи" типу шантажу. Мета даних видів "приколів" - підпорядкувати собі, закабалити прибулого новачка. З цією метою використовується будь-який "промах" новачка (дійсний або, часто, уявний), незнання ним основ кримінальної субкультури (за принципом "незнання не звільняє від відповідальності"). Повністю підлеглий таким чином новачок (практично це завжди неповнолітній) опиняється в самому низу кримінальних ієрархічних сходів; часто його починають використовувати не тільки як джерело якихось поступаючих матеріальних благ (посилки, передачі, гроші), але і як пасивного партнера при гомосексуальних актах.
Під час проведення "прописки" для новачка встановлюється так званий "пацанський" час для обдумування відповіді на приколи типу загадок, тестів і т.д., рівне 45 секундам. Якщо після закінчення 45 секунд новачок не знайшов правильну відповідь або взагалі не зміг відповісти, однозначно статусу "пацана" він не одержує.
Хоча приведена класифікація атрибутів кримінальної субкультури до певної міри є умовною, носить робочий характер, але вона, як вважає М.І. Єнікєєв, дозволяє моделювати елементи кримінальної субкультури для більш глибокого вивчення. [29;с.54].
Дані атрибути кримінальної субкультури на даний час не носять такого "агресивного" характеру як раніше. Тобто на сьогоднішній день наявність алкоголізму, гомосексуалізму, наркоманії не вітається навіть самими представниками кримінального світу. Прокляття і клятви також втрачають свою поширеність тощо.
Розділ 3. "Злодій у законі"- основний носій кримінальної субкультури.
3.1. Поняття " злодія в законі."
Кримінальний світ з його субкультурою - це своєрідна "службова драбина," яка має свою вершину і свої рядові "посади."
" Злодії в законі" - особи, які отримали це звання на спеціальній "злодійській сходці" посідають найвище місце в ієрархії кримінального світу.
Поява угрупування "злодіїв в законі," за даними респондентів, що раніше були ними і що склали з себе це "звання" в 50-60-ті роки, ув'язнених в колонії особливого режиму в Ангарі, що відбували кримінальне покарання в ті ж роки, ветеранів кримінального розшуку і системи виконання покарання, відноситься до початку 30-х років минулого століття.
Щоб отримати цей титул, за даними Л.В. Тесса, претендент мав мати кілька "ходок" у зону добре "ботати по

 
 

Цікаве

Загрузка...