WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Методика проведення дактилоскопічної експертизи - Реферат

Методика проведення дактилоскопічної експертизи - Реферат

на об'єктах, покритих мастилом, використовують вертикальне освітлення (направлене від об'єктива на об'єкт). Таке освітлення створюють кільцевими освітлювачами, які закріплюють на об'єктиві фотокамери. У комплект установки Уларус входить спеціальний кільцевий освітлювач. Такий освітлювач закріплюють на кронштейні перед об'єктивом (мал. 101).
При освітленні відбитим світлом скляних предметів циліндричної та сферичної форми, в їх внутрішній порожнині внаслідок багаторазового відбиття світло розсіюється, що зменшує контраст зображення.
Мал. 101. Фотографування
слідів рук за допомогою
вертикального освітлювача
установки Уларус
Для усунення впливу розсіяного світла зворотний бік скла реко-мендується зафарбувати чорним барвником. У пляшку або іншу ємкість можна також налити темну рідину (чорнило, туш тощо). Поверхню предмета, звернену в бік об'єктива, для зменшення доступу зайвого світла у внутрішню порожнину, прикривають маскою із чорного паперу, з отвором за розміром слідів, які фотографують.
Фотографування слідів рук за допомогою опакового освітлення.
Фотографувати сліди пальців рук на таких предметах, як пластмаса, замінник шкіри, хлорвінілова плівка важко, тому, що сліди в більшості випадків бувають видимими тільки тоді, коли промені світла виходять із центру об'єктива. Таке освітлення називають опаковим, і його можна отримати за допомогою спеціального пристрою, який входить до комплекту установки Уларус.
Мал. 102. Фотографування
слідів за допомогою опакового освітлювача
Це металевий циліндр, в якому посередині закріплена прозора скляна пластинка під кутом 45°, напроти неї знаходиться отвір. Світло від крапкового або розсіяного джерела скеровують на пластину з таким розрахунком, щоб кут, утворений пучком світла та оптичною віссю об'єктива, дорівнював 90°. Промені світла, частково проходячи через прозору пластину і відбиваючись від неї, падають під прямим кутом на об'єкт і викликають в одному випадку сяйво папілярних ліній, в іншому - поверхні предмета. Вони скеровані ніби з об'єктива фотоапарата (мал. 102).
Побічні промені світла не повинні потрапляти на об'єкт, інакше значно знизиться контраст слідів. Тому краще проводити зйомку в затемненому приміщенні, а перед слідом необхідно установити невисокий бортик із чорного паперу. Якщо опакового освітлювача немає, його можна замінити прозорою склянкою пластиною, закріпленою будь-яким способом під кутом 45° між об'єктом зйомки та об'єктивом фотоапарата.
Безбарвні сліди рук - це малоконтрастні об'єкти з тонкою структурою, тому фотоматеріали для їх фіксації потрібно брати дрібнозернисті, з високою розрізнюючою властивістю та високим коефіцієнтом контрасту. В лабораторних умовах безбарвні сліди рук фотографують на плівки ФТ-20, 30, 41, 51. Якщо в процесі фотографування слідів з метою підсилення контрасту зображення виготовляють проміжні негативи - контратипи, то використовують несенсибілізовані фотоматеріали. Ступінь їх контрасту підбирають у залежності від якості зображення на негативі.
Фотографування забарвлених слідів. Забарвлені сліди рук на не-прозорих предметах із деревини, металу, пластмаси та інших матеріалах фотографують у відбитому світлі. Якщо такі сліди забарвлені у чорний колір і знаходяться на предметах з білою поверхнею, їх фотографують за правилами репродуційної зйомки.
Сліди рук, оброблені світлими або феромагнітними порошками та перекопійовані на темну дактилоскопічну плівку, фотографують при рівномірному двосторонньому або односторонньому боковому освітленні. Перед зйомкою з плівки вилучають покривну плівку, яка послаблює зображення сліду. Оскільки слід на плівці розміщується дзеркально, його можна фотографувати безпосередньо на фотопапір, при цьому одержують правильне за положенням позитивне зображення сліду (мал. 103).
Забарвлені сліди рук на шорстких поверхнях, наприклад, на тканинах і подібних об'єктах, можна також сфотографувати при рівномірному двосторонньому освітленні. Кращі ж результати одержують під час фотозйомки таких слідів з вертикальним освітленням, направленим від об'єктива.
Мал. 103. Фотографування
слідів рук з темної дактилоплівки:
1 - дактилоплівка зі слідом. 2 - освітлення
Якщо сліди знаходяться на двох протилежних боках скла та перекривають один одного, один з них переносять на слідо-копіювальну плівку, а тоді фотографують. Без перекопіювання на плівку ці сліди фото-графують у відбитому світлі почергово з різними фільтрами або на різному фоні. Сліди з одного боку скла забарвлюють порошком, наприклад, червоного кольору і фотографують на білому фоні на несенсибілізовані фотоматеріали. Сліди на протилежному боці, забарвлюють порошком іншого кольору і фотографують з червоним світлофільтром, або на червоному фоні - на пан-хроматичні матеріали.
Сліди можна забарвити люмінесцентними порошками і провести зйомку окремо в ультрафіолетових променях. Коли сліди, які перекривають один одного, неможливо обпилювати порошками, їх фотографують почерго-во у відбитому світлі, з великим збільшенням, при повністю відкритій діафрагмі. На фотошарі чітко фіксується лише один слід, другий буде за межами різко зображеного простору.
Фотографування об'ємних слідів шкірних узорів. На таких непрозорих матеріалах, як стеарин, віск, пластилін, вершкове масло, висохла віконна замазка, фотографування слідів здійснюють у відбитих променях. Оскільки деталі шкірних узорів мають слабовиражений рельєф, їх об'ємні сліди освітлюють косонаправленим світлом під кутом 10-20° до фотографованої поверхні. При таких умовах у сліді освітлюються виступаючі частини - зображення борозенок, а заглиблені частини - відображення папілярних ліній - залишаються затемненими. Відповідно, папілярні лінії на негативі будуть світлими, і з нього вдається одержати позитив, який має нормальне співвідношення тонів.
Напрям освітлення під час зйомки об'ємних слідів шкірних узорів повинен бути по можливості перпендикулярним до основного потоку папілярних ліній. Сліди, в яких відобразились дугові та петльові узори, фотографують, як правило, при одній експозиції. Якщо проводиться зйомка кругових узорів, для проробки всіх елементів потрібні дві експозиції з різним напрямком освітлення.
Об'ємні сліди рук на стеарині, для підсилення контрасту зображення рекомендується перед зйомкою пофарбувати яким-небудь порошком, наприклад графітовим. Підкреслимо, що у разі легкого доторкування дактилоскопічним пензлем тільки до виступаючих частин сліду, частки барвника залишаться лише на них, коли ж нанести порошок у великій кількості, то його основна частина осяде в заглиблених частинах сліду. Від цього залежить співвідношення тонів у відображенні папілярних ліній та борозенок на фотознімку сліду.
Щоб фотознімки об'ємних слідів шкірних узорів мали правильне співвідношення тонів, під час зйомкинеобхідно брати до уваги такі рекомендації: 1) якщо частинки барвника осіли в заглиблених частинах слідів, для зйомки слід використовувати негативні фотоматеріали, а

 
 

Цікаве

Загрузка...