WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Типові сліди злочинів, пов'язаних з використанням пластикових платіжних засобів - Реферат

Типові сліди злочинів, пов'язаних з використанням пластикових платіжних засобів - Реферат


Реферат на тему:
Типові сліди злочинів, пов'язаних з використанням пластикових платіжних засобів.
Злочини скоєні із застосуванням пластикових платіжних засобів, як і всі інші злочини залишають певні сліди, знання яких допомагає виявити злочин або запобігти йому. Знання типових слідів злочинів є важливим для забезпечення плідної роботи правоохоронних органів і служб безпеки банків.
Ми вже згадували, що використання в злочинних цілях пластикових платіжних засобів поєднане з виготовленням і використанням певних документів: пластикової картки, сліпів з неї, звітів матеріально відповідальних осіб, через який пройшли такі картки, документів, які підтверджують особу пред'явників пластикових платіжних засобів.
Підробка цих документів потребує певної технічної бази: інструмент, сировина, фарба, пристосування, що полегшують здійснення певних операцій, обладнання для виготовлення повністю підроблених карток і т.д. Крім того, є певний період підготовки до злочину, коли набуваються і вдосконалюються певні навички, опробовується виготовлення окремих деталей, фрагментів, зразків. Необхідно також набути
Вчиненню злочину можуть передувати візити злочинців у банки, торгові точки, сервісні підприємства, де планується посягання з метою розвідати обстановку, в якій будуть працювати; завести знайомство з особами, які володіють потрібною інформацією; одержати навички перебування в такій обстановці, тому що невміння поводитися може привернути непотрібну злочинцям увагу до їхньої персони і може сприяти їхньому викриттю.
Відповідно до умов договорів, власник картки зобов'язаний повідомити компанії про будь-який випадок втрати або викрадення своєї картки. Коли власник картки повідомляє в правоохоронні органи то це великої уваги не викликає до того моменту, поки картка не буде використана злочинцем. В той же час служби безпеки компанії по випуску карток, в таких випадках, намагаються зібрати всю важливу інформацію в тих місцях, де були проведені підозрілі транзакції.
Тому звернувшись до служби безпеки можна отримати додаткову інформацію про обставини втрати картки, яка була остання законна покупка за цією карткою і чи підозрює когось власник картки в крадіжці.
Служби безпеки компаній на запит правоохоронних органів також надають всю інформацію про проведені транзакції.
Необхідна документація при розслідуванні злочинних посягань з використанням, кредитних карток отримується з таких джерел:
1) законний власник картки;
2) продавець, який здійснював транзакцію;
3) фірма, що випустила картку;
4) поштові установи;
5) транспортні компанії;
6) обвинувачуваний.
Різноманітні форми ділового листування, як оригінали, так і копії, комп'ютерні роздруковки, мікрофільми, також, можуть бути доказами у справі. Найчастіше як докази використовуються:
1) заяви на одержання картки;
2) використані кредитні картки;
3) платіжні чеки (оригінали і копії), отримані у власника картки, продавця і кредитній організації;
4) угода між кредитною організацією і власником картки;
5)записи поштових організацій і рахунків за послуги;
6) документи, знайдені в обвинувачуваного (бланки заяв, бланки платіжних чеків, зразки почерку і підпису);
7) відбитки пальців;
8) угода між кредитною організацією і продавцем.
Крім зразків почерку і придатних для ідентифікації відбитків пальців, інші докази, що є важливими для розслідування, можуть бути виявлені при обшуку підозрюваного, його житла або автомашини. Предмети, які необхідно шукати - формуляри на одержання кредитної картки де вказані неправдиві дані; платіжні чеки; списки зроблених покупок; фальшиві документи, що засвідчують особу; карти, на яких відзначені банки і магазини; бірки, ярлики від покупок; сліди тренування підробці підписів.
Найчастіше картки ховають за ванними, туалетними бачками, у навісних стелях, під і за килимами, всередині телевізорів і радіоприймачів, у холодильниках (звичайно загорнені у фольгу), у сміттєвих відрах і т.д.
У деяких випадках стеження за підозрюваним може призвести до успішного його викриття, коли доказів з інших джерел недостатньо. Оперативний працівник слідкує за підозрюваним і спостерігає за тим, як він здійснює покупки з використанням кредитних карток. Продавцю після цього відразу ж дається вказівка зберегти платіжні чеки. Все, що відбувається, може фіксуватися на фото або відео.
Успішне стеження може також призвести до виявлення постачальника крадених кредитних карток, збувачів краденого або інших членів злочинного угруповання. Багато осіб, що користувалися краденими кредитними картками, при арешті мали при собі список покупок, а в деяких випадках навіть перелік украдених карток, який випускається компаніями.
Для отримання важливої інформації про пересування підозрюваних, зміст розмов членів злочинної групи, суму і найменування покупок, зроблених за допомогою викрадених кредитних карток використовується також агентура. З її допомогою також здійснюється проникнення в злочинні групи з метою збору і зберігання речових та інших доказів, зокрема, викрадених або підроблених кредитних карток, платіжних чеків тощо.
Список використаної літератури
1. Автономное устройство защиты данных в каналах связи глобальных телекоммуникационнх сетей / В.В.Бойко, А.А.Довыдьков, А.М.Кудин и др. // Безопасность информации.- 1995.- № 1.- С.33-37.
2. Аглотков С.А. HP OpenView - як засіб адміністрування банківських систем // Перспективні банківські технології.- К.: Коміздат, 1997.- С.39.
3. Алексеев Н.В. Международные валютно-финансовые и кредитные отношения.- М.: Наука, 1990.
4. Алексенцев А.И. О подготовке и повышении квалификации специалистов по защите информации // Вопросы защиты информации.- 1995.- № 1.- С.45-52.
5. Анализ каналов уязвимости системы RSA / И.Д.Горбенко, В.И.Долгов, А.В.Потый, В.Н.Федорченко // Безопасность информации.- 1995.- № 2.- С.22-26.
6. Андреев А.А. Пластиковые карточки в России // Пластиковые карточки в России: Сборник / Сост. А.А.Андреев, А.Г.Морозов, Д.А.Равкин.- М.: БАНКЦЕНТР, 1995.- С.6-65.

 
 

Цікаве

Загрузка...