WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Фірма та її види: компанія, партнерство, корпорація - Курсова робота

Фірма та її види: компанія, партнерство, корпорація - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Фірма та її види: компанія, партнерство, корпорація
?
Зміст
Вступ 2
1. Фірма: її сутність, головні ознаки та особливості 3
2. Види фірм та форми їх організації 9
2.1 Компанія з одним власником 9
2.2 Партнерство 12
2.3 Корпорація 13
3. Фірми в Україні 15
Висновки 28
Література 30
Додаток А. Порівняльна характеристика основних елементів механізму функціонування різних організаційно-правових форм підприємницької діяльності 33
Вступ
Тема даної курсової роботи - " Фірма та її види".
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань, пов'язаних з поняттям, сутністю та видами фірм. Також метою написання дипломної роботи є поглиблення теоретичних і практичних знань з економічної теорії, вироблення умінь застосовувати їх при вирішенні конкретних практичних завдань, сприяння розвитку пошуку сучасних наукових досягнень у сфері економічної теорії та уміння їх самостійно застосовувати при вирішенні прикладних проблем.
Основним завданням роботи є вивчення та узагальнення теоретико-методологічних засад з питань організаційно-правових форм підприємництва.
Актуальність обраної теми курсової роботи полягає в тому, що фірма - це підприємство, організація, установа, яка здійснює господарську діяльність з метою одержання прибутку. Будь-яка підприємницька діяльність здійснюється в певних організаційних формах. Організаційною одиницею підприємництва є фірма. Вибір форми організації підприємницької діяльності в основному визначається об'єктивними умовами - сферою діяльності, наявністю грошових коштів, перевагами та недоліками відповідних форм підприємств. Щоб зробити правильний вибір, треба знати, з чого можна вибрати. Саме цьому доцільно дослідити які існують види фірм і які особливості притаманні кожному виду.
Структура курсової роботи наступна: зміст; вступ; основна частина, яка складається з трьох розділів; висновки; література; додатки.
В роботі розкриті наступні питання: Фірма: її сутність, головні ознаки та особливості. Види фірм та форми їх організації. Види фірм в Україні.
При написанні роботи автором використовувались Закони України та інші нормативні акти, підручники, монографії, періодичні видання, аналітичні статті з економічної теорії, менеджменту, підприємництва тощо.
1. Фірма: її сутність, головні ознаки та особливості
Історично економічна діяльність людства почалася з натурального господарства, коли кожна родина сама добувала собі всі необхідні для життя блага. Потім люди відкрили вигоди спеціалізації і почали обмінюватися між собою плодами спеціалізованої праці. При цьому виробництво благ спочатку велося в рамках домашнього господарства, а всі необхідні для виробництва ресурси кожний вимінював собі сам. Але спеціалізація розвивалася і її логіка привела людство до нового кроку - до створення фірм.
Фірма - господарська організація, створена спеціально для того, щоб виробляти товари і продавати їх на ринку заради отримання прибутку.
Таким чином, фірма - це організація, створена спеціально для того, щоб виробляти блага для продажу. Більш точно, слід, говорити про фірму як про організацію, що володіє наступними ознаками:
1) вона створена для виробництва товарів або послуг;
2) вона купує або орендує фактори виробництва і комбінує їх у процесі виробництва благ;
3) свої товари або послуги вона продає індивідуальним покупцям, іншим фірмам або іншим організаціям;
4) її власники хочуть одержувати для себе доход від продажу товарів або послуг у формі прибутку.
І якщо господарська організація відповідає всім цим ознакам, то чим би вона ні займалася - виробництвом літаків, будівництвом садових будиночків або продажем квітів - перед нами фірма.
Головна причина виникнення фірм полягає в тому, що вони виявилися більш зручною формою організації виробництва благ, чим натуральне господарство або дрібне домашнє виробництво. Досвід показав, що створюючи усе більш великі і спеціалізовані фірми, можна домогтися більш раціональної організації виробництва благ, тобто витрачати на ці цілі менший обсяг обмежених ресурсів, а головне - скорочувати трансакційні (організаційно-договірні) витрати.
Трансакційні (організаційно-договірні) витрати - витрати часу, зусиль і грошей на пошук постачальника ресурсів або послуг, укладення з ним угоди про ціни й інші умови угоди і контроль за тим, щоб вона була виконана.
Уявимо собі, наприклад, що ви вирішили виготовити для своєї квартири книжкову шафу. Якщо ви володієте деякими столярними навичками, то в принципі ця задача вам під силу. Але спробуємо розкласти процес її вирішення на елементи, тобто зважити: що буде потрібно для такого домашнього виробництва.
Насамперед, вам буде потрібно купити всі необхідні для виготовлення шафи матеріали: дошки або плити, меблеву фурнітуру (петлі, замки, ручки), наждаковий папір і багато ще чого. Не забудемо, що все це ви повинні будете спочатку знайти в магазині, а потім доставити до себе додому. Потім вам доведеться придбати столярний інструмент. І лише потім - відклавши убік всі інші справи - ви зможете безпосередньо приступити до виготовлення шафи.
Коли нарешті ця праця буде закінчена і шафа займе своє місце в квартирі, столярний інструмент надовго ляже на полицю у вашій шафі, поруч із залишками невикористаних матеріалів.
Тепер уявимо собі рішення тієї ж задачі меблевою фірмою. По-перше, виробництво в неї йде у великих масштабах і тому вона може придбати для його здійснення промислове устаткування, що різко підвищує продуктивність праці в порівнянні зі звичайними пилками, рубанками, викрутками і молотками. По-друге, їй не потрібно здобувати комплектуючі для кожної шафи окремо. Вона укладає замовлення на постачання ресурсів відразу для великої партії продукції, заощаджуючи тим самим масу часу. Нарешті, вона наймає для виготовлення продукції людей з відповідною освітою і досвідом роботи, що здатні виготовити шафу не тільки швидше, ніж "домашній майстер", але і з більш високою якістю і меншими витратами ресурсів.
Таким чином, фірма виявляється більш вигідним способом організації виробництва благ, ніж використання тільки послуг ринку і власних сил, у силу трьох причин:
1) вона створює умови для поглиблення спеціалізації і підвищення на цій основі продуктивності праці і якості товарів;
2) вона дозволяє скорочувати трансакційнні витрати на організацію виробничого процесу;
3) вона дає можливість домогтися ефекту масштабу, коли збільшення випуску товарів досягається без збільшення витрати в тій же пропорції усіх видів ресурсів (наприклад, установивши в цеху більш потужне устаткування, фірма може збільшити обсяг випуску без збільшення витрат на оренду виробничих площ).
Таким чином, можна вважати, що існування фірми виправдано в тому випадку, якщо вона допомагає людям виробляти блага з меншими витратами, чим при інших способах організації такої діяльності. А це означає, що однією зголовних проблем діяльності будь-якої фірми є управління витратами на виробництво і збут своїх товарів - фірма повинна виробляти свої товари з витратами, що будуть виправдуватися корисністю цих товарів для покупців. Адже покупці здобувають товари саме за їхню корисність, а витрати фірми і покриваючі їхні ціни вони сприймають лише як неминучу плату за можливість не виготовляти ці товари

 
 

Цікаве

Загрузка...