WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Міжнародні біржові ринки - Реферат

Міжнародні біржові ринки - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Міжнародні біржові ринки
План
1. Характеристика ф'ючерсного контракту
2. Основні риси ф'ючерсної торгівлі
3. Характеристика біржової мережі Заходу
1. Характеристика ф'ючерсного контракту
Перш ніж характеризувати ф'ючерсну торгівлю різних біржових ринків, особливо фінансових, охарактеризуймо звичайні товарні ф'ючерсні ринки, що їм передували.
Для початку дамо визначення ф'ючерсній угоді (контракту). Ф'ючерсний контракт - це біржовий контракт - зобов'язання, в якому детально описано товар (валюту, цінні папери, інші фінансові інструменти, сировину) за встановленими стандартними параметрами.
Оскільки продаються самі контракти на поставку або прийом товару, цей процес відбувається без демонстрації і, що особливо важливо, без поставки вказаного товару. Як правило, більшість контрактів закінчується укладанням зворотної (офсетної) угоди. Ф'ючерсні контракти на купівлю відміняються новими контрактами на продаж, і навпаки. Різниця цін на одиницю ваги, об'єму контракту на момент укладання і на момент відміни сплачується грішми.
Основною метою ф'ючерсної торгівлі є не купівля-продаж товару, головне її призначення полягає у нейтралізації (страхуванні) цінових ризиків. Ф'ючерсний ринок породжує людей, готових ризикувати. Це біржові ділки, які ризикуючи, можуть отримати значну вигоду, якщо їх прогнози про майбутні коливання цін, були правильними. Учасниками ф'ючерсного ринку є потужні трейдери або фінансові інституції (торговці - дилери, що купують і продають ф'ючерсні контракти для власних потреб), брокери (виконують замовлення клієнтів на купівлю-продаж контрактів) та арбітражери (спекулянти, що купують або продають контракти з метою отримання доходу від різниці у цінах).
Отже, ф'ючерсні контракти - це угоди про завчасну купівлю-продаж товару або строкові угоди. Кількість та якість товару специфікується в контракті, ціна та терміни поставки визначаються на момент відкриття позиції. Торгівля відбувається на виділеному майданчику біржової зали, де біржовики зустрічаються, щоби виконати замовлення своїх клієнтів. Ф'ючерсні ціни визначаються в конкурентній боротьбі, за допомогою голосу та жестів, що означає рівні права та можливості учасників торгівлі. Система аукціону, точна копія справжнього ринку, дозволяє визначати ціну за допомогою вільної конкуренції. Ця система зберігається до сьогодні і за умови проведення комп'ютерних торгів.
Ф'ючерсні ринки є найефективнішими і ліквідними торговельними майданчиками. Збільшення кількості покупців призводить до їх конкуренції і підвищення цін на ринку, збільшення продавців спричиняє спад цін. На високоліквідних ринках дистанція між цінами пропозиції покупців (bids) та продавців (offers) називається спредом (spread), вона зменшується завдяки конкуренції.
Ф'ючерсні контракти укладаються на певні товари та фінансові інструменти. Одні з них дуже популярні, поширені, інші - ні. Успіху на ф'ючерсному ринку досягає контракт, який відповідає таким характеристикам:
ў високі обсяги попиту та пропозиції;
ў товар в основі контракту є однорідним, масовим, придатним до стандартизації;
ў ціна на товар утворюється вільно, без впливу держави та монополій;
ў ціни коливаються - за інших умов учасники ринку не матимуть стимулу для здійснення операцій;
ў ф'ючерсні контракти передбачають комерційний інтерес, зацікавлення
ў учасників реального ринку;
ў ф'ючерсний контракт повинен позитивно відрізнятися від інших інструментів фінансового ринку, щоби ним зацікавилися біржові по-середники.
Кожен контракт має дві сторони: покупця та продавця. Покупець ф'ючерсного контракту називається стороною, що займає довгу (long), продавець - коротку (short) позиції. Протягом строку дії контракту ціна на нього змінюється залежно від кон'юнктури ринку. При спаді цін виграють продавці, при зростанні - покупці.
Способи котирування цін на різноманітні товари визначаються традиціями та фізичними особливостями товару. Зернові котируються на біржах США в центах, десятих та сотих частках центів за бушель, на біржах Великобританії - у доларах США або у фунтах стерлінгів за метричну тонну. Золото, платина - у доларах та сотих долара США за трійську унцію; метали, м'ясо, кава - в центах та сотих цента за англійський фунт.
Місяці поставок називаються позиціями і позначаються так, як це подано у табл. №1.
Таблиця №1.
Місяці
поставки Перший рік Другий рік
Січень A F
Лютий B G
Березень C H
Квітень D J
Травень E K
Червень I M
Липень L N
Серпень O Q
Вересень P U
Жовтень R V
Листопад S X
Грудень T Z
Серед умов ф'ючерсного контракту важливу роль відіграють строки (позиції), за якими дозволяються укладання угод і поставка. Наприклад, для кукурудзи - це 5, 7, 9, 12 місяці року: травень, липень, вересень, грудень. Це означає, що торгівля відбувається за чотирма позиціями. Важливою характеристикою ф'ючерсного контракту є термін його чинності, тобто період часу від початку торгівлі на певний місяць до закінчення торгівлі цим контрактом. Цей параметр називають глибиною контракту.
Мінімальний розмір зміни ціни встановлює біржа. Він називається тіком (ticr or minimum fluctuation) або пунктом. Для зернових тік становить на Чикаго Борд оф Трейд (СВОТ) - 1/4 цента за бушель. Продавці та покупці називають ціни кратно до тіку.
Кожен торговець (учасник, клієнт) ф'ючерсного ринку вносить початковий вклад - депозит / початкову маржу (original margin or initial margin), який змінюється щоденно, залежно від зміни цін на контракти. Згідно з Правилами біржової торгівлі депозит повинен становити від 2 до 10 відсотків вартості товару, вказаного в контракті. Цей депозит повертається торговцеві при реалізації контракту через поставку реального товару або укладання протилежної угоди. Депозит - це засіб, що гарантує дотримання зобов'язань за контрактом, він не є платою за товар.
Біржовиків та їх клієнтів ф'ючерсний ринок приваблює своїм "принципом важеля" (leverage), як його називає один із сучасних теоретиків біржової справи Заходу Ф. Шварц. Оскільки незначна частка загальної вартості контракту сплачується у вигляді депозитного внеску, навіть незначні коливання цін дають великий виграш.
Контракт, як правило, укладається на значну кількість товару або суму фінансових інструментів: пшениця - 5 000 бушелів - (136 тонн); нафта - 1 000 барелей - (135 тонн); вексель скарбниці США (казначейський) - $1.000.000 тощо. Зміна ціни відбувається на одиницю ваги або об'єму під контрактом, а значить, на весь обсяг контракту. Ця величина називається одиницею контракту (contract unit). Для ілюстрації сказаного розглянемо приклад 1:
Приклад 1
Біржовик купив 5 липневих ф'ючерсних контрактів на золото у березні за ціною $380 за трійську унцію. Його депозит при відкритті по-зиції за 5 контрактами при 5%

 
 

Цікаве

Загрузка...