WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Міжнародні біржові ринки - Реферат

Міжнародні біржові ринки - Реферат

ринками значна різниця, наприклад, термін "stock" в Англії означає "цінні папери з фіксованим доходом". У Лондоні "непролістингований ринок" є невід'ємною частиною біржі. Сьогодні ця біржа повністю переведена на комп'ютерні (електронні) торги.
Швейцарська фондова біржа (SSE - Swiss Stock Exchange) розміщена у Цюріху. Це найважливіша фондова біржа Швейцарії, лістинг на ній пройшли 395 акцій. Крім неї, у цій країні є Базельська та Женевська фондові біржі.
Найбільшою фондовою біржею Німеччини є Франкфуртська біржа цінних паперів, у лістингубіржі є 433 акції та 5649 цінних паперів з фіксованим доходом. У Німеччині лише банки мають право продавати цінні папери споживачам. Банки надсилають замовлення на біржу, де їх виконують офіційні брокери -"курс-маклери".
Другим за обсягами торгівлі та кількістю цінних паперів (на початок 2002 р. 1653 акції були включені до котирувального списку) фондовим торговельним майданчиком є Euronext NV. Ця біржа є продуктом злиття фондових бірж Парижа, Амстердаму і Брюсселя. 29 жовтня 2001 р. Euronext NV підписала угоду з LIFFE на придбання останньої. Вирішено перевести торги похідними фінансовими інструментами Euronext в Лондон з використанням Connect - електронної торговельної системи LIFFE. Тобто в Європі спостерігається тенденція до об'єднання фондових торговельних май-данчиків з біржами похідних фінансових інструментів. Саме Euronext здійснює інтеграцію трьох вищеназваних європейських фондових бірж з Лондонською біржею похідних фінансових інструментів.
Французька фондова біржа (SBF - Bourse de Paris) відіграє друго-рядну роль на міжнародному фондовому ринку. Брокерів Паризької фондової біржі називають агентами з обміну (agents de change), вони мають право монопольної торгівлі цінними паперами. Їх фірми винятково приватні, брокери об'єднуються у асоціацію, подібну до NASDAQ, ними керує спеціально обраний орган - Chamdre Syndicale, що також керує біржею.
Активно працюють біржі Канади, Австрії. В Італії вони є у Флоренції, Генуї, Неаполі, Римі, Турині, Трістелі, але найбільшою є біржа у Мілані.
Крім фондових бірж Європи, значну частину ринку займають товарні ф'ючерсні біржі, особливо у Великобританії. Помітну роль на світовому ринку кольорових металів відіграє Лондонська біржа металів (MLE - London Metal Exchange). Утворена у 1882 р. корпорацією "Металл маркет енд ексчейндж компані ЛТД", біржа є ринком реального товару, визначає світові ціни на метал, використовується для хеджування, виробляє умови та стандартизовані вимоги до біржових контрактів.
Члени біржі - 100 фірм - поділяються на дві категорії: 1) індивідуальні - принципали з правом укладання угод від власного імені та 2) члени-представники, що укладають угоди від імені тих фірм, які вони представляють. Право укладання угод має 31 член. У контрактах вказується, що мідь та олово доставляються на умовах поставки зі складу, покупцеві вручаються складські посвідчення - варранти на відповідну кількість металу через Розрахункову палату біржі. Метал, який продає біржа, розміщується у таких пунктах: мідь - у Лондоні, Ліверпулі, Манчестері, Гуле, Глазго, Бірмінгемі; олово - у Лондоні, Ліверпулі, Роттердамі, Антверпені, Гамбурзі. Розгалужена мережа складів біржі зменшує витрати на транспортування, забезпечує оперативну доставку. Право вибору складу належить продавцеві. За умовами біржових контрактів жодні форс-мажорні обставини не визнаються. Свинець та цинк, як правило, перебувають на шляху до Великобританії.
Лондонська ф'ючерсна та опціонна біржа (FOX - London Futures and Options Exchange). Це нова назва, до цього вона називалась Лондонська товарна біржа. FОХ налічує 248 членів, які безпосередньо виконують біржові операції. Члени поділяються на дві групи з різними правами. До першої належать "ліцензовані маклери", власники двадцяти тисяч акцій, що мають право виконувати операції у біржовому залі та на екрані монітора персонального комп'ютера. Другу групу становлять "члени на місцях", вони укладають угоду за власний рахунок або за рахунок ліцензованих маклерів. Спочатку на біржі укладалися угоди купівлі-продажу кави, какао, цукру, рафінаду, каучуку. Угоди на перші три товари укладаються в операційному залі - "відкритим вигуком", на два інші - електронним методом з використанням персонального комп'ютера. На FОХ вперше застосована система електронних торгів. На біржі укладаються строкові (ф'ючерсні) угоди, хеджеві та спекулятивні, а також угоди з преміями - опціони.
Міжнародна нафтова біржа (IPE - International Petrolium Exchange) була організована у 1980 р. До Ради директорів належать 12 осіб. Розрізняють повне та неповне членство. Повними членами можуть бути лише юридичні особи з постійним капіталом не нижче 100 тис. фунтів стерлінгів. Час роботи цієї біржі визначено з урахуванням часів роботи Нью-Йоркської та Сінгапурської бірж, що дає можливість проводити арбітражні операції та забезпечує практично добову торгівлю. Основним контрактом є ф'ючерс на сиру нафту "брент", що базується на 15-денному форвардному нафтовому ринку, який є найбільшим світовим ринком. Крім ф'ючерсних контрактів на цій біржі активно продаються опціони.
Балтійська ф'ючерсна біржа (BFE - Baltic Futures Exchange) практикує торгівлю соєвою мукою, пшеницею, ячменем і картоплею. Розміри контрактів на зернові складають 100 т, на картоплю - 40 т.
З 1990р. три біржі у Західній Європі і п'ять у басейні Тихого океану використовують системи, що дозволяють укладати електронні угоди. Це Ірландська ф'ючерсна біржа м.Дублін (LFOE), Лондонська міжнародна фінансова ф'ючерсна біржа (LIFFE), Новозеландська ф'ючерсна біржа, Токійська міжнародна фінансова ф'ючерсна та Токійська фондова біржі.
Підвищують активність Німецька строкова біржа - DTB у Франкфурті-на-Майні, опціонна біржа в Амстердамі, ф'ючерсна біржа у Швейцарії.
Помітне місце в Європі займає ф'ючерсна біржа, розташована в Парижі - MATIF, утворена у 1986 р. У 1989 р. вона перейменована на Міжнародний строковий ринок Франції (Paris - Chambre de Compensation des Instruments Financiers de Paris, FFE - France Futures Exchange).
На вказаних біржах котируються ф'ючерсні контракти на певні види активів. Подаємо найбільш поширені з них, тим більше, що вже й в українських джерелах масової інформації почали з'являтися котирувальні таблиці за цими контрактами. Характеристика сучасних у ф'ючерсних бірж та біржових контрактів подана у додатку 4.3.
Використовуючи зазначений додаток можна розрахувати світові ціни у прийнятих в Україні мірах ваги та об'ємів. Для цього наведені відповідні значення, а саме: назва країни, скорочена назва біржі, назва контракту (базового сорту, марки тощо), місяці поставок, розмір контракту у прийнятих на західних біржах параметрах та їх українські еквіваленти, ціна одного пункту або тіку та години торгівлі даним контрактом.

 
 

Цікаве

Загрузка...