WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Вирішення спорів арбітражним судом. Господарські правовідносини, їх ознаки та види. Правове становище арбітражних судів. Розгляд справ про порушення а - Реферат

Вирішення спорів арбітражним судом. Господарські правовідносини, їх ознаки та види. Правове становище арбітражних судів. Розгляд справ про порушення а - Реферат

зовнішньоторговельних та інших видів міжнародних, економічних зв'язків, якщо комерційне підприємство хоча б однієї із сторін знаходиться за кордоном, а також спори підприємств з іноземними інвестиціями і міжнародних об'єднань та організацій, створених на території України, між собою, спори між їх учасниками, а так само їх спори з іншими суб'єктами права України.
Міжнародний комерційний арбітражний суд приймає до свого розгляду також спори, віднесені до його юрисдикції в силу міжнародних договорів України.
Сторони можуть за власним розсудом визначати кількість арбітрів. Якщо сторони не визначать цієї кількості, - призначаються три арбітри.
При арбітражному провадженні до сторін повинно бути рівне ставлення, і кожній стороні повинні бути надані всі можливості для викладу своєї позиції.
Арбітражне рішення повинно бути винесено у письмовій формі та підписано одноособовим арбітром або арбітрами. При колегіальному арбітражному розгляді достатньо наявності підписів більшості всіх членів третейського суду за умови зазначення причини відсутності інших підписів.
Оспорювання в суді арбітражного рішення може бути проведено тільки шляхом подання клопотання про скасування. Арбітражне рішення може бути скасоване обласним, міським (міст Києва і Севастополя) судами, Верховним Судом Республіки Крим за місцезнаходженням арбітражу.
Рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду виконуються сторонами добровільно у встановлені ним строки. Якщо строк виконання в рішенні не зазначено, воно підлягає негайному виконанню. Не виконані в строк рішення виконуються відповідно до закону і міжнародних договорів.
Морська арбітражна комісія є самостійною постійно діючою арбітражною установою (третейським судом), що здійснює свою діяльність згідно з Законом України "Про міжнародний комерційний арбітраж" .
Торгово-промислова палата України затверджує Регламент Морської арбітражної комісії, порядок обчислювання арбітражного збору, ставки гонорарів арбітрів та інших витрат комісії, сприяє її діяльності.
Морська арбітражна комісія вирішує спори, які випливають з договірних та інших цивільно-правових відносин, що виникають із торгового мореплавства незалежно від того, чи є сторонами таких відносин суб'єкти українського та іноземного або лише українського чи тільки іноземного права.
Комісія приймає до розгляду також спори, що їх сторони зобов'язані передати на її вирішення в силу міжнародних договорів.
Рішення Морської арбітражної комісії виконуються сторонами добровільно у встановлені нею строки. Не виконані в строк рішення виконуються відповідно до закону і міжнародних договорів.
Морська арбітражна комісія при Торгово-промисловій палаті України має печатку із своїм найменуванням українською і англійською мовами та зображенням якоря і через правосуддя.
4. Розгляд справ про порушення антимонопольного законодавства
Однією з основних функцій органів, що здійснюють державний контроль за дотриманням антимонопольного законодавства, є розгляд справ про його порушення. Ця діяльність Антимонопольного комітету здійснюється у відповідності з Правилами розгляду справ про порушення економічної конкуренції (раніше антимонопольного законодавства України - назва змінена згідно змін, внесеними згідно з розпорядженням Антимонопольного комітету України від 12.02.2002 р. N 24-р), затвердженими Антимонопольним комітетом України 19 квітня 1994 року (в редакції від 29 червня 1998 р.).
Ці Правила визначають порядок розгляду та перегляду Антимонопольним комітетом України, його територіальними відділеннями справ про порушення антимонопольного законодавства, в тому числі про захист від недобросовісної конкуренції, відповідно до Законів України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності", "Про Антимонопольний комітет України", недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності" та Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції", порядок виконання рішень у справах і діють до прийняття відповідних актів законодавства.
Справи у межах компетенції розглядаються органами чи посадовими особами:
Комітетом;
постійно діючою адміністративною колегією;
тимчасовою адміністративною колегією;
державним уповноваженим;
головою відділення.
Голові відділення підвідомчі справи про:
o зловживання монопольним становищем, антиконкурентні узгоджені дії, недобросовісну конкуренцію, якщо наслідки порушення антимонопольного законодавства (надалі - порушення) мають місце на регіональному ринку;
o дискримінацію суб'єктів господарювання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, окрім тих, що підвідомчі Постійно діючій адміністративній колегії;
o дискримінацію суб'єктів господарювання органами адміністративно-господарського управління та контролю, окрім тих, що підвідомчі державному уповноваженому та Постійно діючій адміністративній колегії;
o неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації відділенню;
o ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень відділення.
Справи, підвідомчі голові відділення, розглядаються у відділенні за місцем вчинення порушення або за місцем знаходження відповідача, або за місцем настання наслідків порушення.
Державному уповноваженому підвідомчі справи про: " зловживання монопольним становищем, антиконкурентні узгоджені дії, недобросовісну конкуренцію, якщо наслідки порушення мають місце на загальнодержавному ринку або ринку, який охоплює територію декількох регіонів;
o дискримінацію суб'єктів господарювання органами адміністративно-господарського управління та контролю, діяльність яких поширюється на декілька регіонів України;
o примусовий поділ монопольних утворень, що діють на регіональному ринку;
o ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень Комітету, адміністративних колегій, державного уповноваженого;
o неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації Комітету.
Тимчасовій адміністративній колегії підвідомчі справи про примусовий поділ монопольних утворень, що діють на загальнодержавному ринку або ринку, який охоплює територію декількох регіонів.
Тимчасова адміністративна колегія може бути утворена для розгляду будь-якої справи, окрім тих, що підвідомчі Комітету та Постійно діючій адміністративній колегії.
Постійно діючій адміністративній колегії підвідомчі справи про:
o дискримінацію суб'єктів господарювання центральними органами виконавчої влади, обласними, Київською таСевастопольською міськими державними адміністраціями, головами цих органів, а також відповідними Радами;
o дискримінацію суб'єктів господарювання органами адміністративно-господарського управління та контролю, діяльність яких поширюється на всі регіони України.
Постійно діюча адміністративна колегія може прийняти до

 
 

Цікаве

Загрузка...