WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання оплати праці - Реферат

Правове регулювання оплати праці - Реферат

податку підприємствами, установами та організаціями протягом року провадиться із сум місячного сукупного оподаткованого доходу.
Декрет передбачає, що до місячного сукупного оподаткованого доходу громадян включаються суми, фактично одержані ними у відповідні місяці.
За прострочення встановлених строків сплати до бюджету прибуткового податку, в тому числі не утриманого або утриманого не повністю у джерела виплати, згідно з п. 6 ст. 21 Декрету з підприємства стягується пеня у розмірі 5 відсотків сум недоплати за кожний день прострочення.
Щодо справляння прибутковогоподатку з доходів громадян наростаючим підсумком, то згідно із Інструкцією від 21 квітня 1993 року № 12 "Про прибутковий податок з громадян" воно провадиться з метою запобігання зайвому стягненню до бюджету сум прибуткового податку за місцем основної роботи. Утримання прибуткового податку провадиться з середньомісячного оподаткуваного доходу на поточний календарний місяць з урахуванням сум утриманого податку за попередні місяці.
18. Розмір стягення прибуткового
податку з громадян
Головна державна податкова інспекція України (нині Державна податкова адміністрація України) внесла зміни до шкали ставок прибуткового податку з громадян. Сукупний місячний доход оподатковується з такого розрахунку:
до 17 гривень (з доходу у розмірі одного неоподаткованого мінімуму) - не оподатковується;
18 гривень - 85 гривень (від 1 до 5 неоподатковуваних мінімумів) - 10% суми доходу, що перевищує розмір одного неоподаткованого мінімуму;
86 гривень - 170 гривень (від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів) - 6 гривень 80 коп. + 15% з суми, що перевищує 85 гривень;
171 гривня - 1 020 гривень (від 10 до 60 неоподатковуваних мінімумів) - 19 гривень 55 коп. + 20% від суми, що перевищує 170 гривень;
1 021 гривня - 1 700 гривень (від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів) - 189 гривень 55 коп. + 30% з суми, що перевищує 1 020 гривень;
1 701 гривня і вище (більш як 100 неоподатковуваних мінімумів) - 393 гривні 55 коп. + 40% з суми, що перевищує 1 700 гривень.
Сукупний оподатковуваний доход для розрахунку прибуткового податку визначається в гривнях, соті частини гривні (від 1 коп. до 99 коп. включно) не враховуються.
Висновки
В даній курсовій роботі, тема якої "Правове регулювання оплати праці" ми розглянули слідуючі питання: основні положення оплати праці в Україні; мінімальний розмір заробітної плати на сьогоднішній день; порядок обчислення середньої заробітної плати; опалата праці за суміщення професій і посад; встановлені пільги щодо оплати праці осіб, які працюють на підприємствах і в організаціях, розшташованих на територіях радіоактивного забруднення; додаткова заробітна плата за працю понад установлені норми виробітку; регулювання законодавством питання своєчасності виплати заробітної плати, передбачена відповідальність керівників у цій справі; оплата праці при виконанні робіт різної кваліфікації; оплата роботи в надурочний час; оплата роботи у святкові та неробочі дні; оплата часу простою; оплата праці при невиконанні норм виробітку; порядок оплати праці при виготовлені продукції, що виявилась браком; гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків; встановлені законом обмеження щодо відрахувань із заробітної плати; здійснення відрахувань у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю; порядок справляння прибуткового податку з громадян наростаючим підсумком; розмір стягення прибуткового податку з громадян.
З викладенго в даній курсовій роботі матеріалу можна зробити слідуючі висновки:
- відповідно до Конституції України кожний працюючий має право на заробітну плату не нижчу від визначеної законом;
- мінімальний розмір заробітної плати дорівнює 17 гривням;
- середня заробітна плата обчислюється за єдиним порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100 із змінами і доповненнями до нього, затвердженими постановою Кабінету Мінстрів України від 16 травня 1995 року № 348.
- працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд із своєю основною роботою, виконує і додаткову роботу, то провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника;
- громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата залежно від зони забруднення;
- законодавством про працю (ст. 115) пердбачено, що заробітна плата виплачується не рідше як кожні півмісяця;
- при виконанні робіт різної кваліфікації праця почасових робітників, а також службовців оплачується за роботою вищої кваліфікації;
- робота в наурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки;
- робота у святкові та неробочі дні відповідно оплачується у подвійному розмірі;
- час простою з вини працівника не оплачується;
- при невиконанні норм виробітку не з вини працівника оплата провадиться за фактично виконану роботу;
- порядок оподаткування доходів громадян визначено Декретом Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян".
Список використаної літератури
1. Конституція України.
2. Закон України "Про оплату праці" від 25 березня 1995 р.
3. Кодекс законів про працю.
4. Постанова Верховної Ради України від 20 лютого 1996 року "Про порядок введення в дію статей 10, 33, 34 Закону України "Про оплату праці" та встановлення мінімального розміру пенсій за віком".
5. Постанова Кабінету Мінстрів України від 16 травня 1995 року № 348.
6. Постанова Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1996 року № 1033 "Про виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
7. Закон України "Про оплату праці".
8. Закон україни "Про підприємства в Україні".
9. Закон України "Про колективні договори та угоди".
10. Указ Президента України № 333 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат" від 12 травня 1996р.
11. Закон України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу".
12. Закон України "Про альтернативну (невійськову) службу".
13. Законі України "Про статус депутатів місцевих Рад народних депутатів" від 4 лютого 1994 р.
14. Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 р.
15. Декрет Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян".
16. Постанова Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100 "Про порядок затвердження порядку обчислення середньої заробітної плати".
17. Інструкція від 21 квітня 1993 року № 12 "Про прибутковий податок з громадян".

 
 

Цікаве

Загрузка...