WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття торгового права та відносини, які воно регулює - Реферат

Поняття торгового права та відносини, які воно регулює - Реферат

від 15 до 25 НМДГ з конфіскацією товарів і отриманих коштів). В той же час існує адміністративна відповідальність за роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами без ліцензії ( ст. 156 КУпАП ).
Кримінальна відповідальність за незаконну торговельну діяльність згідно ст.202 КК наступає лише у тих випадках коли торгівля здійснювалася товарами, продаж яких вимагає отримання ліцензії або якщо порушувалися умови ліцензії і був отриманий прибуток більше однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На правопорушника може бути накладений штраф від 200 до 500 НМДГ або обмеження свободи на строк до трьох років.
У цьому і полягає парадокс українського законодавства: якщоприбуток від незаконної торгової діяльності, яка не підлягає ліцензуванню, більше 7 НМДГ, то відповідальність за незаконну торгову діяльність не наступає, а якщо торговельна діяльність підлягає ліцензуванню, то відповідальність наступає тільки тоді коли прибуток перевищує одну тисячу неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
4. Державна реєстрація суб'єктів торговельної діяльності.
Державна реєстрація суб'єктів торговельної діяльності здійснюється відповідно до ст.8 Закону України "Про підприємництво" і детально регулюється Положенням про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 року №740.
Державна реєстрація проводиться у виконавчому комітеті міської ради народних депутатів або районній, районній міст Києва і Севастополя державній адміністрації за місцезнаходженням або місцем проживання суб'єкта торгової діяльності.
Для державної реєстрації юридичної особи необхідно подати такі документи:
" рішення власника (власників) майна або уповноваженого ним органу про створення юридичної особи (крім приватного підприємства). Якщо власників два і більше, таким рішенням є установчий договір, а також протокол установчих зборів ( наприклад, при заснуванні акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю);
" статут підприємства;
" реєстраційна картка, яка є водночас заявою про державну реєстрацію;
" документ, що засвічує сплату до статутного фонду ( для АТ, ТОВ, ТДВ);
" документ, що засвідчує внесення плати за державну реєстрацію.
" Громадяни, які мають намір здійснювати торговельну діяльність без створення юридичної особи подають такі документи:
" реєстраційну картку, яка є водночас заявою про державну реєстрацію;
" копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків;
" документ, що засвідчує внесення плати за державну реєстрацію;
" дві фотокартки.
Крім цього заявник особисто пред'являє документ, що засвідчує особу (паспорт).
За державну реєстрацію вноситься реєстраційний збір: для громадян-підприємців - 1,5, для юридичних осіб - 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Державна реєстрація суб'єктів торговельної діяльності проводиться за наявності всіх необхідних документів протягом не більше п'яти робочих днів. Орган державної реєстрації протягом цього терміну зобов'язаний внести данні реєстраційної картки до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та видати свідоцтво про державну реєстрацію.
Свідоцтво про державну реєстрацію є підставою для отримання дозволу на виготовлення печаток та штампів, а свідоцтво та копія довідки про взяття на облік у державному податковому органі - для відкриття рахунків у банківських установах України.
5.Джерела торгового права.
Джерелами торгового права визнаються нормативно-правові акти, які регулюють торгову діяльність. специфікою джерел торгового права є відсутність єдиного кодифікованого акту.
До джерел торгового права відносяться:
Конституція України.
СТАТТЯ 42. "Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та всіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів".
Закони України:
"Про захист прав споживачів", "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", "Про рекламу", "Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини", "Про податок на додану вартість", Цивільний кодекс України та ін.
Укази Президента України :
"Про Сорочинський ярмарок", "Про комерціалізацію державної торгівля та громадського харчування" та ін.
Постанови Кабінету Міністрів України:
"Про порядок заняття торговою діяльністю та Правила торгового обслуговування населення", "Про порядок технічного обслуговування та заміни технічно складних побутових товарів" та ін.
Накази та інструкції центральних органів виконавчої влади України:
Колишнього Міністерства зовнішніх економічних зв'язків України, Міністерства економіки, Державної податкової адміністрації, Державного комітету стандартизації, сертифікації та метрології, Державної санітарно-епідеміологічної служби та ін.
Рішення органів місцевої державної влади:
"Про роботу ринків в м. Суми" та ін.
Постанови пленуму Верховного Суду України:
"Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів", "Про судову практику по справам про відшкодування моральної шкоди" та ін.
Література
1. Попов А.А. "Торговое право". - Харьков , "РА-Каравелла",2000.
2. Предпринимательское право в вопросах и ответах: Учебное пособие / Под редакцией Саниахметовой Н.А. - Харьков.:"Одиссей",2000. - 560с.
3. Хозяйственное право: Учебник для вузов/ Под редакциєй Мамутова В.К. - К.: Юринком Интет, 2002.
4. Крысенко Т.В. Торговля: организация, налоговый и бухгалтерський учт: Практическое пособие/ Крысенко
5. Т.В., Шингур И.М. - К.: Редакция газеты "Бухгалтерия. Налоги. Бизнес", 2002. - 240с.
6. Единый налог. Нормативно-правовая база./ Энциклопедия бухгалтера и экономиста. Приложение. Сентябрь 2001. - Харьков, ООО Центр "Консульт", 20001
7. Захист прав споживачів. Збірник документів. (З можливістю копіювання). - К.: СПЛАЙН, 2000. - 80 с.
8. Новиков С. Выездная торговля: Правила и организация выездной торговки. - Харьков, ООО Центр "Консульт", 2002

 
 

Цікаве

Загрузка...