WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Корисливі злочини, пов'язані з оберненням чужого майна на користь винного чи інших осіб - Реферат

Корисливі злочини, пов'язані з оберненням чужого майна на користь винного чи інших осіб - Реферат

те, щоб у потерпілого склалося враження, що, якщо він протидіятиме нападаючому або не виконає його вимог, ця погроза буде реалізована, і бажає, щоб у потерпілого склалося таке враження. Це стосується і випадків, коли винна особа погрожує застосуванням предметів (зіпсованої зброї або її макета тощо), які завідомо для неї не можуть бути використані для реалізації погро-зи. Для кваліфікації діяння за ст. 187 не має значення, чи мав винний намір погрозу насильством, небезпечним для життя або здоров'я, виконувати.
Розбій - усічений склад злочину. Він вважається закінченим з моменту нападу, поєднаного із застосуванням або з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя чи здоров'я, незалежно від того, чи заволоділа винна особа чужим майном,
Суб'єктом розбою є осудна особа, яка досягла 14-річноговіку.
Суб'єктивна сторона розбою характеризується прямим умислом та корисливим мотивом. Обов'язковою ознакою суб'єктивної сторони є мета, з якою здійснюється напад, - заволодіння чужим майном.
Кваліфікованими та особливо кваліфікованими складами розбою є розбій:
1) вчинений за попередньою змовою групою осіб, або
2) особою, яка раніше вчинила розбій або бандитизм (ч. 2), або
3) організованою групою (ч. 4);
4) поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище (ч. 3), або
5) із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень (ч. 4);
6) спрямований на заволодіння майном у великих чи
7) особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 187).
Визначення обтяжуючою розбій обставиною вчинення його особою, яка раніше вчинили розбій або бандитизм (ч. 2 ст. 187), означає, що на відміну від інших злочинів проти власності, повторність як кваліфікуючу ознаку розбою утворює попереднє вчинення розбійником лише двох злочинів - розбою і бандитизму (ст. 257). При цьому поняття "розбій" вживається в широкому розумінні. Йдеться не лише про розбій як злочин проти власності, передбачений ст. 187, а й про розбій як спосіб вчинення інших злочинів (ч. З ст. 262, ч. З ст. 289, ч. З ст. 308, ч. З ст. 312, ч. З ст. 313, ч. З ст. 410, ч. 2 ст. 433).
Розбій, поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, має місце тоді, коли потерпілому в процесі розбійного нападу було заподіяно такі ушкодження (поняття тяжких тілесних ушкоджень визначено у ст. 121).
Викрадення шляхом демонтажу та іншим засобом електричних мереж, кабельних ліній зв'язку та їх обладнання (ст. 188 КК).
Основним безпосереднім об'єктом злочину є право власності.
Додатковими факультативними об'єктами можуть бути здоров'я та життя людини, встановлений порядок забезпечення надійного і безперебійного, з додержанням вимог енергетичної безпеки, постачання електричної енергії та надання послуг зв'язку споживачам, а також нормальна діяльність підприємств зв'язку, які використовують кабельні лінії зв'язку та їх обладнання.
Від інших складів викрадення склад злочину, передбачений ст. 188, відрізняється предметом злочину, яким закон визнач" електричні мережі, кабельні лінії зв'язку та їх обладнання.
Електрична мережа - це сукупність енергетичних установок дд передачі (транспортування) та розподілу електричної енергії. Викрадення всієї електричної мережі будь-якого виду на практиці видасть ся малоймовірним. Скоріше за все предметом викрадення можуть бути окремі складові такої мережі, тобто певні енергетичні установи та інше обладнання, до яких слід віднести електричні станції (крім ядерної частини атомної електричної станції), електричні підстанції стовпи, металевий дріт, прилади, інші технічні засоби, які використовуються для організації передачі та розподілу електричної енергії.
Кабельні лінії зв'язку - це складова мережі зв'язку, яку утворюють засоби зв'язку, поєднані в єдиному технологічному процесі для забезпечення інформаційного обміну за допомогою кабелю, Обладнанням кабельних ліній зв'язку є сам кабель, проміжні та кінцеві пристрої кабельної лінії зв'язку, прилади та інші технічні засоби, які є складовими кабельної лінії зв'язку та використовуються для організації кабельного зв'язку.
З об'єктивної сторони злочин проявляється у викраденні вказаних предметів шляхом демонтажу, тобто шляхом розбору (розукомплектування, від'єднання окремих частин) або зняття електричних мереж, кабельних ліній зв'язку та їх обладнання.
Поняття викрадення у ст. 188 охоплює протиправне безоплатне заволодіння електричними мережами, кабельними лініями зв'язку і та їх обладнанням таємним або відкритим (ненасильницьким) способом. Не охоплюється цим поняттям заволодіння зазначеними предметами шляхом насильницького грабежу, розбою, а також вимагання, оскільки структурним елементом цих способів протиправного заволодіння майном є насильство, яке не належить до ознак злочину, передбаченого ст. 188. Цей висновок базується на тому, що кваліфікуючі склади цього злочину не передбачають таких ознак, як насильство, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, насильство, небезпечне для життя чи здоров'я особи, погроза їх застосування, заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, які властиві кваліфікованим складам грабежу та вимагання, а також складу розбою. Тому заволодіння зазначеними у ст. 188 предметами шляхом насильницького грабежу, вимагання чи шляхом розбою потребує кваліфікації тільки за ст. 186, ст. 189 або ст. 187. Викрадення предметів злочину, передбаченого ст. 188, шляхом простого грабежу потребує кваліфікації дій винного за сукупністю злочинів, передбачених ст. 188 та ст. 186. Заволодіння ж ними шляхом шахрайства, привласнення, розтрати або зловживання службовою особою своїм службовим становищем - тільки за ст. 190 або ст. 191, оскільки ці способи заволодіння чужим майном не охоплюються поняттям "викрадення".
Суб'єкт злочину - загальний.
Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом і корисливим мотивом. Ставлення винного до особливо тяжких наслідків (ч. З ст. 188 КК) може бути як умисним, так і необережним.
Кваліфікуючими ознаками злочину є вчинення його за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за цей злочин, чи у великих розмірах (ч. 2 ст. 188), особливо кваліфікуючими - вчинення його організованою групою або спричинення особливо тяжких наслідків (ч. З ст. 188).
Особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, визнається особа, яка до вчинення цього злочину була засуджена за частинами 1, 2 чи 3 ст. 188, і ця судимість не знята і не погашена в установленому законом порядку.
Особливо тяжкими наслідками при вчиненні цього злочину закон (примітка до ст. 188) визнає: 1) загибель людини; 2) перерву в забезпеченні споживачів електричною енергією та послугами зв'язку, внаслідок якої припинена діяльність промислових підприємств, порушена діяльність органів влади, державних установ,

 
 

Цікаве

Загрузка...