WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Державний виконавець: статус, завдання, обов’язки, права, відповідальність - Реферат

Державний виконавець: статус, завдання, обов’язки, права, відповідальність - Реферат


Реферат
Державний виконавець: статус, завдання, обов'язки, права, відповідальність
1. ЗАКОНОДАВЧИЙ СТАТУС ДЕРЖАВНОГО ВИКОНАВЦЯ.
ЗГІДНО СТ. 6 ЗУ "ПРО ДЕРЖАВНУ ВИКОНАВЧУ СЛУЖБУ" встановлено, що працівники Органів державної виконавчої служби за своїм правовим статусом є державними службовцями. Це означає, що на них поширюється в повному обсязі дія законодавства України про державну службу з урахуванням особливостей, передбачених коментованим Законом. Статус і загальні засади діяльності державних службовців визначаються Законом "Про державну службу", а окремі обмеження в діяльності державних службовців визначаються також Законом "Про боротьбу з корупцією".
У той же час Законом закріплені певні відмінності правового статусу працівників державної виконавчої служби від загального правового статусу державних службовців. Це, зокрема, стосується питань соціально-побутового забезпечення працівників органів державної виконавчої служби (див. коментар до ст. 15 цього Закону), їх державного страхування (див. коментар до ст. 16 цього Закону), забезпечення форменим одягом, а також додаткових засобів матеріального заохочення (див. коментар до ст. 17 цього Закону.)
2. Частина друга даної статті містить правило, згідно з яким праців-никам органів державної виконавчої служби видаються службові по-свідчення єдиного зразка, який затверджується Міністром юстиції України.
Службове посвідчення є офіційним документом, що посвідчує особу, якій воно видане, і підтверджує наявність у неї повноважень відповідно до займаної посади. Зокрема, для державних виконавців це повноваження щодо практичного примусового виконання рішень, передбачених законом.
Необхідність підтвердження статусу працівника органів державної виконавчої служби виникає під час виконання службових обов'язків щодо виконання рішень, для позачергового придбання квитків на транспорті, улаштування у готелях тощо.
Усі працівники органів державної виконавчої служби мають службові посвідчення єдиного зразка. Це означає, що всі службові посвідчення мають єдину форму і зовнішній вигляд, а також містять однотипну інформацію про осіб, яким вони видані. Обов'язковими атрибутами службового посвідчення є фотокартка особи, якій видано посвідчення, її прізвище, ім'я та по батькові, займана посада, назва органу, печатка та підпис особи, що видала посвідчення. Зразок посвідчення затверджується Міністром юстиції України.
АУ частині третій даної статі закріплено обов'язок працівників органів державної виконавчої служби носити формений одяг під час виконання службових обов'язків. Наявність форменого одягу підкреслює належність особи до особливої категорії державних службовців, наділених повноваженнями представника влади. Носіння форменого одягу має сприяти сумлінному виконанню працівниками органів державної виконавчої служби своїх службових обов'язків та дисциплінувати їх.
Опис форменого одягу та норми забезпечення форменим одягом працівників органів державної виконавчої служби затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. № 1101 "Про формений одяг працівників органів державної виконавчої служби".
Комплект форменого одягу для чоловіків включає:
- Костюм з вовняної тканини чорного кольору, що складається з піджака двобортного прямого силуету на підкладці, з лацканами та штанів прямого силуету.
- Костюм літній з напіввовняної тканини чорного кольору, що складається з піджака двобортного прямого силуету на підкладці, з лацканами та штанів прямого силуету.
- Сорочка з довгим рукавом з бавовняної тканини білого кольору.
- Сорочка з коротким рукавом з бавовняної тканини білого кольору.
- Сорочка формена з коротким рукавом з бавовняної тканини білого кольору.
- Краватка шовкова чорного кольору.
- Пальто зимове двобортне прямого силуету з вовняної тканини чорного кольору, з лацканами.
- Плащ однобортний прямого силуету із змішаної тканини чорного кольору, з лацканами.
- Шапка або папаха зимова із сірого каракулю.
- Кашкет з напіввовняної тканини чорного кольору з околичкою і кантом чорного кольору.
- Кашне трикотажне чорного кольору.
- Рукавички п'ятипалі шкіряні утеплені чорного кольору.
Комплект форменого одягу для жінок включає:
- Костюм з вовняної тканини чорного кольору, що складається з жакета двобортного прямого силуету на підкладці, з лацканами, спідниці двошовної прямого силуету, на поясі, на підкладці, із швом посередині і шліцом на задньому полотнищі та штанів прямого силуету.
-Костюм літній з напіввовняної тканини чорного кольору, що скла-дається з жакета двобортного прямого силуету на підкладці, спідниці двошовної прямого силуету, на поясі, на підкладці, із швом посередині і шліцом на задньому полотнищі та штанів прямого силуету.
- Блузка з довгим рукавом з шовкової тканини білого кольору, з воланом.
- Блузка з коротким рукавом з шовкової тканини білого кольору, із запрасованими та застроченими складками.
- Сорочка формена з коротким рукавом з бавовняної тканини білого кольору.
- Краватка шовкова чорного кольору.
- Пальто зимове двобортне прямого силуету з вовняної тканини чорного кольору, з лацканами.
- Плащ однобортний прямого силуету із змішаної тканини чорного кольору, з лацканами.
- Шапка зимова із сірого каракулю.
- Капелюх фетровий чорного кольору.
- Кашне трикотажне чорного кольору.
- Рукавички п'ятипалі шкіряні утеплені чорного кольору.
2. ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ ДЕРЖАВНОГО ВИКОНАВЦЯ.
У свою чергу основними обов'язками державних службовців є:
- додержання Конституції України та інших актів законодавства України;
- забезпечення ефективної роботи та виконання завдань державних органів відповідно до їх компетенції;
- недопущення порушень прав і свобод людини та громадянина;
- безпосереднє виконання покладених на них службових обов'язків, своєчасне і точне виконання рішень державних органів чи посадових осіб, розпоряджень і вказівок своїх керівників;
- збереження державної таємниці, інформації про громадян, що стала їм відома під час виконання обов'язків державної служби, а також іншої інформації, яка згідно з законодавством не підлягає розголошенню;
- постійне вдосконалення організації своєї роботи і підвищення професійної кваліфікації;
- сумлінне виконання своїх службових обов'язків, ініціатива і творчість в роботі.
Державний службовець повинен діяти в межах своїх повноважень. У разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству, державний службовець зобов'язаний невідкладно в письмовій формі доповісти про це посадовій особі, яка дала доручення, а у разі наполягання на його виконанні - повідомити вищу за посадою особу.
Окремо законом

 
 

Цікаве

Загрузка...