WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Дитина та її права - Реферат

Дитина та її права - Реферат

оскільки в ній визнається, що сьогоднішнім дітям, а вони складають половину населення світу, належить продовжити справу встановлення справедливого й гуманного порядку.
Конвенція про права дитини є також своєчасним документом.
Деякі права людини безпосередньо стосуються прав дітей, відображаючи їхню потребу в особливому піклуванні й увазі, їхню вразливість і відмінність їхнього світу від світу дорослих. Це визнається Декларацією прав дитини, прийнятою у 1959 році.
Однак за 30 років після прийняття ООН цієї Декларації чимало уявлень змінилось, і склалися нові поняття. Зокрема, Конвенція прав дитини набула широкого характеру.
По мірі того, як стає відомим усе більше фактів про нестатки й зловживання, жертвами яких стають діти, зростає й прагнення міжнародного співтовариства зміцнити права дитини. Нижче перелічені деякі із встановлених фактів:
- покинуті своїми сім'ями, близько сто мільйонів дітей існують лише за рахунок виснажливої праці, дрібних крадіжок, проституції чи жебрацтва;
- понад п'ятдесят мільйонів дітей працюють у небезпечних або шкідливих для здоров'я умовах;
- сто двадцять мільйонів дітей віком від шести до одинадцяти років позбавлені можливості відвідувати школу;
- щороку близько трьох з половиною мільйонів дітей помирають від захворювань, які піддаються профілактиці або лікуванню;
- у країні, що розвивається, близько сто п'ятдесяти п'яти мільйонів дітей віком до п'яти років живуть в умовах суцільної бідності;
- мільйони дітей, включаючи дітей більш багатих суспільств, позбавлені піклування, з ними погано поводяться, їх сексуально експлуатують, або вони стають жертвами зловживання наркотиків.
Це саме деякі причини, через які кожному важливо:
- знати про існування конвенції;
- розуміти проголошені у ній права;
- підтримувати зусилля щодо перетворення їх у реальність для своїх дітей.
Основні положення Конвенції:
- кожна дитина має невід'ємне право на життя, і держави забезпечують у максимально можливій мірі виживання і здоровий розвиток життя дитини.
- кожна дитина з моменту народження має право на ім'я і громадянство.
- у всіх діях судів, установ, які займаються питанням соціального забезпечення, або адміністративних органів першочергова увага приділяється найкращому забезпеченню інтересів дитини.
- переконання дитини підлягають уважному розглядові.
- держава забезпечує здійснення кожною дитиною всіх прав без будь якої дискримінації або винятку, різниці.
- діти не повинні розлучатись із своїми батьками, за винятком випадків, коли це роблять компетентні органи в інтересах їхнього добробуту.
- держави мають сприяти з'єднанню сімей, дозволяючи в'їзд до країни або виїзд з неї.
- батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини, однак держави повинні подавати їм необхідну допомогу і розвивати мережу дитячих закладів.
- держави повинні забезпечувати захист дітей від нанесення їм фізичної або психічної школи і відсутності піклування, включаючи сексуальні зловживання чи експлуатацію.
- держави забезпечують заміну догляду за дітьми без батьків. Процес усиновлення має ретельним чином регулюватися, і повинні бути підписані міжнародні угоди, щоб були передбачені гарантією і забезпечено юридичний порядок у тому випадку, коли названі батьки хочуть вивести дитину з країни, де вона народилася.
- неповнолітні діти мають право на спеціальне поводження, навчання і піклування.
- дитина має право на користування найбільш сучасними послугами системи охорони здоров'я. Держава повинна охопити нею всіх дітей, приділяючи при цьому першочергову увагу профілактичним заходам, пропаганді медичних знань і скороченню дитячої смертності.
- початкова освіта має бути безкоштовною і обов'язковою.
- шкільна дисципліна повинна підтримуватися за допомогою методів, що втілюють повагу людської гідності дитини. Освіта має готувати дитину до життя у дусі розуміння, миру, терпимості.
- діти повинні мати час на відпочинок та гру й однакові можливості займатися культурною та творчою діяльністю.
- держави повинні захищати дитину від економічної експлуатації і роботи, яка може перешкоджати отримати освіту або завдати шкоди її здоров'ю та добробуту.
- держави повинні захищати дітей від незаконного вживання наркотичних засобів, залучення їх до виробництва або торгівлі такими засобами.
- необхідно докласти усіх зусиль для відвернення викрадення дітей і торгівлі ними.
- по життєве ув'язнення не призначаються на злочин , вчинений особами до 18 років.
- діти повинні утримуватися під вартою окремо від дорослих; вони не повинні піддаватися тортурам або суворому чи принижуючому гідність поводженню.
- жодна дитина, яка не досягла п'ятнадцятирічного віку не повинна брати участь у воєнних діях; під час збройних конфліктів дітям повинен бути забезпечений спеціальних захист.
- діти, що належать до національних меншин і корінних народів, мають вільно користуватися власною культурою релігією та мовою.
- дітям, яким було завдано шкоду, внаслідок поганого поводження, зневажання або утримання їх під вартою, повинен бути забезпечений необхідний догляд або професійна підготовка для відновлення їхнього здоров'я та реабілітації.
- поводження з дітьми, причетними до порушень кримінального законодавства, має сприяти розвитку у дитини почуття гідності і значимості і має бути спрямоване на реінтеграцію у суспільство.
- держави повинні широко інформувати про передбачені конституцією права як дорослих так і дітей.
Порушення прав дитини
Порушення прав дитини в Україні має такі основні прояви:
Застосування щодо дітей різних форм насильства в період їх перебування поза сім'єю і школи. В основному сторін вуличного середовища:
- перевищення батьками меж своїх законних прав по відношенню до власних дітей;
- нехтування батьківськими обов'язками;
- незаконний вивіз дітей за межі України під видом усиновлення їх іноземними громадянами;
- антипедагогічні прийоми впливу на дитину в учбових закладах з сторони адміністрації та педагогічного і технічного персоналу;
- порушення встановлених адміністративним та кримінальним законодавством України умов, правил та процедур затримання неповнолітніх та поводження з ними зі сторони правоохоронних органів;
- нехтування встановленими Конвенцією про права дитини правилами утримання дитини в місцях відбуття покарання неповнолітніх;
- відхилення від існуючих нормативних правил техніки безпеки на виробництві при постійному та сезонному залученні неповнолітніх до праці;
- порушення соціальних прав дитини, що виражаються у відсутності належних умов для відпочинку, лікування,покращення житлових умов для більшості дітей з малозабезпечених родин;
- формальне ставлення, а в багатьох випадках явний опір із сторони адміністрації шкіл, педагогів до утворення учнівських організацій в школі;
- відсутність достатньої кількості підручників, навчальних посібників, теле-радіо передач, спеціальної літератури які доступно розкривали б підліткам та їхнім батькам знання про права дитини в Україні і в світі. Обмеженість такої інформації є порушенням права на обізнаність молодої людини з важливими

 
 

Цікаве

Загрузка...