WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Словесний портрет. Характеристика зовнішності людини - Реферат

Словесний портрет. Характеристика зовнішності людини - Реферат

ділянка;27-пояснична ділянка;28-сідниця;29-ділянка крижів;30-зовнішня поверхня голені;31-задня поверхня голені;32-внутрішня поверхня голені;33,40-підколінні ямки;34-зовнішня поверхня гомілки;35-задня поверхня гомілки;36-зовнішня кістка;37-верхня третина стегна;38-середня третина стегна;39-нижня третина стегна;41-верхня третина гомілки;42-середня третина гомілки;43-нижня третина гомілки;44-підошва;45-п"ята.
Опис одягу та інших носильних речей (супутні ознаки).
Одяг, взуття та інші речі характеризуються за загальними (родовими) ознаками. Під час опису одягу і взуття необхідно вказувати їх назву, вид, модель та спосіб крою, назву матеріалу, колір, малюнок, прикмети, що виникли внаслідок носіння та ремонту (різноманітні плями, особливості швів, набійок, тощо). Окрім цього, під час опису відмічають манеру носити одяг, відповідність її зросту та статурі, як "сидить" на людині, наприклад "мішком", "не по плечу", кашкет "набакир".
Правильно зафіксовані прикмети одягу, взуття та інших речей сприяють вдалому здійсненню розшуку зниклого злочинця. При цьому слід врахувати, що окремі з прикмет можуть бути навмисно змінені або підкинуті на місці пригоди для того, щоб направити слідство по хибному шляху.
Нерідко об'єктом розшуку виступає не людина, а викрадені речі. В таких випадках опис повинен проводитись по можливості повно і з максимальною точністю.
Приблизний опис зовнішності
людини по методу словесного портрета.
Чоловік, віком 45-50 років, високого зросту(179 см), атлетичної статури, повний.
Голова: велика, зависотою низька, потилиця виступаюча, лінія росту волосся звивиста.
Волосся довге, густе, кучеряве, сивина на скронях, за формою хвилясте. Стрижка низька, проділ справа, зачіс набік, маківкова лисина розміром з п"ятикопійкову монету. Вуса за величиною середні, за шириною тонкі, горизонтальні, русяві. Борода мала, русява, злегка сивувата, за формою прямокутна.
Обличчя: тип європейський, повне з крупними рисами, похмуре, червоне. Контур обличчя в профіль опуклий. Лобноносова лінія паралельна. Форма обличчя в фас яйцеподібна. Є глибокі носогубні та лобні зморшки, на щоках сліди віспи, у нижній частині підборіддя, по центру ледь помітна бородавка; вздовж правої щоки від вуха до верхньої губи простягається післяопераційний рубець розміром 7,5 см, рудого кольору. Особливість обличчя-асиметрія.
Лоб: за положенням вертикальний, за висотою низький, за шириною вузький, за формою хвилястий.
Брови: за контуром дугоподібні, за протяжністю середні, за висотою низькі, за положенням близько розміщені, широкі. Особливість-кущисті, густі.
Очі: за положенням очної щілини косозовнішні, за формою мигдалеподібні, великі, по характеру нерухомої частини верхніх повік -з середнім нависанням, по кольору зеленуваті. Вії довгі, руді. Особливість-косить на ліве око.
Ніс: за висотою великий, за шириною середній, за контуром спинки ввігнутий; за положенням основи носа припіднятий, глибина перенісся мала, кінчик носа тупий. Носова перегородка відкрита, особливості - викривлення спинки носа, колір-червоний.
Рот: великий, ротова щілина горизонтальна, пряма; кути рота опущені.
Губи: товсті, контур окрайки верхньої губи трикутний. Виступ нижньої губи. За положенням верхня губа вертикальна, висока. Особливість - надмірне виступання губ, вологість та яскравочервоний колір.
Зуби: великі, рівні, рідкі, жовті.
Вуха: великі, скошені, за формою овальні, випуклі (верхня випуклість). Завиток широкий, протизавиток виступаючий. Протикозелок горизонтальний за положенням і прямий за формою. Мочка велика, заокруглена, випукла, по прикріпленню до щоки - злита.
