WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання інвестиційної діяльності в спеціальних (вільних) економічних зонах - Реферат

Правове регулювання інвестиційної діяльності в спеціальних (вільних) економічних зонах - Реферат

територію автопорту "Краковець", вивізне мито, податок на додану вартість і акцизний збір не справляються;
д) у разі вивезення товарів та інших предметів (крім підакцизних товарів) з митної території України на територію автопорту "Краковець" вивізне мито не справляється, а податок на додану вартість справляється за нульовою ставкою;
е) у разі ввезення товарів та інших предметів на територію автопорту "Краковець" з метою транзиту через територію автопорту митні збори справляються відповідно до законодавства України;
є) в інших випадках оподаткування здійснюється відповідно до законодавства України.
Не звільняються від оподаткування операції з ввезення на митну територію України товарів та інших предметів повністю вироблених, достатньо перероблених або оброблених на території автопорту "Краковець".
Операції з надання зазначених послуг не підлягають обкладенню податком на додану вартість.
Суб'єктам СЕЗ "Яворів" надаються пільги щодо сплати податку на прибуток підприємств, сплати ввізного мита, податку на додану вартість, збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, збору до Державного інноваційного фонду та плати за землю.
Суб'єкти СЕЗ "Яворів", які ввозять на територію СЕЗ "Яворів" (крім території автопорту "Краковець") устаткування, обладнання та комплектуючі деталі до них (крім підакцизних товарів) для потреб власного виробництва, пов'язаного з реалізацією інвестиційних проектів, затверджених Яворівською районною державною адміністрацією, звільняються на період реалізації інвестиційного проекту, але не більше ніж на п'ять років, від сплати ввізного мита.
Звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення (пересилання) устаткування, обладнання та комплектуючих деталей до них (крім підакцизних товарів), які ввозяться (пересилаються) на територію СЕЗ "Яворів" суб'єктами СЕЗ "Яворів" для потреб власного виробництва, пов'язаного з реалізацією інвестиційних проектів, затверджених Яворівською районною державною адміністрацією.
Імпорт суб'єктами підприємницької діяльності СЕЗ "Яворів" товарів та інших предметів для потребвласного виробництва на території СЕЗ "Яворів" та експорт товарів, інших предметів, повністю вироблених або достатньо перероблених чи оброблених на території СЕЗ "Яворів", не підлягають ліцензуванню та квотуванню, якщо інше не встановлено міжнародними договорами України.
Звільняється на п'ять років від оподаткування прибуток суб'єктів СЕЗ "Яворів", отриманий на території СЕЗ "Яворів" від реалізації інвестиційних проектів, затверджених Яворівською районною державною адміністрацією. Прибуток таких платників податку, отриманий у наступні роки реалізації інвестиційних проектів, оподатковується за ставкою 50 відсотків діючої ставки оподаткування. Ця норма застосовується з моменту одержання суб'єктом СЕЗ "Яворів" першого прибутку від реалізації інвестиційного проекту.
Суб'єкти СЕЗ "Яворів", які реалізують на території СЕЗ "Яворів", інвестиційні проекти, затверджені Яворівською районною державною адміністрацією, звільняються від сплати збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, від сплати збору до Державного інноваційного фонду.
Суб'єкти СЕЗ "Яворів" (власники земельних ділянок та землекористувачі на території СЕЗ "Яворів") повністю звільняються від сплати земельного податку в перші три роки реалізації на території СЕЗ "Яворів" інвестиційних проектів, затверджених Яворівською районною державною адміністрацією, а в наступні роки сплачують земельний податок за ставкою в розмірі 50 відсотків діючої ставки оподаткування. Суб'єкти СЕЗ "Яворів" (власники земельних ділянок та землекористувачі на території СЕЗ "Яворів"), які реалізують інвестиційні проекти на територіях земель, порушених від діяльності Яворівського державного гірничо-хімічного підприємства "Сірка", звільняються від сплати земельного податку.
Указом Президента України "Про спеціальну економічну зону "Славутич" від 18 червня 1998 p. №657/98 утворено на період до 1 січня 2010 p. спеціальну економічну зону "Славутич" (далі - зона "Славутич") в адміністративних межах міста Славутича Київської області. Відповідно до зазначеного Указу Постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1166 "Про спеціальну економічну зону "Славутич" затверджено Положення про спеціальну економічну зону "Славутич".
Спеціальна економічна зона "Славутич" створена з метою:
o розв'язання проблеми зайнятості працівників Чорнобильської АЕС, які вивільняються у зв'язку з достроковим виведенням її блоків з експлуатації;
o створення і розвитку виробничої та невиробничої інфраструктури;
o розвитку підприємництва і створення умов для реалізації інвестиційних проектів;
o відпрацювання моделі розвитку моноіндустріального міста в умовах ринкової економіки та практичної реалізації сучасних економічних механізмів і методів господарювання;
o практичного використання передових вітчизняних і зарубіжних науково-технологічних розробок та винаходів;
o створення і розвитку високотехнологічних компенсуючих виробництв.
Органами управління зони "Славутич" є:
o Славутицька міська рада та її виконавчий комітет (у межах їх повноважень);
o Адміністрація зони "Славутич".
Положення про Адміністрацію зони "Славутич" (статут) затверджується Кабінетом Міністрів України.
Контроль за діяльністю зони "Славутич" здійснює спостережна рада. Положення про цю раду та її склад затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Суб'єктами зони "Славутич" є суб'єкти підприємницької діяльності, зареєстровані Адміністрацією зони "Славутич", що реалізують на території зони "Славутич" інвестиційні проекти, затверджені у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Спеціальний правовий режим економічної діяльності, установлений у зоні "Славутич", поширюється лише на суб'єктів цієї зони.
У зоні "Славутич" суб'єктам цієї зони в обсягах господарської діяльності на її території надаються такі пільги щодо оподаткування:
o звільнення на перші два роки з моменту реєстрації Адміністрацією зони "Славутич" від оподаткування прибутку суб'єктів зони "Славутич", у яких кількість працюючих осіб, вивільнених у зв'язку з достроковим виведенням з експлуатації блоків Чорнобильської АЕС, які мали там основне місце роботи, становить протягом звітного періоду не менш як 50 відсотків загальної чисельності (але не менш як 10 працівників). Фонд оплати праці таких працюючих становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків від суми загальних витрат на оплату праці, що включаються до складу валових витрат. Загальна сума фактично вкладених інвестицій у створення нового

 
 

Цікаве

Загрузка...