WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Методи виявлення слідів рук - Реферат

Методи виявлення слідів рук - Реферат

використовувати магнітний порошок, який прилипає до потожирової речовини і вступає з нею в хімічну реакцію. Спосіб одержання такого порошку досить простий. Він синтезується, наприклад, взаємодією хлорного заліза (135 г на літр води) та сульфату мангану (70 г на літр) у водному розчині при нагріванні. Осадок, який при цьому створюється, фільтрується, висушується, прожарюється та гранулюється. Порошок може мати різний відтінок: червоний, фіолетовий, жовтий, сріблясто-сірий тощо в залежності від використаних під час синтезу з'єднань. Методика використання такого порошку аналогічна відомій.
Магнітний порошок дозволяє виявляти сліди шкірного покриву на шорстких поверхнях і не потребує додаткового закріплення на ^Об'єкті - носії. Цей порошок може бути використаним для виявлення слідів в умовах як сухої, так і вологої атмосфери: під час зволоження проявляють властивості порошку не змінюються. Вони можуть зберігатися довгий час без зміни властивостей у будь-якій упаковці.
Хімічні методи
Хімічні методи виявлення слідів пальців рук ґрунтуються на хімічній взаємодії деяких складових частин потожирової речовини |(зокрема, хлоридів, білків, амінокислот) зі спеціальними реактивами, які дають кольорові реакції. Ці методи мають високу чутливість і дозволяють виявляти сліди великої давності.
Вибір реактивів визначається давністю слідів, властивостями слідосприймаючої поверхні та властивостями самих реактивів. Так, наприклад, сліди на склі, металах та пластмасі нінгідрином не виявляються.
Нінгідриновий метод. Нінгідрин - органічна сполука трикето-гідринденгідрат, хімічна формула С6Н6О4 - на вигляд білий або жовтуватий кристалічний порошок, легко розчинний у воді, ефірі, ацетоні і мало - у спирті. Дія цього проявника ґрунтується на реакції амінокислот та білків сліду з реактивом. Реакція має виключну чутливість: нінгідрин може показати присутність мінімальної кількості амінокислот. У результаті слід набуває рожево-фіолетового або пурпурного кольору (в залежності від того, з якими амінокислотами реагує реактив).
Цей метод є найефективнішим проявником для виявлення слідів рук на папері, картоні, нефарбованій деревині. Як свідчить практика, використання нінгідрину відкрило можливість виявляти невидимі потожирові сліди, по суті, необмеженої давності, причому в деяких випадках старі сліди виявляються краще свіжих. Для виявлення слідів використовують розчин нінгідрину в ацетоні або 96% етиловому спирті у відношенні від 0,2% до 2%. Розчин наносять на поверхню піпеткою, пульверизатором, пензлем, тампоном через проміжний носій (фільтрувальний папір) або занурюванням об'єкта у розчин. Найкращі результати дає використання 1 - 2% розчину нінгідрину в ацетоні, причому для розчинення нінгідрину слід користуватися тільки хімічно чистим ацетоном. Якщо є небезпека пошкодження документа (наприклад, текст документа виконаний кульковою ручкою або поліграфічним методом), краще використовувати 4% розчин нінгідрину в етиловому спирті чи у вигляді 4% розчину нінгідрину в етиловому ефірі. Через 20 - 30 хв. появляються сліди, які мають слабо-рожевий колір, який через 4-6 годин стає яскраво-фіолетовим.
Зі збільшенням температури забарвлення слідів, оброблених нін-гідрином, зростає. Для цього можна використовувати яке завгодно джерело тепла (сушильна шафа, праска, електроглянцювач, опалювальна батарея, сонячне світло тощо), або проводити короткострокове, протягом 10 - 15 хв., освітлення об'єкта ультрафіолетовими променями після його обробки розчином. Не дивлячись на прискорення процесу пофарбування слідів внаслідок підвищення температури, дослідженнями встановлено, що чутливість реакції нінгідрину з амінокислотами найбільш висока, якщо вона протікає при кімнатній температурі, хоча час виявлення зростає до 1 - 2 днів. Тому оброблений розчином об'єкт потрібно помістити в темне місце і витримати при кімнатній температурі не менше двох діб. Якщо за цей час сліди не виявилися, рекомендується повторити обробку об'єкта і продовжити процес виявлення, бо, як показали експерименти, сліди можуть виявитися через п'ять і більше діб. Сліди на картоні, фанері, деревині для більшого контрасту можна обробляти 2-3 рази
Для швидкого виявлення слідів можна рекомендувати експрес-метод, запропонований Г. Л. Грабовським: після висихання ацетону поверхню об'єкта сильно зволожують 1% розчином нітрату купруму в ацетоні і піддають термообробці (прасують або нагрівають потужним освітлювачем). Сліди проявляються відразу. Для відновлення первинного вигляду документа можна використати 15% розчин перекису водню.
Для виявлення слідів рук на папері з проклейкою казеїновим або желатиновим клеєм може бути використаний такий метод. Готують два розчини. Перший розчин: 75 мг хлориду кадмію розчиняють у 6 мл дистильованої води, після чого в розчин додають 0,3 мл крижаної оцтової кислоти. Другий розчин: 2 г нінгідрину розчиняють в 100 мл ацетону. Після приготування обидва розчини перемішують. Одержану рідину наносять на поверхню паперу або картону за допомогою пульверизатора чи ватного тампона. Приблизно через 24 години після процедури появляються забарвлені сліди.
Збереженість виявлених слідів рук залежить від декількох чинників. Так, сліди оброблені 0,2% розчином, зберігаються значно краще слідів, виявлених 1% або 2% розчином. Крім того, якщо сліди виявлялися в звичайних кімнатних умовах, папілярні лінії будуть чіткими
Для швидкого виявлення слідів можна рекомендувати експрес-метод, запропонований Г. Л. Грановським: після висихання ацетону поверхню об'єкта сильно зволожують 1% розчином нітрату купруму в ацетоні і піддають термообробці (прасують або нагрівають потужним освітлювачем). Сліди проявляються відразу. Для відновлення первинного вигляду документа можна використати 15% розчин перекису водню.
Для виявлення слідів рук на папері з проклейкою казеїновим або желатиновим клеєм може бути використаний такий метод. Готують два розчини. Перший розчин: 75 мг хлориду кадмію розчиняють у 6 мл дистильованої води, після чого в розчин додають 0,3 мл крижаної оцтової кислоти. Другий розчин: 2 г нінгідрину розчиняють в 100 мл ацетону. Після приготування обидва розчини перемішують. Одержану рідину наносять на поверхню паперу або картону за допомогою пульверизатора чи ватного тампона. Приблизно через 24 години після процедури появляються забарвлені сліди.
Збереженість виявлених слідів рук залежить від декількох чинників. Так, сліди оброблені 0,2% розчином, зберігаються значно краще слідів, виявлених 1% або 2% розчином. Крім того, якщо сліди виявлялися в звичайних кімнатних умовах, папілярні лінії будуть чіткими та яскраво забарвленими протягом довгого часу. Але якщо сліди виявлялися за допомогою електропраски або іншихнагрівальних приїздів, через 3-4 дні вони обезбарвлюються, а потім зникають зовсім. Якщо об'єкт дослідження раніше зволожувався, то нінгідриновий реактив застосовувати не слід, бо у вологому середовищі відбувається "вимивання амінокислот. У таких випадках будуть більш ефективні проявники, орієнтовані

 
 

Цікаве

Загрузка...