WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Методика проведення дактилоскопічної експертизи - Реферат

Методика проведення дактилоскопічної експертизи - Реферат

але промені не попадають у нього. Для збільшення контрасту зображення за об'єктом зйомки, на деякій відстані від нього, розміщують темний фон: тканину, папір, картон чорного кольору. Поверхню досліджуваного об'єкта, на якій відсутні сліди, прикривають маскою. Сліди фотографують на фотонегатив, або безпосередньо на фотопапір. Після проявлення на негативні утворюється зображення, на якому сліди папілярних ліній будуть білими, а проміжки між ними - чорними. Під час фотографування на фотопапір отримують пряме зображення сліду, якщо слід звернений від об'єктива (мал. 92, 93), або дзер-кальне (мал. 91). Для отримання прямого зображення сліду під час фотографування за мал. 91 потрібно використати дзеркало, що обертає зображення сліду.
Якщо слід фотографувався на негатив, то при друкуванні з нього одержують фотознімок сліду з білими папілярними лініями на чорному фоні. Для одержання звичайного, придатного для порівняння відбитка з первинного фотозображення виготовляють контратип-негатив на фотоматеріалах з прозорою підкладкою. Для усунення дзеркального зображення сліду друк із негатива здійснюють фотографічним збільшувачем, в який контратип вкладають емульсійним шаром до джерела світла. Віддрукований з такого контратипу фотовідбиток одержують з нормальним співвідношенням тонів.
Фотографування слідів рук на просвіт можна здійснювати і без-посередньо на фотопапір. Щоб уникнути дзеркального зображення, предмет поверхнею, на якій знаходиться слід, повертають у бік,
Мал. 94,95,96. Схема фотографування слідів з використанням обертаючого дзеркала де 1 - об'єкт, 2 - дзеркало.
протилежний об'єктиву фотокамери, або використовують дзеркала із комплекту установки Уларус (мал. 94, 95, 96), які перевертають оптичне зображення.
Для підвищення контрасту зображення, при фотографуванні слідів рук у проходячому світлі, використовують спеціальне освітлення за методом темного поля з центральною діафрагмою, розміщеною перед об'єктивом або освітлювачем. Сутність першого методу в наступному (мал. 97). Перед джерелом світла / встановлюють матове скло 2 і діафрагму 3 з невеликим діючим отвором. Між діафрагмою та об'єктивом фотокамери розміщують конденсорну лінзу 4, яка фокусує зображення діючого отвору на центральну діафрагму 6, яка знаходиться перед об'єктивом 7. Об'єкт зйомки 5 встановлюють біля конденсорної лінзи. За такою схемою освітлення промені світла від джерела проходять через матове скло, падають конусом на кон-денсорну лінзу і потім збираються в сполученому фокусі, на центральній діафрагмі. Таким чином, пряме світло від освітлювача
Мал. 97. Фотографування слідів рук за методом темного поля
1 - джерело світла; 2 - матове скло: 3 - діафрагма; 4 - конденсорна лінза; 5 - об'єкт зйомки; 6 - центральна діафрагма; 7 - об'єктив
в об'єктив не проходить, туди потрапляють лише промені, розсіяні частками речовини, яка утворює слід. Для створення такого освітлення під час фотографування в комплекті приладу Уларус є темнопольний освітлювач і центральна діафрагма, яка надягається на об'єктив. Освітлювач темного поля встановлюють на предметний столик, на об'єктив фотокамери надягають центральну діафрагму. Об'єкт зі слідами рук кладуть на поверхню конденсорної лінзи освітлювача. Потім фотокамеру встановлюють у положення, необхідне для одержання потрібного масштабу зйомки, і фокусують світловий пучок на центральній діафрагмі. Фокусування світла проводиться обертанням кільця на оправі освітлювача. Використовуючи метод темного поля для освітлення слідів рук, центральну діафрагму встановлюють перед лінзою освітлювача (мал. 98). Перед джерелом
Мал.98. Фотографування слідів за методом темного поля:
1- джерело світла; 2 - лінза; 3 - центральна діафрагма; 4 - конденсорна лінза; 5 - об'єкт зйомки; 6 - об'єктив камери
світла 1 встановлюють лінзу 2, поблизу якої розміщують центральну діафрагму 3. Конденсорна лінза 4 відкидає зображення цієї діафрагми в площину ірісової діафрагми об'єктива 6. Об'єкт зйомки 5 розміщують між конденсорною лінзою і об'єктивом фотокамери. Діафрагму об'єктива закривають доти, доки її краї співпадуть з краями зображення центральної діафрагми. При таких умовах пряме світло від освітлювача не потрапляє в об'єктив, а зображення будується за рахунок відхилених променів, розсіяних частками, що утворюють слід.
Фотографування слідів рук за методом темного поля можна здійснити і на репродуційній установці. Найбільш поширені схеми освітлення з конденсором або рефлектором. Під час освітлення слідів рук через конденсор, джерело світла встановлюють напроти об'єктива, на лінії його головної оптичної осі (мал. 99). Перед джерелом світла розміщують дволінзовий конденсор 2 від фотозбільшувача 13x18см.
Мал.99. Фотографування слідів рук за методом темного поля на репродуційній установці
1 - джерело світла; 2 - конденсор: 3 - диск із чорного паперу; 4 - екран-маска; 5 - об'єкт зйомки; 6 - фотокамера
Середину лінзи, зверненої в бік фотокамери, закривають диском З (діаметром 8-10 см) із чорного паперу. На невеликій відстані від конденсора встановлюють непрозорий екран-маску 4 з круглим отвором трохи меншого діаметру, ніж диск на лінзі конденсора. Об'єкт зйомки 5 розміщують між маскою та об'єктивом фотокамери 6 приблизно в тому місці, де закінчується тіньовий конус від диска на конденсорі. У разі освітлення слідів рук за допомогою рефлектора 2 (мал. 100) його розміщують позаду джерела світла /. Перед джерелом світла встановлюють непрозорий диск 3 (діаметром 8-10 см), який закриває доступ прямим променям в об'єктив фотокамери 6. Екран-маску 4 та об'єкт зйомки 5 встановлюють так, як і при освітленні з конденсором.
Сліди рук на непрозорих предметах, а також на забрудненому склі фотографують у відбитому світлі. Виявлення безколірних слідів та їх фотографічна фіксація у відбитому світлі базується на використанні різної відбиваючої властивості фону та сліду. Ділянки гладкої поверхні предмета, на яких слід відсутній, відбивають світло дзеркально, а речовина сліду - розсіяно. При цьому можливі два варіанти освітлення. Якщо світло, дзеркально відбившись від поверхні предмету, потрапляє в об'єктив, то після проявлення одержують негативне зображення сліду. З такого негатива за допомогою звичайного позитивного процесу можна одержати фотовідбиток сліду. Якщо в об'єктив попадуть тільки промені, розсіяні частками потожирової речовини, то після проявлення на фотошарі одержують позитивне, але дзеркальне за положенням зображення сліду. В цьому випадку для усунення оберненого зображення зйомку проводять через дзеркало або призму, встановлені на шляху променів перед об'єктивом або матовим склом.
Мал. 100. Фотографування слідів рук з використанням рефлектора
1 - рефлектор; 2 - джерело світла; 3 - непрозорий диск; 4 - екран-маска; 5 - об'єкт зйомки; 6 - фотокамера
Для освітлення слідів рук на непрозорих об'єктах використовуютьосвітлювачі ОІ-19 та інші однотипні джерела світла.
Фотографуючи сліди рук на дуже блискучих металевих поверхнях або

 
 

Цікаве

Загрузка...