WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Вирішення спорів арбітражним судом. Господарські правовідносини, їх ознаки та види. Правове становище арбітражних судів. Розгляд справ про - Реферат

Вирішення спорів арбітражним судом. Господарські правовідносини, їх ознаки та види. Правове становище арбітражних судів. Розгляд справ про - Реферат

судами розглядаються справи про банкрутство.
За ст.3 Закону "Про арбітражний суд" основним завданням арбітражного суду є захист прав та інтересів учасників господарських правовідносин, що охороняються законом;
Згідно ст.4 Арбітражний суд утворюється на засадах призначення всіх арбітрів Верховною Радою.
Систему арбітражних судів України складають Вищий арбітражний суд, арбітражний суд Республіки Крим, арбітражні суди областей, міст Києва і Севастополя. Верховною радою можуть створюватись і інші суди(міські, міжрайонні та ін.).
Згідно ст.7 арбітражні суди складаються з голови, його заступників та арбітрів. Для вирішення організаційних питань арбітражний суд Республіки Крим, арбітражний суд області, міст Києва і Севастополя може утворювати президію.
За ст.10 найвищим органом у вирішенні господарських спорів і здійсненні нагляду щодо рішень арбітражних судів України та контролю за їх діяльністю є Вищий арбітражний суд України, який складається з Голови, заступників Голови та арбітрів і діє у складі пленуму, президії та арбітражних колегій по розгляду спорів та перегляду рішень, ухвал, постанов. Вищий арбітражний суд також розробляє пропозиції щодо організації і діяльності третейських судів на території України.(ст. 32)
Компетенцію різних арбітражних судів та порядок провадження справ визначає Арбітражний процесуальний кодекс та інші документи.
Найважливіші питання діяльності арбітражних судів України вирішує Пленум Вищого арбітражного Суду. Пленум також узагальнює арбітражну практику та статистику і дає керівні роз'яснення іншим органам щодо розв'язання спорів.
Президія Вищого арбітражного суду України вирішує питання організації та діяльності, підбору кадрів арбітражних судів України; переглядає в порядку нагляду рішення, ухвали, постанови Вищого арбітражного суду та переглядає за нововияленими обставинами справи, розглядувані в минулому самою президією; призначає склад арбітражної колегії Вищого арбітражного суду та ін.
Згідно зі ст.30. для підготовки науково обгрунтованих рекомендацій з питань організації та діяльності арбітражного суду, розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства та ін. при Вищому арбітражному суді утворюється науково-консультативна рада з провідних вчених та інших висококваліфікованих спеціалістів.
4. Розгляд справ про порушення антимонопольного законодавства.
За статтею 50 закону "Про захист економічної конкуренції", порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції є:
1) анти конкурентні узгоджені дії;
2) зловживання монопольним становищем;
3) анти конкурентні дії органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю;
4) не виконання рішень органів Антимонопольного комітету;
5) здійснення дій заборонених згідно з частиною п'ятою статті 10 даного Закону;
6) делегування повноважень органів влади;
7) вчинення дій, заборонених згідно з статтею 17 даного Закону;
8) обмежувана та дискримінаційна діяльність;
9) обмежувальна діяльність;
10) недотримання умов;
11) порушення положень погоджених з органами Антимонопольного комітету України установчих документів суб'єкта господарювання, створеного в результаті концентрації;
12) концентрація без отримання відповідного дозволу;
13) неподання інформації Антимонопольному комітету;
14) подання інформації в неповному обсязі Антимонопольному комітету;
15) подання недостовірної інформації Антимонопольному комітету;
16) створення перешкод працівникам Антимонопольному комітету;
17) надання рекомендацій суб'єктами господарювання, об'єднаннями, органами влади, органами місцевого самоврядування, що схиляють до вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції;
18) обмеження в господарській діяльності суб'єкта господарювання;
19) невиконання учасниками узгоджених дій;
20) обмежувальна діяльність об'єднань.
Порушення законодавства про захист економічної конкуренції тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
За порушення передбачені:
" пунктами 1,2 та 4 статті 50 даного Закону, накладаються штрафи у розмірі до 10% доходу суб'єкта господарювання від реалізації продукції,
" пунктами 5, 8, 10, 11, 12 та 19 статті 50 цього Закону, накладаються штрафи у розмірі до 5% доходу суб'єкта господарювання від реалізації продукції,
" пунктами 9, 13-16 та 18 статті 50 Закону, , накладаються штрафи у розмірі до 1% доходу суб'єкта господарювання від реалізації продукції.
Дохід суб'єкта господарювання від реалізації продукції визначається як сумарна вартість доходу від реалізації продукції усіх юридичних та фізичних осіб.
У випадку коли кілька юридичних та фізичних осіб - суб'єкта господарювання, що входять до групи, що визначається суб'єктом господарювання, вчинили дії, які призвели до порушення законодавства про захист економічної конкуренції зазначеним суб'єктом господарювання, штраф накладається на суб'єкт господарювання в особі юридичних та фізичних осіб, що вчинили наведені дії.
У випадку коли доходу немає або відповідач на вимогу органів Антимонопольного комітету України не надав розмір доходу, штраф, передбачений абзацом другим частини другої цієї статті, надається у розмірі до 20 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян; , штраф, передбачений абзацом третім частини другої цієї статті, - у розмірі до 10 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян; штраф, передбачений абзацом четвертим частини другої цієї статті, - у розмірі до 2 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Рішення про накладення штрафів у розмірах понад 1 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян приймаються виключно Антимонопольного комітету України.
Якщо суб'єкт господарювання зловживає монопольним становищем на ринку, органи Антимонопольного комітету України мають право прийняти рішення про примусовий поділ суб'єкт господарювання, що займає монопольне становище.
Примусовий поділ не застосовується у випадку:
" неможливості організаційного або територіального відокремлення підприємств, структурних підрозділів;
" наявності тісного технологічного зв'язку підприємств, структурних підрозділів.
За правопорушення передбачені пунктами 13-16 статті 50 цього Закону, посадові особи та інші працівники суб'єктів господарювання.
За правопорушення передбачені пунктами 4, 13-16 статті 50 цього Закону "Про захист економічної конкуренції", посадові особи органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю несуть адміністративну відповідальність згідно з законом.
Особи , яким було заподіяно шкоду внаслідок порушення законодавства про захист економічної конкуренції, можуть звернутись до суду з заявою про її відшкодування.
Шкода, заподіяна порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції, передбачені пунктами 1, 2, 5, 10, 12, 18, 19 статті 50 названого Закону, відшкодовується особою, що вчинила порушення, у подвійному розмірі завданої шкоди.
]
5. Використана література.
1. Конституція України.
2. Господарський Кодекс України.
3. Цивільний Кодекс України.
4. М.М. Мандриковський Господарське законодавство. - Львів 2003.
5. Я.М. Пігач, Л.М. Труфанова Господарське законодавство. Навчальний посібник. - Тернопіль 2002.

 
 

Цікаве

Загрузка...