WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Патентування та ліцензування торгової діяльності - Реферат

Патентування та ліцензування торгової діяльності - Реферат


Реферат
на тему:
Патентування та ліцензування торгової діяльності
ПЛАН:
1. Поняття торгового патенту та його види.
2. Порядок придбання та використання торгового патенту.
1. Поняття торгового патенту та його види.
Торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності чи його структурного підрозділу займатися певними видами підприємницької діяльності.
Тільки при наявності торгового патенту можливо займатися наступними видами підприємницької діяльності:
" торговельною діяльністю;
" діяльністю у сфері торгівлі іноземною валютою;
" діяльністю у сфері грального бізнесу;
" діяльністю з надання побутових послуг.
Перелік видів діяльності, які підлягають патентуванню, є вичерпним.
Суб'єктами правовідносин, які підлягають регулюванню згідно Закону "Про патентування...", є:
" фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності.
" юридичні особи.
" їх відокремлені підрозділи (філії, представництва, відділення тощо).
Тобто, торговий патент повинен мати кожен пункт продажу товарів (торгова точка): магазин, кіоск, палатка, автомагазин, розвозка, лоток, прилавок, їдальня, ресторан, кафе, баз та ін.
Дія Закону "Про патентування..." не розповсюджується на торговельну діяльність та діяльність по наданню побутових послуг:
Підприємств і організацій Укркоопспілки, військової торгівлі, аптек, що знаходяться у державній власності, а для торгово виробничих підприємств відділів робітничого постачання тільки для тих, які знаходяться в селах, селищах та містах районного підпорядкування.
Суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, які:
" здійснюють торговельну діяльність з лотків, прилавків в межах ринку і сплачують ринковий збір;
" сплачують податок на промисел;
" здійснюють продаж вирощених на особистому підсобному господарстві або ділянках продукцію рослинництва, тваринництва, бджільництва, як у живому вигляді так і у вигляді первинної переробки;
" сплачують державне мито за нотаріальне засвідчення договорів відчуження власного майна (не частіше одного разу на рік);
" сплачують фіксований податок.
Суб'єкти підприємницької діяльності, створені громадськими організаціями інвалідів (які мають податкові пільги) та здійснюють торгівлю виключно продовольчими товарами вітчизняного виробництва та продукцією, виготовленою на підприємствах Українського товариства сліпих та Українського товариства глухих.
Без придбання торгового патенту мають право здійснювати торговельну діяльність суб'єкти, які здійснюють продаж виключно товарами вітчизняного виробництва, згідно переліку, встановленого Законом "Про патентування...": хліб та хлібобулочні вироби; борошно; сіль, цукор, олія соняшникова та кукурудзяна; молоко та молочна продукція та ін.
Види торгового патенту:
" звичайний торговий патент.
" пільговий торговий патент - патент, який видається суб'єктам підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю виключно товарами вітчизняного виробництва вказаними у Законі "Про патентування...": поштові марки, конверти, періодичні видання, проїзні квитки, товари народних промислів, готові лікарські засоби, вугілля, дрова, мило господарське, сірники, насіння овочевих культур та квітів і ін. Крім цього пільговий торговий патент видається підприємцям, які здійснюють торговельну діяльність на території військових частин виключно товарами військової атрибутики та повсякденного вжитку для військовослужбовців. У пільговому патенті обов'язково дається перелік товарів, якими здійснюється торгівля. Вартість пільгового торгового патенту 25 грн. на весь термін дії патенту.
" короткостроковий торговий патент - на строк від 1 до 15 днів. Його необхідно придбати для торгівлі на ярмарках, виставках-продажах та інших короткострокових заходах, пов'язаних з демонстрацією та продажем товару. Вартість короткострокового торгового патенту за один день торгівлі 10 грн.
" спеціальний торговий патент - державне свідоцтво, яке засвідчує право на особливий порядок оподаткування. Такий патент мають право придбати торговці, які здійснюють торговельну діяльність в одному приміщенні, будівлі або його частині, окрім ринків, при умові, що всі суб'єкти підприємницької діяльності придбають спеціальні торгові патенти. Вартість спеціального торгового патенту встановлюється органами місцевого самоврядування щорічно.
Суб'єкт підприємницької діяльності, який придбав спеціальний торговий патент не сплачує деякі види податків та зборів: на додану вартість, на доходи фізичних осіб, на прибуток підприємств, комунальний збір, ринковий збір та деякі інші.
Юридичні особи, які придбали спеціальний торговий патент ведуть бухгалтерський облік відповідно до існуючого законодавства, а фізичні особи - вести книгу обліку доходів і витрат у порядку встановленому центральним податковим органом.
Фізичні особи, які займаються виключно такими видами підприємницької діяльності, які вказані в патенті, звільняються від обов'язку подання декларації як суб'єкти підприємницької діяльності і подають декларації про свої доходи як громадяни, які не займаються підприємницькою діяльністю.
2. Порядок придбання та використання торгового патенту.
Торговий патент видається за плату суб'єктами торговельної діяльності державними податковими органами за місцезнаходженням пункту продажу товару, а ті, що здійснюють торгівлю через пересувну мережу - за місцем реєстрації.
Підставою для придбання торгового патенту є заявка, в якій повинні містити такі реквізити:
" найменування суб'єкту підприємницької діяльності;
" юридична адреса суб'єкта підприємницької діяльності;
" для структурного підрозділу - довідка органу, який погодив місцезнаходження структурного підрозділу;
" вид діяльності;
" найменування документу про сплату вартості торгового патенту.
Вартість торгового патенту встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів.
Вартість торгового патенту на календарний місяць встановлюється у межах таких граничних рівнів:
" на території міста Києва, обласних центрів - від 60 до 320 гривень;
" на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів - від зо до 160 гривень;
" на території інших населених пунктів - до 80 гривень.
Термін дії торгового патенту на здійснення торговельної діяльності становить 12 календарних місяців.
Торговий патент повинен бути розміщений :
" на фронтальній

 
 

Цікаве

Загрузка...