WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Управління внутрішніми справами - Реферат

Управління внутрішніми справами - Реферат


Державтоінспекція е складовою частиною системи МВС України. До її складу входять управління Державтоінспекції МВС України, управління (відділи) Державтоінспекції головних управлінь МВС України в АРК, м. Києва та Київської області, управління МВС України в областях, м. Севастополі, відділи (відділення) Державтоінспекції районних і міських органів внутрішніх справ.
Управління Державтоінспекції підпорядковується МВС України, а її територіальні структурні підрозділи - безпосередньо відповідним органам внутрішніх справ. Начальник управління Державтоінспекції МВС України призначається Міністром внутрішніх справ України.
Система забезпечення безпеки дорожнього руху з боку Держав-тоінспекції передбачає широкий комплекс заходів - від розроблення проектів законів і відомчих нормативних актів про дорожній рух до узагальнення практики застосування законодавства з питань забезпечення безпеки дорожнього руху та його вдосконалення. Важливою функцією Державтоінспекції є контроль за додержанням всіма учасниками дорожнього руху вимог Закону України "Про дорожній рух", правил, норм та стандартів з питань забезпечення безпеки дорожнього руху, які регламентують вимоги щодо прав і обов'язків учасників дорожнього руху.
Для здійснення своїх функцій підрозділи Державтоінспекції мають права, передбачені законами України "Про міліцію", "Про дорожній рух", "Про оперативно-розшукову діяльність", іншими нормативно-правовими актами, що регулюють їх діяльність. Так, працівники Державтоінспекції під час виконання службових обов'язків мають право:
перевіряти виконання власниками (володільцями) транспортних засобів вимог щодо правил, норм та стандартів, які стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху і охорони довкілля, а в разі їх невиконання притягати винних осіб до відповідальності; вживати необхідних заходів до розшуку злочинців та викрадених транспортних засобів; проводити дізнання за фактами дорожньо-транспортних пригод.
Державтоінспекції надане право обмежувати, забороняти та вносити оперативні зміни в організацію руху на окремих ділянках автомобільних доріг і вулиць у випадках затриманнязлочинців, проведення масових та протокольних заходів та в інших екстремальних ситуаціях; зупиняти транспортні засоби у разі порушення вимог правил, норм та стандартів безпеки дорожнього руху, перевіряти у водіїв документи, дорожні (маршрутні) листи; забороняти подальший рух та відстороняти від управління транспортними засобами осіб, що перебувають у стані сп'яніння, або тих, які не мають прав на управління даним видом транспортного засобу чи грубо порушують правила дорожнього руху тощо.
Працівники Державтоінспекції мають право: проводити огляд осіб, які підозрюються у вчиненні адміністративного правопорушення або злочину, для визначення наявності в їх організмі алкоголю, наркотичних засобів, психотропних чи токсичних речовин або направляти чи доставляти зазначених осіб до медичних установ.
У випадках і в порядку, передбачених законодавством, працівники Державтоінспекції мають право застосовувати до правопорушників заходи фізичного впливу, спеціальні засоби і зброю.
Державтоінспекція має право здійснювати адміністративне затримання і особистий огляд громадян, які вчинили адміністративне правопорушення, огляд їх речей, транспортного засобу і вантажу; складати адміністративні протоколи, накладати адміністративні стягнення на громадян, посадових осіб, які вчинили адміністративне правопорушення; позбавляти водіїв права на керування транспортними засобами та вилучати посвідчення, а також передавати матеріали на осіб, які порушили вимоги законодавства щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, на розгляд інших державних органів, адміністративних комісій, трудових колективів або громадських організацій.
§ 6. Державний пожежний нагляд
Закон України від 17 грудня 1993 р. "Про пожежну безпеку" визначає загальні правові, економічні та соціальні основи забезпечення пожежної безпеки на території України. До компетенції центральних органів державної виконавчої влади в галузі пожежної безпеки належать проведення єдиної політики в цій галузі, а також забезпечення співробітництва з органами пожежної безпеки інших держав.
Обов'язки щодо забезпечення пожежної безпеки покладені на центральні органи виконавчої влади, Раду міністрів АРК, місцеві органи державної виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, які в межах своєї компетенції організують розроблення та впровадження заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння, забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об'єктів.
Особливе місце в організації пожежної охорони та державного пожежного нагляду належить МВС України. Воно забезпечує здійснення державного пожежного нагляду, пожежної охорони населених пунктів і об'єктів, координує діяльність міністерств, інших центральних органів виконавчої влади з питань удосконалення пожежної охорони. Рішення МВС України з питань пожежної безпеки, що належать до його компетенції, є обов'язковими для органів виконавчої влади, а також підприємств, установ, організацій та громадян.
Основним нормативним актом, що регулює діяльність органів пожежної охорони, їх завдання, функції та права, є Положення про Державну пожежну охорону МВС України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1994 p. Державна пожежна охорона входить до системи МВС України.
Серед основних завдань Державної пожежної охорони МВС України є: організація, розроблення та впровадження організаційних і науково-технічних заходів та нормативне регулювання в галузі пожежної безпеки; здійснення державного пожежного нагляду; запобігання пожежам і нещасним випадкам на них; гасіння пожеж, рятування людей та надання допомоги в ліквідації наслідків аварій, катастроф і стихійного лиха; розв'язання окремих завдань мобілізаційної підготовки.
Боротьбу з пожежами здійснюють пожежні підрозділи органів внутрішніх справ. Здійснення державного пожежного нагляду (далі - держпожнагляд) покладене на Головне управління державної пожежної охорони МВС України (центральний орган держпожнагляду), управління (відділи) Державної пожежної охорони ГУВС в АРК МВС України, ГУВС м. Києва і Київської області, УВС областей, м. Севастополя (територіальні органи держпожнагляду), відділи, підпорядковані безпосередньо Головному управлінню Державної пожежної охорони МВС України, загони і частини Державної пожежної охорони МВС України (місцеві органи

 
 

Цікаве

Загрузка...