WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Юридичне оформлення майнового паю. Роздержавлення і приватизація земель. Реформування майнових відносин власності - Контрольна робота

Юридичне оформлення майнового паю. Роздержавлення і приватизація земель. Реформування майнових відносин власності - Контрольна робота


Контрольна робота
з дисципліни:
" Земельні та майнові відносини"
Юридичне оформлення майнового паю. Роздержавлення і приватизація земель. Реформування майнових відносин власності
?
План.
1. Юридичне оформлення майнового паю.
2. Роздержавлення і приватизація земель.
3. Реформування майнових відносин власності.
1
Майновий пай - це частка кожного члена КСП в майновому пайовому фонді, розмір якої залежить від трудової участі в діяльності підприємства. Право на отримання майнового паю визначається відповідно до Законів України "Про колективне сільськогосподарське підприємство" і "Про власність". Відповідно до вищезгаданих нормативних актів майно КСП належить його членам на праві спільної часткової власності. Частка кожного члена товариства визначається на основі його трудового внеску до підприємства. Пай (частка) є власністю члена підприємства. Право розпоряджатися майновим паєм за власним розсудом член підприємства набуває тільки після припинення членства у КСП. Відносини членства або виходу з КСП регулюються статутом. У процесі реструктуризації колективного сільськогосподарського підприємства повинні бути визначені індивідуальні майнові частки (паї) кожного члена КСП. Ця робота проводиться комісією із реструктуризації і починається із складання списку осіб, які мають право на отримання майнового паю. Список претендентів на майновий пай має бут підписаний головою КСП і завірений печаткою підприємства.
Паювання майна в господарстві регулюється чинним законодавством та положенням про паювання майна, яке розробляється комісією з реструктуризації та затверджується загальними зборами. Положення про паювання майна регулює такі питання:
" визначення дати проведення паювання;
" визначення категорії осіб, які мають право на майновий пай;
" визначення методики розрахунку індивідуальних майнових паїв;
" термін проведення інвентаризації;
" методика уточнення вартості майна, термін проведення уточнення вартості майна (у разі необхідності);
" методика розрахунку пайового фонду;
методика виділення майна в натурі у разі виходу осіб зі складу КСП.
Сама процедура паювання майна в господарстві складається з таких етапів:
" прийняття загальними зборами рішення про паювання майна;
" визначення дати проведення паювання майна;
" визначення категорії осіб, що мають право на майновий пай, складання попереднього списку осіб що мають право на майновий пай, його оприлюднення;
" прийняття заяв та претензій від членів КСП щодо включення їх до списку осіб, що мають право на майновий пай;
" формування остаточного списку осіб, що мають право на майновий пай;
" розрахунок індивідуальних трудових внесків осіб, що мають право на майновий пай;
" проведення інвентаризації майна, перевірка правильності індексації основних засобів;
" проведення уточнення вартості майна;
" розрахунок пайового фонду;
" складання плану розподілу пайового фонду;
" складання переліків майна пайового фонду, резервного фонду, соціальної сфери, для погашення боргів;
" визначення розмірів індивідуальних майнових паїв;
" виділення майна в натурі у разі виходу з членів КСП.
2
Після того як колгоспи і радгоспи було перетворено на колективні сільськогосподарські підприємства (КСП), а землю передано з державної в колективну власність КСП, кожний член господарства отримав право на її умовну частину - земельну частку (пай). При цьому земельних часток не виділяли в натурі, бо земельний пай це ще не конкретна ділянка, а тільки право громадянина (члена КСП) на виділення її із масиву земель КСП. Таке право засвідчував спеціальний документ - земельний сертифікат.
Земельний сертифікат - це документ, який засвідчує право особи на земельну частку і містить відомості про її вартість та розмір в умовних гектарах. Отримавши такий документ, громадянин ще не знає, де конкретно міститься його частка землі і не може її самостійно обробляти. Земельний сертифікат дійсний доти, поки не буде виділено земельний пай в натурі і тоді його слід обміняти на державний акт на право власності на землю.
Державний акт - це документ, який засвідчує, що особа, якій його видано, є повноправним власником земельної ділянки. Державні акти на право приватної власності видає відповідна місцева рада. В державному акті визначено розмір, місцеположення, межі ділянки і містить її схему, вказане цільове призначення ділянки (товарне сільськогосподарське виробництво, фермерське господарство).
Указом Президента України "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським організаціям і підприємствам" (від8 серпня 1995 р.), право на земельний пай отримали:
" постійні працівники - члени КСП;
" пенсіонери, які раніше працювали в КСП і залишились його членами незалежно від місця їх проживання;
" військовослужбовці строкової служби, якщо вони не вийшли із КСП;
" особи, направлені на навчання, якщо вони залишились членами КСП;
" жінки, які перебували у відпустці через вагітність чи пологи або у відпустці по догляду за дитиною віком до 3-х років;
" члени КСП, що обіймали виборні посади в органах державної влади або місцевого самоврядування, якщо збереження за ними членства було передбачено в статуті КСП.
Паювання землі - це визначення розміру та вартості земельної частки кожного члена КСП у земельній ділянці колективної власності. Паюванню підлягали тільки сільськогосподарські угіддя.
Грошова оцінка земель здійснювалась землевпорядною службою Держкомзему України із залученням науково-дослідних установ і організацій.
Грошова оцінка земель визначається розміром щорічного рентного доходу з урахуванням терміну його капіталізації. Термін капіталізації залежить від розміру % ставки за користування довгостроковим кредитом.
Економічна оцінка земель проведена в Україні в 1988 р. на основі результатів господарської діяльності 1980-1986 рр. (цей період характеризується стабільністю цін, що дає підстави використовувати співвідношення рентних доходів, які одержували на землях різної якості).
Ціна на землю виступає як капіталізована рента. Визначається попитом і пропозицією, а так як кількість землі обмежена, то в основному попитом. На ціну землі впливають фактори: корисність, відчужуваність, попит, дефіцитність.
Рента - (від лат. віддана назад) доход, що отримує власник землі від

 
 

Цікаве

Загрузка...