WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Юридичне оформлення майнового паю. Роздержавлення і приватизація земель. Реформування майнових відносин власності - Контрольна робота

Юридичне оформлення майнового паю. Роздержавлення і приватизація земель. Реформування майнових відносин власності - Контрольна робота

іншими способами, що передбачають конкуренцію покупців;
" ліквідація підприємств відповідно до законодавства України і продаж їхнього майна за конкурсом на аукціоні.
Приватизація землі полягає у передаванні громадянам України земельних ділянок у приватну, колективну власність або в довічне спадкове користування.
Для сільськогосподарського користування земельні ділянки встановленого розміру на повнолітнього члена сім'ї надаються громадянам безплатно. Ці розміри диференційовані за територіями з урахуванням якості землі, місцезнаходження ділянок та інших факторів. Безплатна приватизація здійснюється з допомогою земельних бонів.
Придбання земельних ділянок, розміри або якість землі яких перевищує встановлені норми, здійснюється за окремими умовами на власні кошти громадян.
Земельні ділянки для несільськогосподарського виробництва приватизуються за плату, розміри якої встановлюють місцеві органи влади. Надання земель у цьому випадку можливе після погодження з місцевою владою і затвердження інвестиційного проекту, під контролем державних органів згідно з їхньою компетенцією.
Земельні ділянки для побутового призначення надаються громадянам у довічне користування (з правом успадкування). Громадянин сплачує при цьому купівельне мито, а також щорічну плату за користування землею. Пріоритетне право на придбання земельних ділянок для сільськогосподарського користування мають селяни, які орендують їх або користуються ними.
Роздержавлення і приватизація житла здійснюються за допомогою купонних чеків, що дають право громадянам України на безплатне придбання частки державного, комунального, відомчого житла в межах встановленого середнього розміру загальної площі. Встановлюються також шкала вартості викупу кожного квадратного метра загальної площі житла, яка перевищує середній нормативний показник, і шкала грошової компенсації державою кожного квадратного метра загальної площі, якого не вистачає до середнього рівня.
На випадок відмови громадян від приватизації житла передбачається перехід від найму житла до його оренди. Житлові купонні чеки отримають усі громадяни України, Оплата житла, площа якого перевищує середні нормативи, може здійснюватися у розстрочку на умовах, визначених місцевими органами влади. Для соціальне незахищених громадян з низьким рівнем доходів, які не мають можливості викупити квартиру, місцеві органи влади можуть використати диференційовану систему пільг.
На громадян, що проживають у потерпілих від Чорнобильської катастрофи районах, повинні поширюватись пільги про порядок приватизації житла.
Громадяни, що мають індивідуальне житло або стоять на черзі на придбання безплатного комунального житла, можуть використати свої житлові купонні чеки на розширення, ремонт, поліпшення благоустрою житла, а також на оплату орендованого житла. Житлові купонні чеки видаються на безстроковий період і можуть одержуватися з виплатою податків на спадщину.
Завданням фінансових служб підприємств державної власності є активна участь у підготовці підприємства до приватизації, опрацювання рекомендацій для керівництва і всього трудового колективу з метою вибору оптимальних термінів і шляхів її здійснення, розробка документації, яка передбачена приватизаційним законодавством. Фінансові служби підприємств недержавних форм власності повинні постійно відслідковувати приватизаційні процеси в країні з метою ефективного інвестування власних коштів у приватизацію державних підприємств, оскільки таке інвестування законодавче дозволене за будь-яких форм і методів приватизації.
На сьогодні в Україні створені правові засади як самого процесу приватизації майна державних (муніципальних включно) підприємств, який, природно, зачіпає перш за все низку суто фінансових проблем, так і фінансову діяльність приватизованих підприємств. Основними законо-давчими актами тут є закони України "Про приватизацію державного майна" і "Про приватизацію невеликих державних підприємств - малу приватизацію". Останній встановлює правовий механізм приватизації цілісних майнових комплексів невеликих державних підприємств місцевої, легкої, харчової промисловості, будівельних матеріалів, підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення тощо шляхом їх відчуження лише на користь одного покупця одним актом купівлі-продажу. Закон України "Про приватизацію державного майна" регулює правові, фінансові та інші засади відчуження власності державних підприємств будь-яких галузей виробничої і невиробничої сфер будь-якими способами, включаючи створення підприємств колективної форми власності - акціонерних товариств відкритого типу. Низка указів Президента України, постанов Кабінету міністрів, інших актів законодавчих і виконавчих органів доповнюють закони і регулюють процес приватизації. Серед них найбільш суттєві це:
" Закон України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" (липень 1996 р.);
" Укази Президента України від 15 червня 1993 р. "Про корпоратизацію підприємств", від 18 лютого 1994 р. "Про єдину систему органів приватизації в Україні", від 21 квітня 1994 р. "Про введення в готівковий обіг приватизаційних майнових сертифікатів", від 26 листопада 1994 р. "Про заходи щодо забезпечення прав громадян на використання приватизаційних майнових сертифікатів", від 6 травня 1997 р. "Про Державну програму приватизації на 1997 рік";
" постанови Кабінету міністрів України від 15 серпня 1996 р. "Про затвердження Методики оцінки вартості майна під час приватизації", від 24 лютого 1995 р. "Про затвердження Положення про центри сертифікатних аукціонів", від 28 березня 1996 р. "Про порядок продажу акцій відкритих акціонерних товариств за компенсаційні сертифікати через центри сертифікатних аукціонів".
Використана література:
1. Посібник "Приватизація землі та реорганізація колективних сільськогосподарських підприємств в Україні", видавництво "Століття", 1998
2. Посібник "Паювання сільського господарських земель та структурна перебудова в сільському господарстві". Київ, 2000
3. "Фінансова діяльність підприємства". Бандурка О.М., Коробов М.Я., Орлов П.І., Петрова К.Я., - Київ: Либідь,1998
4. "Підприємництво і підприємницька діяльність". Шевеленко С.Д., Федів І.І., - Київ: Вища шк., 1997
5. "Реформування та розвиток підприємств агропромислового виробництва". Каблук П.Т., - Київ, 1999

 
 

Цікаве

Загрузка...