WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Проект Конституції Євросоюзу - Реферат

Проект Конституції Євросоюзу - Реферат

перебування їхніх громадян на посадах членів Комісії; різниця між сумами строків перебування на посаді громадян будь-яких двох держав-членів не може перевищувати один строк. (b) З огляду на пункт (а), склад кожної наступної Комісії повинен достатньою мірою відбивати демографічний та географічний діапазон усіх держав-членів Союзу.
Запропонований у Конституції для Європи порядок формування та структура Комісії в результаті зменшення числа членів Комісії до двох третин усіх держав-членів ЄС, з одного боку , сприятиме більш швидкому прийняттю рішень, реалізації координуючої та виконавчої функцій, покладених на Комісію, а також економії бюджетних коштів Союзу, а з іншого - явно обмежить представництво однієї третини держав-членів ЄС в цій інституції.
8. В Конституції для Європи передбачено створення посади Міністра закордонних справ ЄС на заміну посади Верховного представника ЄС з питань безпеки та зовнішньої політики. П ризначатиме Міністра закордонних справ Союзу Європейська Рада за згодою Голови Комісії кваліфікованою більшістю голосів. Він здійснюватиме спільну зовнішню політику та політику безпеки Союзу. Також, в Конституції для Європи визначено, що Міністр закордонних справ ЄС обійматиме посаду одного з заступників Голови Комісії.
Запроваджувана в Конституції для Європи посада Міністра закордонних справ безумовно є одним з багатьох позитивних нововведень Конституції для Європи, оскільки є важливим інструментом посилення зовнішньої політики Союзу, адже, Міністра закордонних справ ЄС визначено відповідальною особою за зовнішні відносини та координацію зовнішніх дій Європейського Союзу.
9. Зміни судової системи ЄС, що відповідно до положень Конституції для Європи складатиметься з Суду справедливості ЄС (даний суд виконуватиме функції верховного та конституційного суду), Загального суду та спеціалізованих судів.
Реформування судової системи ЄС, що, як вбачається, покращить якість роботи судової системи ЄС, прискорить процес розгляду справ, ефективність роботи судової системи, неупередженого повного та всестороннього розгляду справ, що, в свою чергу, сприятиме утвердженню принципу верховенства права в ЄС.
10. Спрощення системи правових актів ЄС. У Договорі про запровадження Конституції для Європи відзначається, що Союз здійснюватиме надані Конституцією для Європи повноваження, використовуючи такі нормативно-правові акти: європейські закони, європейські рамкові закони, європейські регламенти, європейські рішення, рекомендації та висновки.
Отже, на заміну чисельної кількості нормативно-правових актів Союзу, в Конституції для Європи запропонована більш проста та зрозуміла система нормативних актів, що, хочеться вірити, діятиме ефективніше.
11. Закріплення в Конституції для Європи положень щодо права громадян на внесення до Комісії ЄС пропозицій щодо ухвалення нормативно-правових актів. Не менше ніж один мільйон осіб, що є громадянами значної кількості держав-членів, можуть запропонувати Комісії висунути будь-яку пропозицію з питань, які, на їхню думку, необхідно врегулювати в нормативно-правовому акті Союзу.
Дана норма надає право населенню безпосередньо долучатися до законодавчого процесу в ЄС, виражаючи його волю стосовно необхідності правового врегулювання питань загального інтересу. Таким чином, наявність даної норми в Конституції для Європи визначатиме панування в ЄС загальних принципів демократії.
12. Право держави-члена ЄС вільно залишити Союз. Так, в Конституції для Європи відзначається, що будь-яка держава-член може вирішити вийти з Європейського Союзу згідно з положеннями конституції відповідної держави-члена. Держава-член, що вирішила вийти із ЄС, сповіщає про свій намір Європейську Раду. З огляду на настанови Європейської Ради, Союз провадить переговори з цією державою та укладає угоду, в якій належить сформулювати положення про її вихід з урахуванням рамок майбутніх відносин з Союзом. Цю угоду від імені Союзу укладає Рада Міністрів, діючи кваліфікованою більшістю, яка має становити як мінімум 72% голосів членів Ради Міністрів, що представляє не менше ніж 65% населення ЄС, після отримання згоди Європейського Парламенту. Представник держави-члена, що виходить із Союзу, не бере участі в обговоренні та ухваленні рішень щодо цієї держави в Європейській Раді чи Раді Міністрів.
Отже, в Конституції для Європи визначена демократична процедура виходу із ЄС, що, вбачається, заснована на таких принципах міжнародного права як рівноправність і право народів розпоряджатися своєю долею в умовах повної свободи, а також визначати свій внутрішній і зовнішній політичний статус без втручання ззовні. Таким чином, право виходу із Союзу ще раз підтверджує що ЄС є союзом держав, що ґрунтується на демократичних принципах
13. Інкорпорація Хартії основних прав ЄС. Включення названої Хартії до тексу Конституції для Європи є вищим проявом визнання основних прав і свобод людини загальними принципами права Союзу, що ідентифікує ЄС, як союз, підвалинами якого є принципи демократії та верховенства права. Вбачається, що права людини в ЄС будуть захищені якнайкраще.
14. С творення Європейської Прокуратури. В Конституції для Європи, зокрема, визначено, що задля боротьби проти злочинності, що спричиняє негативний вплив на фінансові інтереси Союзу, Рада Міністрів європейським законом може створити Європейську Прокуратуру при Євроюсті. Обов'язком Європейської Прокуратури при цьому має бути розслідування разом з Європолом злочинів, що мають транскордонний характер в межах ЄС, та злочинів проти фінансових інтересів Союзу, а також переслідування та притягнення до суду виконавців злочинів та їх спільників. Окрім цього, передбачено, що Європейська Прокуратура, повинна виконувати щодо таких злочинів функції зі звинувачення в компетентних судах держав-членів.
Зі створенням такого органу, передбачається, що співпраця держав-членів з питань боротьби зі злочинністю вийде на абсолютно новий рівень, що сприятиме зменшенню числа злочинів, підвищенню ефективності заходів із розкриття злочинів, а також, координації діяльності з розкриття злочинів транскордонного характеру, що в свою чергу призведе до покращення криміногенної обстановки.
15. Створення Європейського Агентства з озброєння, досліджень та військового потенціалу. В Конституції для Європи передбачено, що Рада Міністрів кваліфікованою більшістю ухвалює рішення, що визначає правовий статус, місце перебування та правила функціонування такого Агентства.
Таким чином, такеАгентство допомагатиме визначати мету в сфері військового потенціалу держав-членів, пропонуватиме багатосторонні проекти, спрямовані на досягнення мети у сфері військового потенціалу, забезпечуватиме координацію програм, що їх здійснюють держави-члени, та керуватиме окремими програмами співпраці держав-членів, підтримуватиме досліджування оборонних технологій та координуватиме й плануватиме спільну дослідницьку діяльність, а також допомагатиме визначати і, в разі потреби, виконати будь-які необхідні заходи, щоб зміцнити промислову та технічну базу оборонного сектору.
16. Спрощення системи установчих договорів та заміна установчих договорів ЄС Конституцією для Європи. В Конституції для Європи зазначається, що з моменту вступу в дію

 
 

Цікаве

Загрузка...