WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Злочини проти системи оподаткування - Реферат

Злочини проти системи оподаткування - Реферат

рук та у не визначених для цього місцях торгівлі, у приміщеннях та на території дошкільних, навчальних закладів і закладів охорони здоров'я, у місцях проведення спортивних змагань тощо.
Дії особи, яка спочатку незаконно виготовила підакцизні товари за умов, вказаних у ч. 2 ст. 204, а потім з метою збуту зберігає чи транспортує їх або здійснює збут незаконно виготовлених предметів, потрібно кваліфікувати за сукупністю злочинів, передбачених ч. 1 і ч. 2 ст. 204.
Виготовлення підакцизних товарів - це діяльність, яка пов'язана з випуском готових для споживання або використання товарів і яка включає всі стадії технологічного процесу. Характер і механізм злочинних дій, спрямованих на отримання із сировини готової до реалізації підакцизної продукції, визначається її видом.
Виготовлення підакцизних товарів має кваліфікуватись за ст. 204 лише за умови його незаконності. У першу чергу незаконністьбуде у тому разі, коли виготовлення підакцизної продукції, набувши форми підприємницької діяльності, відбувається без державної реєстрації особи як суб'єкта підприємництва. Незаконність виготовлення алкогольних напоїв і тютюнових виробів буде і в разі виготовлення їх без ліцензії або з порушенням умов ліцензування, їх фальсифікації.
Характеристики підпільного цеху не обов'язково мають відповідати ознакам цеху як організаційно та (або) технологічно відокремленого структурного підрозділу легальне діючого підприємства. Підпільний цех - це певне місце, пристосоване та (або) обладнане для незаконного (нелегального, конспіративного) виготовлення підакцизних товарів - окрема будівля, споруда різного призначення, приміщення або його частина, а також певне місце природного чи техногенного походження (галявина у лісі, непрацююча шахта, кар'єр, земляний тунель тощо).
Обладнання, що забезпечує масове виробництво підакцизних товарів, - це відповідні технічні пристосування (виготовлені кустарним чи промисловим способом апарати, пристрої, прилади, агрегати, спиртосховища тощо), які використовуються на різних етапах технологічного процесу і забезпечують промислове виготовлення відповідної продукції у великих розмірах, товарних партіях.
Недоброякісними (при вчиненні злочину, передбаченого ч. З ст. 204) визнаються сировина і матеріали, які не відповідають встановленим стандартам, нормам, правилам і технічним умовам. Сировиною є предмети праці та природні компоненти, які підлягають подальшій переробці.
Такими, що становлять загрозу для життя і здоров 'я людей, треба вважати незаконно виготовлені з недоброякісної сировини чи матеріалів підакцизні товари, споживання або інше використання яких створює реальну загрозу серйозного розладу здоров'я або смерті хоча б однієї людини.
Під отруєнням людей (ч. З ст. 204) треба розуміти масове, внаслідок вживання чи іншого використання зазначених вище підакцизних товарів, захворювання людей або смерть хоча б однієї людини. Під іншими тяжкими наслідками - заподіяння внаслідок користування згаданими вище товарами смерті, тяжких тілесних ушкоджень, майнової шкоди у великих або особливо великих розмірах (наприклад, внаслідок знищення автомобіля), отруєння флори, фауни, повітря, ґрунту тощо.
Суб'єкт злочину - загальний.
Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом. При цьому обов'язковою суб'єктивною ознакою дій, перелічених у ч. 1 ст. 204, є мета збуту.
Психічне ставлення до суспільне небезпечних наслідків у вигляді смерті та заподіяння шкоди здоров'ю споживачів та користувачів підакцизних товарів, виготовлених з недоброякісної сировини, характеризується необережною формою вини.
Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору чи контрольних марок (ст. 216 КК). Основним безпосереднім об'єктом злочину є фінансова система держави в частині встановленого законодавством порядку сплати акцизного збору на алкогольні напої і тютюнові вироби та надходжень від реалізації контрольних марок для маркування упаковок примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм і баз даних, а також авторське та суміжні права. Додатковими об'єктами виступають права і законні інтереси споживачів, встановлений порядок здійснення господарської діяльності, пов'язаної з розповсюдженням примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних.
Предметом злочину є: 1) марки акцизного збору на алкогольні напої і тютюнові вироби; 2) контрольні марки для маркування упаковок примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних; 3) голографічні захисні елементи.
Марка акцизного збору - це спеціальний знак, наявність якого на предметах засвідчує сплату акцизного збору і підтверджує легальність ввезення і реалізації в Україні відповідних виробів (ст. 1 Закону "Про акцизний збір на алкогольні напої і тютюнові вироби")'.
Контрольна марка є спеціальним знаком, що засвідчує дотримання авторських і (або) суміжних прав і надає право на розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних. Розповсюдження - це введення в обіг вказаних предметів шляхом їх продажу чи іншої передачі права власності. Контрольна марка є самоклейним знаком одноразового використання, зовнішній бік якого має спеціальний голографічний захист (ст. 2 Закону "Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних").
Голографічний захисний елемент - це голографічний елемент, призначений для маркування носіїв інформації, документів і товарів з метою підтвердження їх справжності, авторства тощо, виконаний з використанням технологій, що унеможливлюють його несанкціоноване відтворення. За конструктивним виконанням розрізняються такі види голографічних захисних елементів: 1) гнучка етикетка - наклейка; 2) фольга для гарячого припресування до об'єкта захисту; 3) плівка для ламінування документа, що захищається; 4) пломба із спеціального матеріалу або речовини; 5) зобра-ження або позначка безпосередньо на об'єкті захисту. Голографічні елементи застосовуються для захисту документів і товарів, які підлягають обов'язковому захисту від підробки, а також інших документів і товарів, голографічний захист яких запроваджується за ініціативою їх власників'.
Об'єктивна сторона злочину полягає у вчиненні однієї з таких дій: 1) незаконне виготовлення марок акцизного збору, контрольних марок для маркування упаковок

 
 

Цікаве

Загрузка...