WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання невідкладної медичної допомоги - Дипломна робота

Правове регулювання невідкладної медичної допомоги - Дипломна робота

прийнятим ВРУ і своєю чинністю припинити дію Основ. Проект кодексу є погресивним, включаєсучасні реалії медицини, розкриває нові поняття.
Щодо нормативних актів, які видає КМУ загалом та МОЗ зокрема, то серед масиву окремих документів неможливо знайти якийсь систематизований акт, котрий би дав можливість вільного та зручного доступу до інформації про надання невідкладної медичної допомоги. Окремі нормативно-правові акти не врегульвують навіть половини проблемних питань, що виникають в царині надання невідкладної медичної допомоги. Саме з цієї причини для з'ясування більшості питань у цій роботі необхідно було звертатися до медичної та юридичної літератури.
На владному рівні регулювання медичної допомоги навіть не вдається розмежувати поняття "невідкладна медична допомога" та "швидка медична допомога", а це веде до підміни одного поняття іншим, неправильного трактування, а отже - і неправильного застосування такихнормативно-правових актів. На мою думку, саме в новому Кодексі повинно бути вирішене це питання і припинена дискусія щодо застосування цих понять.
Хоча в Державному бюджеті України передбачається окрема стаття щодо невідкладної медичної допомоги, та все ж, цих коштів катастрофічно мало щоби забезпечити належний рівень її надання. Тому законодавець має врахувати потреби суспільства і здійснити зміни у ДБУ на наступний рік в сторонузбільшення фінансування медичної допомоги.
Суттєвим недоліком є те, що працівники невідкладної медичної допомоги (первинної медичної допомоги) позбавлені будь-якої адміністративної та фінансової самостійності, оскільки є органічною системою більш високого рівня, а саме вторинної медико-санітарної допомоги. Остання, як показав досвід, володіючи адміністративними та фінансовими правами та можливостями поставила працівників первинної ланки у залежне становище. Були обмежені їхні права щодо обсягу медичної допомоги, відсутнє належне матеральне забезпечення, очевидно на тій підставі, що лікарі невідкладної медичної допомоги виконують більш прості діагностичні та лікувальні процедури, а їхня інтегративна (найскладніша) роль в системі медичної допомоги до уваги не береться. Це стало причиною непрестижності цієї служби і високої плинності кадрів. З іншого боку, відсутність вільного вибору лікаря та будь-якого зв'язку між числом пацієнтів та рівнем заробітної платні поглиблює незацікавленість служби невідкладної медичної допомоги у результатах своєї роботи. 1
Отже, з впевненістю можна сказати, що правове регулювання невідкладної медичної допомоги має значні прогалини, які необхідно заповнити, щоб виключити можливість зловживань з боку медичних працівників, державних службовців та належним чином захистити права громадян України.
Перелік використаних
нормативно-правових актів
1. Конституція України від 28.06.1996
2. Закон України про аварійно-рятувальні служби від 14 грудня 1999 р.
3. Закон України Про дорожній рух від 30 червня 1993 р.
4. Закон України Про захист населення від інфекційних хвороб від 06.04.00 р.
5. Закон України Про міліцію
6. Інструкція з організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію / СНІД, затверджена Наказом МОЗ України від 25.05.00 р.
7. Інструкція щодо заповнення форми державної статистичної звітності №22 ,,Звіт станції (відділення, об'єднання) швидкої медичної допомоги,, ,затверджена наказом Державного комітету статистики України та Міністерства охорони здоров'я України від 31.07.2000 року
8. Кодекс України про адміністративні правопорушення
9. Концепція розвитку охорони здоров'я населення України, затверджена Указом Президента України від 07.12.00 р.
10. Кримінальний Кодекс України від 07.04.01 р.
11. Міжнародний Кодекс медичної етики від жовтня 1949 року
12. Наказ Міністерства охорони здоров'я України № 175 від 19.06.96 "Про заходи по удосконаленню швидкої медичної допомоги"
13. Наказу МОЗ України від 13.08.2002 Про затвердження заходів МОЗ щодо поліпшення медичної допомоги сільському населенню на 2002 - 2005 роки
14. Основи законодавства України про охорону здоров'я від 19 листопада 1992р.
15. Перелік лікарських засобів, які повинні бути у медичних аптечках першої медичної допомоги для пасажирських транспортних засобів з кількістю пасажирів понад 9 осіб (автомобільна аптечка - 2), затверджений Наказом МОЗ України від 07.07.98 р.
16. Положення про координаційні комісії державної служби медицини катастроф, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року №343
17. Положення про Міністерство охорони здоров'я, затверджене Постановою КМУ від 12.08.92
18. Положення Про порядок ліцензування підприємницької діяльності, затверджене Постановою КМУ від 03.07.98 р
19. Порядок встановлення цін (тарифів) на екстрену медичну допомогу, що надається іноземним громадянам державними та комунальними закладами охорони здоров'я України, затверджений Наказом МОЗ від 11 листопада 1997 р.
20. Постанова Кабінету Міністрів України від 30.091998 року, №1555 Про створення Інституту невідкладної і відновної хірургії
21. Примірний статут територіального центру екстреної медичної допомоги, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 26.10.2001 року №429
22. Програма подання громадянам гарантованої державою безоплатної медичної допомоги, затверджена Постановою КМУ від 11.07.02 р.
23. Спільний Наказ МОЗ України та Міністерства праці та соціальної політики України від 11.04.01 р. Про впорядкування та затвердження Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення.
24. Типові рекомендації щодо поліпшення взаємовідносин міліції з учасниками дорожнього руху та власниками транспортних засобів, що є додатком до Наказу Міністерства внутрішніх справ від 30 червня 1998 р
25. Угода про надання медичної допомоги громадянам держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав від 27.03.97, ратифікована із застереженнями Законом від 01.06.00 р.
26. Угоді про співробітництво в галузі охорони здоров'я населення.
Список використаної літератури
1. Голяченко О., Сердюк А., Приходський О. Соціальна медицина, організація та економіка охорони здоров'я. Тернопіль-Київ-Вінниця., 1997 рік
2. Руководство по социальной гигиене и организации здравоохранения, под редакцией Ю.П.Лисицина;
3. Скорая и неотложнаямедицинская помощь. Под ред. И.С. Зозули. К., "Здоров'я". 2002.
4. Швидка медична допомога: Навч. посібник. За ред. Л.П. Чепкого та Б.І. Апанасенка. К., "Вища школа". 1992.
5. www.med.zp.ua
6. www.club-03.narod.ru
7. www.day.kiev.ua
8. www.ukrmed.org.ua
9. www.health-ua.com
10. www.medvestnik.ru
11. www.med-pravo.ru
12. www.vsma.ac.ru
13. www.razom.org.ua
14. www.kyiv-obl.gov.ua
15. www.dopomoha.kiev.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...