WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Злочини, які порушують правила поводження з предметами, які становлять підвищену суспільну небезпеку - Реферат

Злочини, які порушують правила поводження з предметами, які становлять підвищену суспільну небезпеку - Реферат

боргу тощо.
Під незаконним виготовленням холодної, вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв потрібно розуміти умисні, вчинені без передбаченого законом дозволу дії по їх створенню чи переробленню, внаслідок чого вони набувають відповідних характерних властивостей.
Такими діями, зокрема, є перероблення ракетниці, стартового, будівельного, газового пістолета, інших пристроїв, пристосованих для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, у зброю, придатну до стрільби, або мисливської (у тому чисті гладкоствольної) рушниці - в обріз, виготовлення вибухових речовин, вибухових пристроїв чи боєприпасів з використанням будь-яких компонентів, які самі по собі не є вибухівкою, але внаслідок цих дій набувають здатності до вибуху тощо.
Ремонт холодної, вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів або вибухових пристроїв - це таке відновлення характерних властивостей зазначених предметів шляхом заміни або реставрації зношених чи непридатних з інших причин частин, механізмів, усунення дефектів, поломок чи пошкоджень, налагодження нормального функціонування різних частин і механізмів, внаслідок якого ці предмети стають придатними до використання за цільовим призначенням.
Під незаконною передачею вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв слід розуміти надання цих предметів іншій особі у володіння, для тимчасового зберігання чи використання за цільовим призначенням без передбаченого законом дозволу.
Незаконний збут холодної, вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв полягає в умисній передачі їх іншій особі поза встановленим порядком шляхом продажу, обміну, дарування, сплати боргу тощо.
Кримінальна відповідальність за зберігання, придбання і передачу холодної зброї чинним законодавством не передбачена.
У ч. З ст. 263 передбачене звільнення від кримінальної від-повідальності особи, яка вчинила злочин, передбачений ч. 1 або ч. 2 цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.
При цьому добровільною здача є тоді, коли вона вчинена за власною волею, незалежно від мотивів, однак не у зв'язку з тим, що органами влади виявлено факт вчинення розглядуваного злочину.
Недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів (ст. 264 КК). У зв'язку із загальнонебезпечними властивостями зброї або бойових припасів встановлюються спеціальні правила їх зберігання особами, які володіють такими предметами на законних підставах. Недотримання цих правил загрожує тим, що такі предмети можуть потрапити до рук сторонніх осіб, будуть неправомірно використані ними. Хоча відповідні правила адресовані тим, хто володіє відповідними предметами на законних підставах, видається, що відповідальність за ст. 264 повинні нести й особи, які зберіга-ють їх незаконно, вчиняючи ще й злочин, передбачений ст. 263.
Постанова ПВСУ від 26 квітня 2002 р. № 3 "Про судову практику в справах про викрадення та інше незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами. вибуховими пристроями та радіоактивними матеріалами" (пункти 11-16).
Предметом аналізованого злочину є: 1) вогнепальна зброя; 2) бойові припаси. На відміну від вищерозглянутих злочинів (статті 262, 263), предметом даного злочину є будь-яка вогнепальна зброя (включаючи й гладкоствольну мисливську) та боєприпаси до неї. Недбале зберігання вибухових речовин та вибухових пристроїв ст. 264 не охоплюється.
З об'єктивної сторони злочин, передбачений ст. 264, характеризується недбалим зберіганням зброї або бойових припасів, яке має місце тоді, коли не виконані передбачені нормативними актами умови їх зберігання, спрямовані на убезпечення їх від сторонніх осіб. Наслідками недбалого зберігання зброї або бойових припасів для кваліфікації його за ст. 264 мають бути загибель людей або інші тяжкі наслідки.
