WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Злочини проти встановленого порядку зайняття підприємницькою та іншою господарською діяльністю - Реферат

Злочини проти встановленого порядку зайняття підприємницькою та іншою господарською діяльністю - Реферат

діянь (наприклад, для незаконного виготовлення підакцизних товарів).
Кваліфікуючими ознаками злочину (ч. 2 ст. 209) є: 1) повторність; 2) вчинення його за попередньою змовою групою осіб;
3) у великому розмірі.
У ч. 2 ст. 209 йдеться про повторність лише тотожних злочинних діянь (вчинення злочину, передбаченого ст. 306, не може слугувати підставою для кваліфікації вчиненого за ч. 2 ст. 209 за ознакою повторності).
Особливо кваліфікуючими ознаками злочину (ч. З ст. 209) є:
1) вчинення його організованою групою; 2) в особливо великому розмірі.
Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, визнається вчиненою у великому розмірі, якщо предметом злочину були кошти або інше майно на суму, що перевищує шість тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у особливо великому розмірі - на суму, що перевищує вісімнадцять тисяч таких мінімумів (п. 2 примітки до ст. 209).
Умисне порушення вимог законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом (ст. 209 КК). Об'єктом злочину є нормальне, врегульоване законодавством функціонування системи фінансового моніторингу в частині встановленого порядку обігу та захисту інформації, яка надається спеціально уповноваженому органу виконавчої влади з питань фінансового моніторингу, а також правомірна діяльність цього органу.
З об'єктивної сторони злочин полягає у: 1) повторному умисному неподанніінформації про фінансові операції або повторному умисному поданні недостовірної інформації про фінансові операції, які підлягають внутрішньому або обов'язковому фінансовому моніторингу, спеціально уповноваженому органу виконавчої влади з питань фінансового моніторингу (ч. 1 ст. 209'); 2) незаконному розголошенні у будь-якому вигляді інформації, яка надається спеціально уповноваженому органу виконавчої влади з питань фінансового моніторингу, особою, якій ця інформація стала відома у зв'язку з професійною або службовою діяльністю (ч. 2 ст. 209').
Спеціально уповноважений орган виконавчої влади з питань фінансового моніторингу - це урядовий орган державного управління, який діє у складі Міністерства фінансів України (далі - Уповноважений орган).
Фінансова операція підлягає обов'язковому фінансовому моніторингу, якщо сума, на яку вона проводиться, дорівнює чи перевищує 80 тис. грн. або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, еквівалентну 80 тис. грн., і якщо ця операція має одну або більше ознак, визначених законодавством.
Незакритий перелік фінансових операцій, що підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу, наводиться у ст. 12 Закону (від 28 листопада 2002 р.) "Про запобігання та протидію легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом". Дані операції повинні мати одну або більше таких ознак: 1) заплутаний або незвичний характер фінансової операції, яка не має очевидного економічного сенсу або очевидної законної мети; 2) невідповідність фінансової операції діяльності юридичної особи, що встановлена статутними документами цієї особи; 3) виявлення неодноразового здійснення операцій, характер яких дає підстави вважати, що метою їх здійснення є уникнення процедур обов'язкового фінансового моніторингу.
Неподання інформації означає, що особа, володіючи потрібною інформацією і маючи змогу виконати обов'язок, покладений на неї законодавством, або вимогу Уповноваженого органу, умисно це не робить (зокрема, коли особа відкрито відмовляється виконати вимогу закону або Уповноваженого органу, або коли нею надається лише частина належної інформації про фінансові операції). Несвоєчасне подання інформації, тобто подання її з порушенням встановлених термінів, тягне адміністративну відповідальність (ч. 1 ст. КУпАП).
Під поданням завідомо недостовірної інформації треба розуміти подання Уповноваженому органу неправдивих, спотворених відомостей, тобто даних, які повністю або частково не відповідають дійсності і здатні ввести Уповноважений орган в оману (наприклад, ці дані можуть стосуватися характеру та суб'єктного складу проведеної фінансової операції).
Неподання інформації про фінансові операції та подання завідомо недостовірної інформації про фінансові операції, які підлягають внутрішньому або обов'язковому фінансовому моніторингу, повинно кваліфікуватися за ч. 1 ст. 209 КК лише у тому разі, коли ці діяння вчинені повторної
Розголошення інформації (ч. 1 ст. 209') означає, що особа, якій ця інформація стала відомою у зв'язку з професійною або службовою діяльністю, ознайомлює з нею сторонніх осіб або своєю поведінкою створює умови, які надають можливість стороннім особам ознайомитися з відповідними відомостями. Для наявності розглядуваного складу злочину має бути встановлено, що розголошення було незаконним.
Суб'єкт злочину - спеціальний. За ч. 1 ст. 209 КК,- це призначений суб'єктом первинного фінансового моніторингу працівник, який є відповідальним за проведення фінансового моніторингу і у службову компетенцію якого входить подання інформації Уповноваженому органу, або керівник суб'єкта первинного фінансового моніторингу.
За ч. 2 209 КК,- це особа, якій інформація, що надається Упо-вноваженому органу, стала відома у зв'язку з професійною або службовою діяльністю (зокрема, працівники суб'єктів первинного і державного фінансового моніторингу, працівники Уповноваженого органу, співробітники правоохоронних органів).
Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом.
Порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом
(ст.213 КК). Безпосереднім об'єктом злочину виступає порядок здійснення операцій з металобрухтом як різновиду господарської діяльності.
Предмет - побутовий та промисловий металобрухт (брухт кольорових і чорних металів).
Металобрухт - це непридатні для прямого використання вироби або частини виробів, які за рішенням власника втратили експлуатаційну цінність внаслідок фізичного або морального зносу і містять у собі чорні або кольорові метали чи їх сплави, а також вироби з металу, що мають непоправний брак, залишки чорних і кольорових металів та їх сплавів.
З об'єктивної сторони вчинення цього злочину можливе у трьох формах: 1) здійснення операцій з брухтом кольорових і чорних металів без державної реєстрації або без спеціального дозволу (ліцензії), одержання якого передбачено законодавством; 2) надання приміщень та споруд для розташування незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту; 3) організація незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту.
До операцій з металобрухтом належить заготівля, переробка і металургійна переробка брухту чорних або

 
 

Цікаве

Загрузка...