Підборіддя:виступаюче,заокруглене,високе,широке.Особ-ливість-глибока ямка на підборідді.
Осанка: пряма, голова трішки закинута назад.
Хода: тяжка, кроки великі, похитування під час ходи.
Жестикуляція: жива, правою рукою одноманітна, переміщення кисті руки зверху-вниз.
Міміка: під час хвилювання прикусує нижню губу, прижмурює праве око, посмикується ліва щока.
Погляд: похмурий, прискіпливий.
Словарний запас: бідний, дикція гарна, темп мови повільний, "костромський" говір, "окає", картавить (погано вимовляє літеру "р"). Голос низький громовий.
Поведінка: сидить навалившись грудьми на стіл, під час ходи праву руку тримає за бортом одягу, проявляючи радість потирає руки, а якщо в гніві-то гризе нігті; інколи не застібає середнього гудзика пальто; взуваючись, обов'язково сідає на стілець, приймаючи їжу причмокує та широко розкриває рот; палить тільки папіроси, двічі пережимає мундштук, папіросу тримає в лівому куті рота, недопалок ніколи не гасить; віддає перевагу томатному соку, п'є повільно, з перервою, насолоджуючись напоєм, покректує.
Особливі прикмети: ампутований вказівний палець лівої руки. Багато татуювань на тілі: зображення монастиря на грудях, восьмикінцева зірка навколо грудних сосків, фігурного хреста з ланцюгом на нижній третині голені лівої ноги, перстня з короною на середньому пальці правої руки, шестикінцева зірка на нижній третині голені правої ноги, п'ять крапок по периферії квадрата та в центрі на тильній стороні долоні правої руки.
Одягнений: кубанка індивідуального пошиття, трохи зношена, розмір 58,стінка з міху рудуватого кольору, дно з світлого сукна, підкладка з сатину чорного кольору. Вздовж нижнього краю стінки є невеликі плями та забруднення.
Пальто чоловіче, демисезонне, пряме, двобортне, застібка на чотири гудзики, рукава вшиті, кишені прорізні, з чорного ратину, розмір 56,підкладка чорна з сатину, нове.
Піджак коричневого кольору, з матеріалу "бостон", на світло-коричневій підкладці, спортивного крою з кокеткою та зустрічною складкою на спинці, прилягаючий по талії, з накладними кишенями, фірмова марка:" Фабрика ім.Горького, м.Київ", розмір 56,новий.
Штани чоловічі, сірого кольору з тканини "трико костюмне", розмір 52,внутрішня частина поясу з білого шовку, з підколінниками, відкосок на застібці "блискавка", трохи ношені, нижче клапана задньої кишені Т-подібний розрив 2х3 см, зашитий нитками сірого кольору.
Сорочка чоловіча, біла, синтетична, вітчизняного виробництва, розмір по коміру 44, комірець відкладний, манжета правого рукава дуже забруднена та в плямах рудуватого кольору.
Майка трикотажна, біла, нова. Кальсони білі, напівхлястик відірваний, внутрішній шов розпорений на 12 см, зав'язки відірвані та відсутні.
Черевики коричневого кольору, без шнурків, із вставкою на союзці, розмір 44,нові.
Шкарпетки сірі, шерстяні, нові.
?
Література
" Криминалистика. Учебникпод ред. Р.С.Белкина.М. 1986 год.
" Белкин Р.С. Криминалистика: проблем: проблемы, тенденции, перспективы. От теории к практике. М.Ю.Л.1988 г.
" Криминалистика. Учебник для вузов /И.ФГерасимов, Л.Я.Драбкин,Е.П.Ищенко и др; Под ред.И.Ф.Герасимова. М.ВШ.1994 год.
" А.И.Рощин, П.Д.Биленчук, Г.Е.Омельченко. Книга криминалиста. Практическое пособие.Киев.1995 г. Издательство "Україна".
" Бурик В.И.,Пилипчук В.Ф. Признаки внешности человека и их использование в розыскной деятельности. Справочное пособие. К.1983 г.
" Зинин А.М.,Мамедов Г.И.Особенности изготовления субьективных портретов, К. РИО МВД УССР.1990 г.
" Розыск. Признаки внешности человека. Справочное пособие. Сост.С.В.Слинько; Под ред. Н.М.Халина. Харьков. РИФ "Арсис, ЛТД",1998 г.

 
 

Цікаве

Загрузка...