WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правові та організаційні проблеми формування підрозділів протидії корупції в органах Державної податкової служби України - Реферат

Правові та організаційні проблеми формування підрозділів протидії корупції в органах Державної податкової служби України - Реферат

корупцією, що подав проект Закону України № 5417 від 26 червня 2000 "Про внесення змін у ст. 12 Закону "Про боротьбу з корупцією" і ст. 38 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення" (пропонується збільшити строк притягнення корупціонера до відповідальності до шести місяців).
Якщо такі зміни будуть прийняті Верховною Радою, то це буде черговим кроком до викорінювання корупції - найбільшого суспільного зла.
У центральному апараті Державної податкової адміністрації створене управління по боротьбі з корупцією і безпеки в органах державної податкової служби, що підпорядковане безпосередньо Голові Державної податкової адміністрації України. На місцях, в усіх обласних центрах і містах Києві та Севастополі створені відділи по боротьбі з корупцією та безпеки (їх 27). Така структура підрозділів служби затверджена наказом Голови Державної податкової адміністрації України і цим же наказом затверджене Положення "Про організацію роботи підрозділів по боротьбі з корупцією та безпеки в органах державної податкової служби".
Правовою основою діяльності підрозділів по боротьбі з корупцією є Конституція України, закони України "Про державну податкову службу України", "Про міліцію", "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про боротьбу з корупцією", Кримінальний та Кримінально-процесуальний кодекси України, інші законодавчі акти.
В основу організаційної і практичної роботи Управління та його підрозділів на місцях покладені закони України, Комплексна програма профілактики злочинності на 2001 - 2005 роки, укази та розпорядження Президента України, постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України, рішення Координаційного комітету по боротьбі з корупцією й організованою злочинністю при Президентові України, рішення Колегії Державної податкової адміністрації України та інші нормативні акти.
Таким чином, керівництвом Державної податкової адміністрації України встановлені особливий порядок підпорядкованості та комплектування цих підрозділів.
Усі працівники на місцях від помічника оперуповноваженого до керівника підрозділу призначаються на посаду наказом Голови Державної податкової адміністрації України. Розроблена спеціальна система підбору кандидатів на службу. По-перше, проводиться ретельне вивчення і всебічна перевірка кандидатів, у тому числі через підрозділи внутрішньої безпеки інших правоохоронних органів.
Кандидат повинний мати стаж роботи в оперативних підрозділах не менше 5 років. У підрозділах проходять службу співробітники, які раніше працювали і проявили себе як і освічені оперативні працівники в органах СБУ, МВС та інших силових структурах. Сьогодні з'явилася можливість відбирати кандидатів з числа оперативних працівників податкової міліції, професіоналів, яким притаманна особиста і службова моральна чистота і які за своїми діловими і моральними якостями можуть вимагати виконання законів від інших, здійснювати оперативно-розшукові заходи, вести боротьбу з корупцією.
Виходячи з того, що навіть один зрадник у рядах служби може звести всю роботу нанівець, у службі існує методика переперевірки співробітників, які вже працюють.
Від ефективності роботи підрозділів по боротьбі з корупцією залежить репутація органів ДПС, підтримка та формування позитивної репутації, якої є обов'язком не тільки працівників підрозділів по боротьбі з корупцією, а й кожного податківця.
З часів становлення податкової служби з боку колег з інших правоохоронних органів до неї було двояке ставлення. Багато хто з них думали, що вона буде покривати правопорушників з числа представників податкової служби, буде працювати за принципом "не виносити сміття з хати".
Завдання співробітників служби - працювати на випередження, не "втопити працівника", а допомогти йому вчасно зупинитися, не перейти межи дозволеного, тим більше, що Законом України "Про боротьбу з корупцією" передбачено адміністративну, дисциплінарну та кримінальну відповідальність. Це дає можливість вчасно зупинити, не допустити вчинення злочину, а порушнику замислитися над можливістю настання кримінальної відповідальності.
Наприклад, суддями було прийнято рішення про накладення адміністративних стягнень по 144 протоколах на працівників податкової служби, які скоїли корупційні правопорушення, порушено 95 кримінальних справ щодо посадових осіб органів податкової служби.
За 2 місяці поточного року складено 59 протоколів про корупцію, у т. ч. 47 стосовно податківців, більшість з яких колишні працівники податкової служби. За цей період за матеріалами перевірок, що проведені нашими підрозділами, було порушено 43 кримінальні справи, у тому числі 13 - відносно працівників податкової служби, 24 кримінальні справи порушено стосовно осіб, які вчинили злочини відносно працівників податкової служби.
Іншими правоохоронними органами (боротьбу з корупцією ведуть органи внутрішніх справ та їх спецпідрозділи по боротьбі з організованою злочинністю, СБУ, прокуратури) за цей період виявлено поодинокі випадки корупції з боку посадових осіб податкової служби.
У служби з'явилося взаємопорозуміння між усіма правоохоронними органами, а спільні зусилля зорієнтовано на кінцевий результат.
З цією метою керівництвом МВС, СБУ і ДПА України на місця направлено спільну вказівку, якою встановлено єдиний порядок розгляду і реагування на інформацію, повідомлення й заяви про протиправну діяльність податківців при виконанні ними службових обов'язків. з метою кваліфікованого та об'єктивного розгляду такої інформації органи МВС та СБУ направляють її до податкових підрозділів по боротьбі з корупцією, або для її перевірки в обов'язковому порядку залучаються працівники служби. Така постановка питання багато до чого зобов'язує. Податківці мають бути об'єктивними і справедливими як по відношенню до колег з інших правоохоронних органів, так і до працівників податкової служби.
З'явилася реальна можливість виключити факти дублювання, паралелізму в роботі по боротьбі з корупцією, по протидії впливу організованих злочинних угруповань на діяльність органів податкової служби і на їх окремих працівників.
Внаслідок взаємодії служба стала володіти достатньою інформацією про те, що певні злочинні групи створюють глибоко продуману системудискредитації небажаних для них працівників податкової служби. Тому при одержанні такої інформації щодо працівника податкової служби існує можливість об'єктивно її перевірити, оцінити та прийняти законне рішення.
Така взаємодія з органами МВС і СБУ регламентована Розпорядженням Президента України "Про поліпшення координації розгляду інформації про корупційні дії співробітників органів державної податкової служби" від 11 липня 2000 року № 241/2000-рп і знаходиться під постійним контролем органів прокуратури.
Треба зазначити, що служба активно формує основу довіри не тільки у правоохоронних органів, працівників податкової служби, але й у населення в цілому. Звичайно, що у податківців, які чесно працюють, не порушують закони, немає ніяких підстав остерігатися своєї служби. Навпаки, такі працівники можуть розраховувати на підтримку і захист з боку служби.
Відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні", Положення про організацію роботи підрозділів по боротьбі з корупцією основними завданнями служби є:
попередження, виявлення і розкриття посадових злочинів і корупції з боку працівників податкової служби під час виконання службових обов'язків;
профілактична робота стосовно недопущення розголошення службової таємниці, втрати спеціальної техніки, зброї, документів строгої звітності та інформації, що зберігається в банках даних податкової служби;
безпека органів ДПС, її працівників та їх близьких родичів (захист від протиправних дій з боку злочинних елементів і злочинних угруповань).
Виходячи

 
 

Цікаве

Загрузка...