WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Характеристика способів злочинних посягань з використанням пластикових платіжних засобів. - Реферат

Характеристика способів злочинних посягань з використанням пластикових платіжних засобів. - Реферат

т.д.
Різновидом даного способу вчинення шахрайства з пластиковими картками може стати використання картки із злочинною метою самимдержателем, який, провівши великі операції за карткою (найчастіше банкоматом), може заявити, що картка було викрадено. У таких випадках можуть використовуватися і спільники, щоб уникнути можливості бути впізнаними.
4. Шахрайство з поштовими/телефонними замовленнями. Цей вид злочинів з'явився в зв'язку з розвитком сервісу доставки товарів і послуг за поштовим або телефонним замовленням клієнта. Знаючи номер кредитної карти своєї жертви, злочинець може вказати її в бланку замовлення і, отримавши замовлення за адресою тимчасового місця проживання, зникнути. За допомогою подібного способу звичайно добувають дорогі предмети, такі як комп'ютерне обладнання, електронне обладнання і т.п. Цей вид шахрайства в області телемаркетингу звичайно називається "inbound". Номери карток можна дізнатися в персоналу магазинів і ресторанів, з комп'ютерних бюлетенів і т.д.
Шахрайське використання номерів кредитних карток включає широкий набір способів, таких як шахрайство за допомогою системи телемаркетинга і телекомунікації. Оскільки для того, щоб зробити замовлення поштою або по телефону, не потрібно пред'являти картку, a потрібно лише повідомити її номер, число варіантів способів шахрайства є нескінченним і все зростає. Зловживання в області телемаркетинга відносяться до неавторизованих операцій, здійснених телемаркетерами-шахраями, а також злочинцями, що мають справу з справжніми телемаркетерами і підприємствами, які приймають замовлення поштою.
У вчиненні шахрайств в області телемаркетинга типу "outbound" беруть участь шахраї-телемаркетери. Ці злочинці різними способами дізнаються про справжні номери карток і використовують їх при виписуванні шахрайських рахунків за замовлення, оплата за якими зараховується на банківський рахунок телемаркетера щодня. Оскільки більшість банків установили для рахунків за замовлення такий же режим, як і для готівки, телемаркетер має можливість негайно переводити ці кошти на інший рахунок або просто щодня знімати гроші з рахунку. Коли злочин розкрито, телемаркетер-шахрай звичайно зникає разом із грошима.
Новим різновидом такого виду шахрайства є використання комп'ютерної мережі Internet для електронної системи замовлень на різноманітні товари. Але вже сьогодні нараховується близько 30 видів незаконних операцій із пластиковими картами через Internet:
оплата неіснуючими картками;
створення фальшивих віртуальних магазинів;
"електронні" крадіжки;
фальшиві оплати в ігорних закладах і т.д. [134, С.67].
5. Багаторазове зняття з рахунку. Ці злочини, як правило, вчиняються працівниками торгових і сервісних точок, що приймають платежі від клієнтів за товари і послуги за кредитними картами, і здійснюються шляхом оформлення кількох платіжних чеків за одним фактом оплати. На підставі пред'явлених чеків на рахунок підприємства надходить більше грошей, ніж коштує проданий товар або зроблена послуга. Проте після проведення ряду операцій злочинець змушений закрити або залишити підприємство.
Зазначений спосіб характеризується участю в шахрайських діях обслуговуючого персоналу таких сервісних точок як ресторани, кафе, бари, мотелі і т.ін. Працівники таких підприємств, користуючись неуважністю клієнта, або зумисне відволікаючи його, роблять кілька додаткових відтисків пластикових карток (сліпов), які потім використовують для присвоєння матеріальних цінностей і грошей.
Ключовим моментом у цьому способі є те, що, на відміну від магазину, де при розрахунку дії з карткою відбуваються на очах у власника, у ресторані офіціанти відносять її на якийсь час, а потім повертають разом із рахунком. При цьому держатель картки не здогадується, що пред'явлений йому рахунок або разом з ним сліп (відтиск із картки) - тільки один із декількох, зроблених спритним касиром або офіціантом. Від інших відтисків його відрізняє лише присутність дати. Протягом наступних декількох днів готівку, отриману з інших клієнтів, касир, поділившись з офіціантом, може привласнювати, а рахунки з реквізитами держателя картки благополучно прилучати до звітності і направляти для оплати фірмі-емітенту (банку або платіжній системі). При цьому керівництво закладу може не знати про шахрайство. Для запобігання подібних дій користувачам карти рекомендується уважніше ставитися до документів, які підписуються при здійсненні угод навіть на незначні суми.
6. Шахрайство з використанням підроблених документів, а також украдених (загублених) документів законних власників. Характерним у даному способі є те, що особа, отримавши незаконним шляхом кредитну картку, що належить, наприклад, іноземному громадянину, видає себе за цього іноземця - держателя кредитної картки, пред'являючи при цьому підроблений паспорт або інший документ на ім'я власника кредитної карти.
Документи можуть бути підроблені цілком або частково. У цьому випадку шахрай тренується в підробці підпису, після чого в підприємствах по торгівлі на валюту купкє той чи інший товар, за який розплачується наявною в нього кредитною карткою і розписується за держателя кредитної картки в рахунках, або використовує картку в інших сервісних точках.
Різновидом зазначеного способу шахрайства є операції з картками, виданими на чужі імена. Наприклад, в "Інкомбанк" звернувся громадянин із законним проханням - видати йому міжнародну картку Visa. При цьому відкрив у банку рахунок і поклав на нього 1000 доларів США. Зрозуміло, пред'явив при цьому паспорт, але украдений, в котрий акуратно було вклеєно листок з фотографією шахрая. Отримавши пластикову картку, він відразу ж вилетів у Європу, де усього за тиждень привласнив за нею 50000 доларів США, здійснюючи операції на долімітні суми - по 100-200 доларів. Рахунок у результаті прийшов на ім'я справжнього власника паспорта, який відразу відмовився від нібито зроблених ним покупок [197].
Використання вигаданих даних (несправжнього імені, зміненої адреси) при одержанні пластикової картки - дуже поширений спосіб незаконного одержання кредитної картки. Злочинці дуже цінують картки, отримані цим шляхом, тому що вони, на відміну від украдених, не потребують підробки підпису і не ризикують бути поміщеними в списки попереджень. Злочинні групи одержують таким шляхом велику кількість карток, які потім використовують для оплати товарів, отриманих ними раніше, що збільшує час до виявлення шахрайства.
Серйозну фінансову втрату в 1995 р. поніс Московський банк Ощадбанку Росії. За пластиковими картками Visa, емітованими Кредобанком, злочинці, починаючи із серпня 1994 року, викрали 150000 доларів США (70000 доларів в одному відділенні банку і 80000 доларів - в іншому). При цьому частина грошей була отримана у вигляді дорожніх чеків. Приступаючи до операції, шахраї поклали на картрахунок Кредобанку 1000 доларів США, а самі пластикові картки вони отримали за підробленими паспортами. При операціях

 
 

Цікаве

Загрузка...