WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Характеристика способів злочинних посягань з використанням пластикових платіжних засобів. - Реферат

Характеристика способів злочинних посягань з використанням пластикових платіжних засобів. - Реферат

Злочинне використання украденихкредитних карток залишається найпоширенішим злочином. Методи протидії крадіжкам і злочинному використанню пластикових карток удосконалюються роками, проте в даний час компанії віддають перевагу випуску недорогих карток з метою зменшення суми можливих збитків від їхнього незаконного використання. Коли суми збитків різко зростають, компанії терміново вводять нові заходи безпеки.
Завдати значного збитку за вкраденою картою можна лише в тому випадку, якщо шахрай знає PIN-код клієнта. Тоді можна зняти значну суму з рахунку клієнта через мережу електронних касирів - банкоматів до того, як банк-емітент украденої карти встигне поставити її в електронний стоп-лист (список недійсних карт).
Для зазначеного способу характерно заволодіння пластиковим платіжним засобом шляхом викрадення його з квартири, в транспорті або в інших місцях, а також через втрату власником картки після її придбання в банку і підписання.
Картку викрадають в господаря звичайно разом із документами, гаманцем і іншими речами. Подія це частіше усього не залишається непоміченою. Одразу ж законний власник картки звертається в банк-емітент з проханням заблокувати рахунки, що дає можливість затримати злочинця або запобігти крадіжці коштів, якщо тільки викрадач картки не кинеться відразу робити покупки, не викликавши при цьому своєю поведінкою підозри з боку касира й ідеально підробивши підпис, або якщо викрадач не скористається нею в регіоні, не заявленому в "стоп-листі". Зазначимо, що мова йде про стандартні картки з магнітною смугою, а не про чіпові картки. Таким чином, злочинці використовують чужі картки, як правило, протягом того часу, поки "стоп-лист" ще не надійшов у сервісні точки, а крім того, користуються халатністю обслуговуючого персоналу, що не звіряє зі стоп-листами пред'явлені їм картки.
У випадку викрадення картки при пересилці її поштою, особливість злочинного посягання полягає в тому, що власник не знає про втрату картки, не здогадується, що картку в нього викрадено. Запобігти крадіжці при цьому способі шахрайства дуже складно. Такий спосіб у нас в Україні поки не має поширення. Справа в тому, що в США, наприклад, при зміні місця проживання, держатель кредитної картки може письмово звернутися до компанії-емітента із запитом на одержання копії картки за новою адресою.
Зловмисник підробляє повідомлення про переїзд власника банківського рахунку, і картку відсилають йому прямо в руки - поштою. Подальша доля викраденої таким способом картки може бути різною. Нею може скористатися сам викрадач, або він може перепродати її іншому зловмиснику. Це ще один із способів проникнення викрадених кредитних карток на територію країни.
Для викрадення пластикових карток можуть бути використані поштові скриньки в житлових будинках. Злочинці нерідко інформовані про час доставки нових кредитних карток. йдучи за листоношою, злодій чекає, поки той опустить пошту до поштової скриньки і піде, після чого забирає її вміст. Слідчі називають цей тип крадіжки "повільним перехожим".
Через істотні втрати від поштових крадіжок багато організацій, що випускають картки, користуються для доставки рекомендованими листами. Як додатковий захід обережності може використовуватися попереднє повідомлення про майбутню доставку картки. Іноді разом із попереднім повідомленням використовується система, що одержала назву "подвійне датування". У цьому випадку картка починає діяти через місяць або більше після дати відправлення. У випадку неотримання картки, цього відрізка часу досить для повідомлення про пропажу і внесення картки в список попереджень. Деякі організації, що випускають картки, чекають від отримувача обов'язкового підтвердження того, що картку йому доставлено.
Якщо член злочинної групи має можливість проникнути в поштову організацію, то він отримує унікальні можливості для крадіжки карток, що пересилаються, які потім передає спільникам. Таким чином, удосконалювання засобів доставки кореспонденції разом з підвищеними заходами охорони пошти сприяють зменшенню крадіжок пластикових карток.
За оцінками міжнародних експертів, найпотужніша мафія, що спеціалізується на пластиковому бізнесі, складається з вихідців із Нігерії. У цій країні, за даними Інтерполу, існує не менше п'ятьох великих центрів з підготовки шахраїв-професіоналів. Після навчання способам шахрайства "випускників" цих шкіл відправляють у країни Європи. Тут їх зустрічають, влаштовують на роботу, як правило, прибиральниками у великі фірми. Завдання цілком ясне - збір інформації про конкретну людину, яка має солідний достаток.
Шахраїв цікавить усе: зразки його підпису, банківські рахунки, фотографії, листування. Працюють за таким клієнтом не поодинці. Зібравши за 2-3 місяця інформацію, що їх цікавить, злочинці вибирають банк, кредитної картки якого клієнт не має, і пишуть його керівництву лист від імені наміченої жертви з проханням видати пластикову картку. Фінансисти, отримавши подібну заяву, після короткої перевірки (саме ім'я клієнта багато про що говорить) зі спокійною душею висилають кредитну картку на його адресу. Проте вона туди не доходить: ще на шляху її перехоплює виходець із Нігерії, що осів на пошті спеціально з цією метою. Тепер залишається підробити підпис жертви на кредитній картці й інтенсивно почати її використовувати. За місяць, як правило, така шахрайська група встигає заробити на картці від 300 до 500 тисяч доларів США.
У 1996 р. у Москві було затримано двох громадян Нігерії -"випускників школи" з навчання підробці і шахрайському використанню пластикових кредитних карток, з підробленими картками Visa. Зараз вони відбувають трирічний термін за ст.147, ч.1 КК РФ [93, C. 28].
В усьому світі використання картки, виданої на чуже ім'я, жорстко переслідується законом. Те ж саме зараз спостерігається й у Росії. Проте в неприємні історії, пов'язані з пластиковими картками, часто потрапляють солідні люди через елементарну безграмотність, яку уміло використовують шахраї [92, С.5]. Наприклад, іноземець, що приїхав у Росію, робить борги, а коли приходить час розплачуватися за рахунками, повідомляє своєму кредитору про необхідність від'їзду додому. Через відсутність готівки надходить пропозиція кредитору як компенсацію прийняти пластикову картку боржника. При цьому повідомляється, що на спеціальному картковому рахунку боржника є не менше 10 тисяч доларів. Кредитор-підприємець йде в банк з проханням обслужити його, пред'явивши пластикову картку боржника, у чому йому справедливо відмовляють. Більше того, "подаровану" картку працівники банку вилучають. І лише тоді кредитору стає зрозумілим, що напередодні закордонний боржник уже заявив у банк-емітент, який видав картку, про її втрату.
Компанії, що випускають картки, звичайно мають цілодобово працюючу службу для повідомлень про втрату карток. При одержанні повідомлення рахунок клієнта блокується і всяке подальше використання його картки тягне за собою проведення

 
 

Цікаве

Загрузка...