WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Впровадження і розвиток пластикових платіжних засобів в Україні - Реферат

Впровадження і розвиток пластикових платіжних засобів в Україні - Реферат

Konts, RS/2 і Card Tech. Найбільше поширення на українському ринку одержав порівняно недорогий повнофункціональний продукт KCS (Konts Card System) латвійсько-американського спільного підприємства Konts. Його використовують 80% українських банків-емітентів ПК МПС, у тому числі такі значні, як "Аваль", "Україна" [94], "Укрексімбанк", "ПравексБанк", "Укрінбанк", "Легбанк", "Перкомбанк" та ін. Цей же програмний продукт використовується єдиним на сьогоднішній день на території України незалежним процесинговим центром - ЗАО "Український процесинговий центр", чиїми послугами користуються вже чотирнадцять українських банків. Продукт сертифікований МПС Visa International, Europay International, Dinners'Club International, American Express і дозволяє емітувати як локальні пластикові картки банків, так і ПК Міжнародних платіжних систем.
Зараз компанія Konts просуває на український ринок свій новий продукт TRANSMASTER, розрахований на значно більші обсяги інформації, що стало досить актуальним у зв'язку з бурхливим темпом росту галузі.
Обладнання для прийому ПК у пунктах сервісу і торгівлі реально представлено продуктами двома найвідомішими компаніями-виробниками - Ingenico(Франція) і VeriFone (США). Саме вони зараз і ведуть боротьбу за ринок України. Поки що явна перевага на стороні VeriFone. Кількість встановлених платіжних терміналів цієї фірми в багато разів перевищує відповідний показник конкурента. Дана ситуація відбиває загальне становище на світовому ринку, де фірма VeriFone є лідером по числу продажів. Безперебійну роботу терміналів VeriFone забезпечує програмне забезпечення, розроблене спеціалістами СП "КартПей" - ексклюзивним дистриб'ютором фірми в Україні. За час функціонування обладнання довело свою високу надійність і зручність в експлуатації. Програмне забезпечення для нього, розроблене в Україні, враховує особливості вітчизняних телефонних мереж і ефективно долає перешкоди, пов'язані з низькою якістю ліній зв'язку.
Сьогодні платіжні термінали VeriFone можуть зв'язуватися з процесинговим центром через звичайну телефонну мережу, по мережі Х.25, через пакетну радіомережу і за допомогою стандартного сотового телефону.
Незважаючи на активний розвиток ПС, український ринок ще далеко не наповнений. Проте темпи росту дозволяють зробити висновок, що незабаром розрахунки за допомогою БПК стануть дійсно масовим явищем. Про це говорять як міжнародний досвід розвитку ПС, так і прогнози вітчизняних спеціалістів. Про це свідчать також і зусилля Національного банку України до створення інтегрованого платіжного середовища. На даний час НБУ розробляє правила емісії банками платіжних карток, управління і контролю за операціями з ними; здійснює контроль та нагляд над операторами платіжних карток; відстежує ризики системи і вживає заходів, аби звести їх до мінімуму; заохочує розбудову ринкових відносин та підтримує організації, зорієнтовані на вдосконалення сектору платіжних карток; визначає механізми впливу в разі порушення встановлених правил.
До цього слід додати, що на сьогоднішній день в Україні під патронатом НБУ створюється Національна система масових електронних платежів (НСМЕП). Запровадження НСМЕП має на меті:
* створення державної системи правового регулювання процесу безготівкових розрахунків із застосуванням банківських платіжних карток (зокрема, необхідно прийняти Закон України "Про переказ грошових коштів на території України", внести зміни до Кримінального кодексу, інших законодавчих актів);
* зниження оподаткування підприємств торгівлі та сфери послуг, які ведуть розрахунки у безготівковій формі;
* проведення аналізу з метою визначення відповідності діючій правовій базі НБУ, Державної податкової адміністрації та Міністерства зовнішніх економічних зв`язків і торгівлі, режиму взаємовідносин учасників НСМЕП (на підставі цього аналізу будуть підготовлені пропозиції щодо внесення змін до відповідних інструкцій та розпорядчих документів);
* узгодження з Державною податковою адміністрацією технології спільної роботи платіжних терміналів НСМЕП із різними торгівельними системами;
* визначення процедури розгляду можливих фінансових претензій замовників до постачальників програмного забезпечення і техніки та у процесі масових електронних платежів;
* органічного взаємозв`язку із практикою оподаткування і нормативами щодо залишку готівки;
* внесення змін до статті 24 Закону України "Про оплату праці" з метою проголошення пріоритетності виплат громадянам заробітної плати через установи банків.
Очікується, що централізований підхід до створення Національної системи масових електронних платежів дасть змогу краще контролювати транзакції, швидко і оперативно керувати системою, забезпечити високий рівень захисту прав споживачів, які ведуть розрахунки за допомогою банківських платіжних карток.
Список використаної літератури
1. Автономное устройство защиты данных в каналах связи глобальных телекоммуникационнх сетей / В.В.Бойко, А.А.Довыдьков, А.М.Кудин и др. // Безопасность информации.- 1995.- № 1.- С.33-37.
2. Аглотков С.А. HP OpenView - як засіб адміністрування банківських систем // Перспективні банківські технології.- К.: Коміздат, 1997.- С.39.
3. Алексеев Н.В. Международные валютно-финансовые и кредитные отношения.- М.: Наука, 1990.
4. Алексенцев А.И. О подготовке и повышении квалификации специалистов по защите информации // Вопросы защиты информации.- 1995.- № 1.- С.45-52.
5. Анализ каналов уязвимости системы RSA / И.Д.Горбенко, В.И.Долгов, А.В.Потый, В.Н.Федорченко // Безопасность информации.- 1995.- № 2.- С.22-26.
6. Андреев А.А. Пластиковые карточки в России // Пластиковые карточки в России: Сборник / Сост. А.А.Андреев, А.Г.Морозов, Д.А.Равкин.- М.: БАНКЦЕНТР, 1995.- С.6-65.

 
 

Цікаве

Загрузка...