WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Актуальні проблеми цивільного права - Реферат

Актуальні проблеми цивільного права - Реферат

продуктів і предметів побуту. Фізична особа має право на належні, безпечні, здорові умови праці, проживання та навчання.
4. Особисті немайнові права, що забезпечують соціальне буття фізичної особи.
Права фізичної особи на ім'я, передбачене СКУ, де визначається, що за згодою батьків, дитині опреділяєтсья ім'я, по-батькові та прізвище. Ім'я особи, яка скоїла злочин, може бути обнародуване після набрання законної сили обвинувального вироку суду. Кожен має право на повагу до його честі, гідності, та ділової репутації, ніхто не повинен зазнавати приниження, навіть при його покаранні. Право особи на індивідуальність, тобто на збереження своєї національної, культурної, релігійної, мовної самобутності, а також право на вільний вибір своєї індивідуальності, що може мати місце право на вибір одягу. Право на особисте життя, забезпечується таємниця його ст. 301 ЦКУ і не можливість ознайомлюватися з цим життям інших осіб. Право особи на особисті папери - документів, фотографій, щоденників, особистих архівів, отож оточуючі утримуються від отримання інформації, яка міститься в особистій документації особи (авторське право - листи, помітки, щоденники). Право особи на таємницю кореспонденції - телефонних розмов, телеграфних повідомлень, телеграм та таємницю листування. Право особи на інформацію ст. 302 ЦКУ, отже особа отримує інформацію від органів влади за письмовим зверненням. Захист інтересів фізичної особи при проведенні фото, кіно, теле, відео-зйомок, тільки за згодою особи. Захист інтересів особи, яка зображена на фотографіях та художніх творах і може бути публічно показана тількиза згодою особи і то з отриманням плати. Право особи на свободу літературної, художньої, наукової, технічної творчості. Право громадянина на недоторканість житла, інша особа не може вторгатися в житло поза волею власника. Право особи на свободу пересування, на вибір місця перебування, на вільний виїзд з своєї держави, право на повернення в свою державу. Право особи на вибір роду занять, а також право на об'єднання у партії та громадські організації.
5. Захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій.
Згідно ст. 273 ЦКУ, в якій міститься положення щодо забезпечення здійснення особистих немайнових прав від протиправних посягань інших осіб. Особа має право на вибір схеми захисту, а саме: звернутися до суду, звернутися до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, до міжнародних судових установ ,членом яких є Україна, а також до органів центральної місцевої влади. Відповідно до ст. 5 ЦКУ Укр., особа має право та позов про спростування відомостей, що порочать честь і гідність, може бути пред'явлено особою, про яку поширено такі відомості ст. 32 Конституції відповідно до якої кожен має право вимагати через суд спростування недостовірної інформації, що порочить честь і гідність членів його сім'ї. При поширенні відомостей, що принижують ділову репутацію організації, остання як юр. особа, звертатися в суд про спростування цих відомостей. Суб'єктами цих відносин є особи незалежно від наявності їхньої вини. ст.124 Конституції - вимоги фіз. юр. осіб про спростування опублікованих засобами масової інформації відомостей, що не відповідають дійсності, розглядаються судами, коли особа попередньо не зверталася до ЗМІ про спростування відомостей. Позивач повинен довести факт поширення відомостей відповідачем, а той - довести, що ці відомості відповідають дійсності. Поширення - це є опублікування, передача. Особа має право визначати відшкодування майнової і моральної шкоди. Відомості мають бути спростовані в тому самому виданні, яке їх поширило. Строк позовної давності 1 рік, а спростування повідомлень в газеті не пізніше місяця з дня набрання рішенням суду законної сили.
6. Поняття речового права. Види речових прав.
Речове право на чуже майно охоплює такі види цих прав: право володіння, право обмеженого користування (сервітут), право забудови земельної ділянки (суперфіцій), право користуватися земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис). Речові способи забезпечення виконання зобов'язань - застава та при тримання. Цими способами у держателя та притримувача виникають певні права на чужу річ. Речове право виникло ще в Римське приватне право. Дане право є абсолютне, виключне, об'єктом якого є певна річ, яке належить іншому власникові. Право власності при речовому праві обмежується для власника, але воно не може бути замінене на право власності. Речове право носить тривалий строк, тобто довічне користування, або користування на певний строк. суб'єкт користується своїм майном, бо свої потреби він не може задовольнити з власного майна. Речове право на чужу річ виникає на підставі закону заповіту, договору та рішення суду. Речове право припиняється: якщо в одній особі поєднано суб'єкта речового права і власника майна, суб'єкт речового права відмовляється від використання майна, сплив строк, на який було встановлено реч. право протягом 3-х років, особисті сервітути припиняються в зв'язку з смертю особи. Речове право сильніше за право власності, бо власний терпить обмеження щодо свого права власності. Правоволодіння чужим майном мають так звані добросовісні володільці, які стають суб'єктом права власності.
Сервітутне право встановлюється щодо земельних сервітутів та особистих сервітутів. Сервітут - це є підпорядкованість.

 
 

Цікаве

Загрузка...