WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Характеристика способів злочинних посягань з використанням пластикових платіжних засобів. - Реферат

Характеристика способів злочинних посягань з використанням пластикових платіжних засобів. - Реферат


Реферат на тему:
Характеристика способів злочинних посягань з використанням пластикових платіжних засобів.
Для зручності характеристики окремих способів злочинних посягань доцільно розглянути їх, виходячи з класифікації за суб'єктами, що була запропонована вище.
1. Операції з підробленими картами. На цей вид злочинних посягань припадає найбільша частка втрат платіжних систем. Як правило, для підробки використовують викрадені заготовки карт, на які наносяться реквізити банку і клієнта. Маючи високу технічну оснащеність, злочинці можуть навіть наносити інформацію на магнітну смугу карти або копіювати її, тобто виконувати підробки на високому рівні.
Виконавцями подібних акцій є, як правило, організовані злочинні угруповання, що іноді вступають у змову із співробітниками банків-емітентів, які мають доступ до інформації про рахунки клієнтів, процедури проведення транзакцій. Відзначимо, що підроблені карти в Україні з'явилися практично одночасно з початком розвитку цього сектора банківського ринку.
Механізм шахрайства може бути різноманітним: шахрай одержує в банку звичайну картку в законному порядку, вносить на спеціальний картковий рахунок мінімально необхідну суму. Після цього (або до цього) він добуває необхідну інформацію про держателя пластикової картки цієї ж компанії, але з більш солідним рахунком, і вносить отримані в такий спосіб нові дані у свою картку. Для реалізації такого способу шахрайства злочинець повинен добути інформацію про кодові номери, прізвища, ім'я та по батькові власника картки, про зразок підпису і т.д.
Здійснити таку підробку можна по-різному:
а) змінивши інформацію, яка є на магнітному носії;
б) змінивши інформацію, ембосовану (витиснуту) на лицевій стороні;
в) проробивши і те, і інше;
г) підробивши підпис законного держателя картки. При підробці підпису використовується декілька варіантів, але при цьому враховується те, що стерти зразок підпису не можна, тому що при спробі це зробити у полі підпису проступить слово VOID - "недійсна". Тому її часто просто зафарбовують білою фарбою. Буває, що поле підпису взагалі змінюють на нове з використанням смужки клейкого паперу.
Нанести добуту інформацію про власника на магнітну смугу і раніше не було великою проблемою у технічному плані. Дані просто вводилися за принципом магнітофонного запису у відповідному форматі. Коли ж емітенти стали захищатися за допомогою кодування запису, народився скімінг - ретельне і повне копіювання усього вмісту магнітних треків (доріжок).
Голограми й емблеми, зроблені за технологією дифракційної решітки - не дуже ефективний захист, тому що під час рутинної процедури ідентифікації на них звичайно звертають менше уваги, ніж на підпис та інші персональні реквізити. Зміна ембосованої (витиснутої) на лицевій стороні інформації здійснюється різними шляхами.
Букви і цифри, ембосовані в площині картки, шахраї можуть зрізати і за допомогою клею заміняти на інші. Таким чином, на картці з'являються цілком нові номер і прізвище.
Як уже відзначалося, є багато шляхів одержання нових даних для внесення в картку (вони беруться з контрактів між фірмами, з рахунків, з листів копіювального паперу, їх отримують від службовців і т.д.). При цьому як інструменти звичайно використовують лезо, скальпель, збільшувач з лампочкою. Спосіб досить грубий, оскільки при уважному огляді пластикової карти під кутом до світла, звичайно можна помітити сліди клею і старого номера.
До того ж букви і цифри можуть бути наклеєні нерівно, що також можна помітити. Наявність інструментів, використовуваних при вчиненні даного способу шахрайства, варто мати на увазі при проведенні обшуку в осіб, підозрюваних у шахрайстві з пластиковими картками.
Іншим прийомом часткової підробки є "вигладжування" пластмаси. За рубежем такий спосіб називають "робота праскою", у нас - термопереробка. Він практикується з початку 80-х років і породжений здатністю матеріалу з якого виготовляються картки, ставати пружним під впливом тепла. Перед прогладжуванням фарба з опуклих букв зішкрібається. Для нагрівання використовують найрізноманітніші засоби: праску, свічку, гарячу воду, мікрохвильву піч і т.д.
Після розігріву картку вручну або за допомогою гідравлічного преса вирівнюють. Шахрай перед тепловою обробкою або пресуванням повинен видалити фарбу з опуклостей. Для цього він може скористатися звичайними чистячими засобами, які містять пемзу, і продаються в господарських магазинах. Якщо стара фарба видалена не повністю, то надалі буде видно контури справжнього шрифту. Для реалізації такого способу необхідно мати ще один прес - настільний, машина з набором букв і цифр. Деякі з них виготовлено таким чином, що нові цифри і букви можна витискати поверх старих.
Слід зазначити, що якщо картку піддали тепловій обробці, то швидше за все, на поверхні залишаться хвилеподібні сліди. Явною ознакою підробки також служить наявність вм'ятин на шрифті, зсув букв і цифр і т.п. Повністю підробленими є пластикові картки, у яких підроблено і пластмасу і друк.
Один із найбільш небезпечних прийомів підробки пластикових карток - виготовлення повністю фальшивих карток. Найбільше поширення метод повного копіювання отримав у деяких країнах Південно-Східної Азії. Такий спосіб найчастіше використовується організованими злочинними групами, до яких, як правило, входять працівники ресторанів і інших сервісних закладів. Останніх використовують для збору інформації про кредитні картки, що потрапляють їм до рук при оплаті ресторанних та інших послуг, як це вже згадувалася вище, коли картка на якийсь час зникає з поля зору клієнта. А коли повертається, у злочинців на руках залишається її "брат-близнюк".
До цього ж методу відносять і спосіб "чистого пластика" (WРС). Підробка картки - дорога технологія, тому що ступенів зовнішнього захисту у справжніх карток (малюнки тонкими лініями, гільоширований прошарок, голограми, фотографії, ультрафіолетові картинки) з кожним роком стає усе більше. WРС - це використання шматка чистої пластмаси у формі звичайної картки, на який наносять справжні дані (номер реального рахунку, термін дії, прізвище і т.д.).
Далі картка використовується власником сервісної точки, що діє разом із злочинною групою. Власник магазина здійснює фіктивний оборот, відправляє емітенту картки рахунок для оплати, а прибуток ділить зі своїми співучасниками.
За допомогою "білих" карток, отримавши PIN-код, можна вчиняти крадіжки, знімаючи готівку через банкомати, які підпис не звіряють, фото й інші атрибути картки не перевіряють.
Кредитна інформація, яка використовується при виготовленні підроблених кредитних карток може збиратися в різноманітних країнах світу. Найчастіше використовуються дані з Канади, Сполучених Штатів Америки, країн Європи, а також з азіатського регіону. Злочинні групи, які працюють в різних регіонах обмінюються такою інформацією між собою.
2. Операції з украденими/загубленими картами.

 
 

Цікаве

Загрузка...