WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Злочини проти встановленого порядку зайняття підприємницькою та іншою господарською діяльністю - Реферат

Злочини проти встановленого порядку зайняття підприємницькою та іншою господарською діяльністю - Реферат

кольорових металів. Під заготівлею металобрухту слід розуміти діяльність, пов'язану із збиранням, купівлею, зберіганням та реалізацією металобрухту юридичними або фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з металобрухтом.
Здійснення операцій без державної реєстрації означає фактичне здійснення незареєстрованої у встановленому порядку діяльності, яка містить ознаки підприємництва.
До приміїцень і споруд, в яких розташовуються незаконні пункти прийому, схову та збуту металобрухту, належать, наприклад, будинки, квартири, гаражі, сараї, цехи, склади, інші відокремлені приміщення і будівлі як народногосподарського, так і побутового призначення. Надання приміщення та споруди означає надання можливості одній або кільком особам використовувати це приміщення або споруду для розташування незаконного приймального пункту металобрухту і для здійснення у ньому операцій з брухтом кольорових та чорних металів з порушенням встановленого порядку чи для зберігання металобрухту.
Незаконний пункт прийому, схову та збуту металобрухту - це місце, на базі якого фактично здійснюються недозволені операції із заготівлі та переробки брухту чорних і (або) кольорових металів. Організаіря незаконного пункту прийому, схову та збуту металобрухту - це вчинення дій, спрямованих на створення такого приймального пункту, на створення умов, необхідних для його нормального функціонування (підшукування відповідних приміщень, придбання необхідного обладнання, пошук і прийняття на роботу персоналу, забезпечення коштами, розробка і проведення конспіративних заходів тощо).
Злочин визнається закінченим з моменту вчинення однієї з трьох дій, які альтернативне становлять його об'єктивну сторону (організація незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту - змоменту, коли такий пункт був фактично створений (організований)).
Суб'єкт злочину - загальний.
Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом.
Кваліфікуючою ознакою злочину (ч. 2 ст. 213) є вчинення його особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею.
Порушення правил здачі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння (ст. 214 КК). Об'єктом злочину є врегульований нормативно-правовими актами порядок видобутку та обігу дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, ювелірних і побутових виробів з них і лому таких виробів як різновиду господарської діяльності. Предмет - 1) дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння;
2) ювелірні і побутові вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння; 3) лом таких виробів.
Дорогоцінні метали - це золото, срібло, платина і метали платинової групи (паладій, іридій, родій, осмій, рутеній) у будь-якому вигляді та стані (сировина, сплави, напівфабрикати, промислові продукти, хімічні сполуки, вироби, відходи, брухт тощо), а дорогоцінне каміння - це природні та штучні (синтетичні) мінерали в сировині, необробленому та обробленому вигляді (виробах) першого, другого, третього і четвертого порядку (алмаз, рубін, сапфір синій, смарагд, олександрит, аквамарин, берил тощо) (ст. 1 Закону (від 18 листопада 1997 р.) "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними").
Вироби, виготовлені з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, можуть мати різне цільове призначення, зокрема, можуть слугувати для задоволення духовних, естетичних потреб людини (ювелірні вироби) або особистих матеріальних потреб (побутові предмети). Лом ювелірних і побутових виробів - це непридатні для прямого використання в силу того чи іншого дефекту або зносу вироби, виготовлені з відповідних матеріалів, або їх частини, а також вироби, які мають непоправний брак (наприклад, деформована каблучка або виріб із тріснутого чи сколотого дорогоцінного каміння).
Під знайденими чи піднятими дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням розуміються, наприклад, самородки дорогоцінних металів, дорогоцінне каміння, знайдене на поверхні землі (їх треба відмежовувати від скарбу, привласнення якого утворює склад злочину, передбачений ст. 193).
Ухилення від обов'язкової здачі на афінаж або від обов'язкового продажу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння є злочином, якщо це діяння вчинено у великому розмірі, тобто якщо вартість не зданих або не проданих предметів перевищує п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (примітка до ст. 214).
Об'єктивна сторона злочину полягає в ухиленні від обов'язкової (передбаченої законом) здачі на афінаж або обов'язкового (передбаченого законом) продажу відповідних предметів.
Під ухиленням від обов'язкової здачі на афінаж треба розуміти приховування та (або) ненадання дорогоцінних металів підприємствам, які здійснюють афінаж, з чого випливає небажання особи виконати покладений на неї законом у зв'язку із здійснюваною господарською діяльністю обов'язок.
Суб'єкт злочину - спеціальний. Це приватні підприємці та службові особи суб'єктів господарської діяльності, які на підставі спеціальних дозволів здійснюють діяльність у сфері видобутку, виробництва та обігу дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, ювелірних і побутових виробів з них та лому таких виробів (заготівельники, користувачі надр, переробними, скупники) і на яких у встановленому порядку покладено обов'язок здачі певних предметів на афінаж або обов'язок їх продажу.
Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом.
Література.
1. Вартилецька І.А., Плутагир В.С. Кримінальне право України.альбом схем: навч. посібник / За заг. ред. В.Я. Горбачовського.- К.: Атіка, 2003.- 208с.
2. Коржанський М. Й. Кримінальне право і законодавство України: Частина Загальна: Курс лекцій. - К.: Атіка, 2001. - 432 с.
3. Коржанський М. Й. Кримінальне право і законодавство України: Частина Особлива: Курс лекцій. - К.: Атіка, 2001. - 544 с.
4. Кримінальне право України. Загальна частина: Підручник. (Ю. В. Александров, В. І. Антипов, М.В. Володько та ін.) Вид. 3-тє, переробл. та допов./ За заг. ред. М. І. Мельника, В.А. Клименка.- К.: Юридична думка, 2004.- 352 с.
5. Кримінальне право України. Особлива частина: Підручник. (Ю. В. Александров, В. І. Антипов, М.В. Володько та ін.) Вид. 3-тє, переробл. та допов./ За заг. ред. М. І. Мельника, В.А. Клименка.- К.: Юридична думка, 2004.- 656 с.
6. Кримінальне право України: Загальна частина: Підручник для студ. юрид. спец. вищ. закладів освіти / За ред. М. І. Бажанова, В. В. Сташиса, В. Я. Тація. - Київ-Харків: Юрінком Ін-тер-Право, 2001. - 416 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...