Незаконне поводження з радіоактивними матеріалами (ст. 265 КК). Предметом цього злочину є радіоактивні матеріали (джерела іонізуючого випромінювання, радіоактивні речовини, ядерні матеріали, що перебувають у будь-якому фізичному стані в установці або виробі чи в іншому вигляді).
Джерела іонізуючого випромінювання - це фізичний об'єкт, крім ядерних установок, що містить радіоактивну речовину, або технічний пристрій, який створює або за певних умов може створювати іонізуюче випромінювання (зокрема, транспортні засоби, устаткування, інші предмети, що побували в зонах радіаційного забруднення і набули радіоактивності).
Радіоактивні речовини - це будь-які речовини, що не віднесені до ядерних матеріалів, в яких відбувається розпад атомних ядер, що супроводжується активним випромінюванням (радій, уран, стронцій, плутоній).
Ядерні матеріали - ядерне паливо, за винятком природного урану і збідненого урану, яке може виділяти енергію шляхом самопідтримуваного ланцюгового процесу ядерного поділу поза ядерним реактором самостійно або у комбінації з будь-яким іншим матеріалом, та радіоактивні продукти і відходи, за винятком невеликої кількості радіоактивних продуктів, радіоактивних відходів та ядерного палива, що встановлюються нормами, правилами і стандартами з ядерної і радіаційної безпеки, за умови, що ця кількість не перевищує максимальні межі, встановлені Радою керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії.
Об'єктивна сторона даного злочину полягає у придбанні, носінні, зберіганні, використанні, передачі, видозміненні, знищенні, розпиленні та руйнуванні радіоактивних матеріалів без відповідного дозволу.
Поняття придбання, носіння та зберігання зазначених матеріалів за своїм змістом єаналогічним відповідним поняттям у складі незаконного поводження з вогнепальною зброєю.
Використання радіоактивних матеріалів - це отримання їх корисних властивостей, застосування як джерела іонізуючого випромінення.
Передачею радіоактивних матеріалів є як сплатне, так і безоплатне їх вручення постійно чи тимчасово іншій особі безпосередньо.
Видозмінення радіоактивних матеріалів - це переведення радіоактивних матеріалів з одного виду в інший. При цьому йдеться про зміну агрегатного стану (з твердого в рідкий чи газоподібний);
проведення хімічних реакцій з такими матеріалами, внаслідок чого змінюється їх хімічна формула; зміна концентрації (збагачення) радіоактивних матеріалів; ядерні реакції, які спричиняють перехід радіоактивної речовини в інший вид за складом елементів.
Знищення радіоактивних матеріалів означає приведення до такого стану, коли вони не можуть бути використані за цільовим призначенням. Воно включає в себе хімічні перетворення, механічні ушкодження, фізичні зміни, в т. ч. і на ядерному рівні.
Розпилення радіоактивних матеріалів - це їх розподіл дрібними частками по багатьох місцях, що приводить до зниження їх концентрації і втрати радіаційних властивостей.
Руйнування радіоактивних матеріалів - це також один із способів їх приведення до непридатного стану. Воно охоплює, насамперед, фізичні зміни - механічні пошкодження захисних оболонок джерел іонізуючого випромінювання, збірок ядерних тепловиділяючих елементів тощо. Крім того, руйнуванням є зміни на ядерному рівні - перетворення одних матеріалів в інші шляхом опромінення, проведення ядерної реакції.
Відповідним дозволом є ліцензія на здійснення відповідної діяльності з радіоактивними матеріалами або ж разовий дозвіл на проведення операцій (дій) з такими матеріалами в певному конкретному випадку.
Злочин вважається закінченим з моменту вчинення хоча б однієї із зазначених дій.
Кваліфікуючими ознаками цього злочину (ч. 2 ст. 265) є загибель людей та інші тяжкі наслідки.
Порушення правил поводження з вибуховими, легкозаймистими та їдкими речовинами або радіоактивними матеріалами
(ст. 267 КК). Предметом даного злочину є: 1) вибухові речовини; 2) легкозаймисті речовини; 3) їдкі речовини; 4) радіоактивні

 
 

Цікаве

Загрузка...