WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Фірма та її види: компанія, партнерство, корпорація - Курсова робота

Фірма та її види: компанія, партнерство, корпорація - Курсова робота

самостійно.
Саме по собі створення фірми не є запорукою комерційного успіху. Для цього фірма повинна зуміти вирішити декілька дуже складних задач:
1) знайти товар, на який існує ринковий попит або зуміти створити такий попит;
2) організувати виробництво товару таким чином, щоб його якість відповідала вимогам покупців, а витрати були менше, ніж його ринкова ціна;
3) зуміти налагодити продаж свого товару, щоб він не загубився на тлі продукції конкуруючих фірм, а витрати на збут не виявилися б занадто великі.
Світ фірм украй різноманітний і нестабільний: на ринку постійно з'являються нові фірми, а колись існуючі зникають у нікуди, просто закриваючись. Логіка цього процесу проста:
- тільки на ринку якогось товару складаються умови для отримання підвищеного прибутку, як туди спрямовуються нові фірми;
- але удержатися на ринку можуть лише ті фірми, що успішно вирішують описані вище три задачі і тому здатні виробляти товари із співвідношенням "якість/ціна", що влаштовує покупців. А ті фірми, що виробляють товари з витратами, занадто високими, щоб домогтися такого співвідношення якості і цін своїх товарів, перестають отримувати прибуток. Потім вони починають зазнавати збитків;
- виторг від продажів виявляється менше суми витрат і в результаті фірми розоряються і закриваються. Або переходять на інші ринки, де умови для діяльності краще.
Усе життя фірм зв'язане з трьома персонажами:
1) підприємцем;
2) співвласником (або співвласниками)
3) менеджером.
Хто вони і яка роль грають у створенні і розвитку фірм?
Підприємець - особливий тип особистості. Його відмітною рисою є готовність ризикнути, щоб розбагатіти. Але від гравця, шахрая і злочинця, що теж йдуть на ризик заради збагачення, підприємця відрізняє досить цінна для суспільства риса. Підприємець прагне розбагатіти за рахунок організації виробництва і продажі товару або послуги, що, на його думку, або відсутні на ринку, але бажані людям, або можуть бути їм зроблені краще або дешевше, ніж вміють інші виготовлювачі.
Підприємець - це людина, що на свій страх і ризик і значною
мірою на свої власні засоби створює фірму.
Саме підприємці століттями були лідерами технічного прогресу, прискорюючи шлях людства до висот добробуту. Так, ними рухав насамперед особистий інтерес - розуміння того, що великий прибуток може принести лише випуск на ринок принципово нового товару, або освоєння принципово нового способу випуску вже існуючих на ринку товарів. Але цей особистий інтерес - під впливом "невидимої руки ринку" - вів найчастіше до блага для всього людства: люди одержували нові, більш якісні блага або ці блага дешевшали і їх можна було одержати легше й у більшому обсязі.
Сказати з абсолютною впевненістю, що надії підприємця зовсім обґрунтовані і високий доход йому гарантований, не може ніхто - ринок не піддається стовідсотковому прогнозуванню. І тому підприємець завжди ризикує не тільки не розбагатіти, але розоритися - втративши усе, що він вклав у створення своєї фірми. Але якщо підприємець талановитий - його фірма починає процвітати і він збагачується за рахунок одержання особливо високих прибутків (компенсуючих той ризик, на який він колись пішов), і іноді він входить в історію своєї країни нарівні з видатними політиками або вченими.
Однак, коли фірма починає рости або коли підприємець умирає, на зміну йому в керівництві справою звичайно приходить менеджер - фахівець з управління комерційними організаціями.
Менеджер - найманий керуючий фірмою, підзвітний її власнику.
Менеджер займається всіми тими ж справами, що і підприємець після створення фірми: організує виробництво і збут товарів, вирішує питання відновлення асортименту товарів, визначає обсяг випуску, тип реклами і т.п. Більш того, його доходи звичайно прямо залежать від процвітання очолюваної ним фірми (у США нерідкі випадки, коли заробітки вищих менеджерів - виконавчих директорів фірм - виміряються багатьма тисячами і навіть мільйонами доларів у рік).
І все-таки між підприємцем і менеджером є принципова різниця. Підприємець ризикує своїми грішми, що він вкладає в створення фірми і придбання для неї капіталу (машин, устаткування, приміщень). Менеджер такого ризику не несе. У випадку руйнування фірми він лише утрачає свою посаду.
Третій персонаж - співвласник. Він як і підприємець вкладає у фірму власні гроші. Але робить це звичайно тоді, коли вона вже створена підприємцем і почала успішно працювати, приносячи доход більший, ніж можна одержати, якщо вкласти гроші, наприклад, у банк. Таким чином, співвласник несе ризик куди менший, чим підприємець, а від менеджера відрізняється тим, що найчастіше не бере участь у керуванні фірмою.
Якщо оглянутися навколо, то сьогодні ми без труда знайдемо в нашій країні всі ці типу персонажів. Наприклад, "челноки" - це типові підприємці. Вони вкладають свої засоби в створення міні-фірм по зовнішній торгівлі і щоразу, повертаючись з вантажем з-за кордону, ризикують, що ситуація на ринку зміниться і вони не зможуть виручити за привезені товари суму, що покривають витрати на їхню покупку і доставку.
Співвласники - це сьогодні формально всі громадяни, оскільки в процесі приватизації вони дістали права на частину майна приватних фірм, в які були перетворені державні підприємства. Якщо ж говорити неформально, то стати співвласником можна, якщо наприклад, купити знову випущені акції якої-небудь фірми. Співвласники мають право брати участь у вирішенні основних питань життя фірми - наприклад, кого найняти для неї як генерального директора. На практиці роль співвласників у керуванні фірми мінімальна - всі основні рішення приймаються менеджерами самостійно.
Але хто б реально ні керував фірмою, якщо він насправді хоче її процвітання, то домогтися цього він зможе тільки в тому випадку, якщо зуміє добре керувати витратами і якістю виробленою фірмою продукції.
2. Види фірм та форми їх організації
2.1 Компанія з одним власником
Будь-яка підприємницька діяльність здійснюється в певних організаційних формах. Вибір форми організації підприємницької діяльності залежить від особистих пристрастей та смаків, але в основному визначається об'єктивними умовами - сферою діяльності, наявністю грошових коштів, перевагами та недоліками відповідних форм підприємств. Щоб зробити правильний вибір, треба знати, з чого можна вибрати.
Організаційною одиницею підприємництва є фірма або компанія.
Фірма - це підприємство, організація, установа, яка здійснює господарську діяльність з метою одержання прибутку. Фірмою можуть бути представленііндивідуальні підприємці або об'єднання їх.
Компанія - це асоціація підприємств, що функціонує на принципах партнерства, корпорації або інших формах організації бізнесу.
Це лише загальна назва, що використовується щодо будь-якого підприємства. Вона відбиває лише те, що підприємства або організації мають права юридичної особи або фізичної особи (громадяни-підприємці). Проте поняття "фірма" або "компанія" не відображають організаційно-правового статусу суб'єкта підприємницької діяльності. Тому, крім назви фірми, будь-якому підприємцю важливо вибрати конкретну організаційно-правову форму своєї діяльності, тобто зафіксовану нормами права єдність організаційних і економічних засад діяльності суб'єкта підприємництва.
Найбільш прикметними ознаками, що відрізняють

 
 

Цікаве

Загрузка...