WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання діяльності підприємств з іноземними інвестиціями - Дипломна робота

Правове регулювання діяльності підприємств з іноземними інвестиціями - Дипломна робота


ДИПЛОМНА РОБОТА
на тему:
Правове регулювання діяльності підприємств з іноземними інвестиціями
?
ВСТУП……………………………………………………………………………. .3
Розділ 1 .Загальні положення правового регулювання підприємств з іноземними інвестиціями :
1.1. Інвестиційний клімат в Україні…………………………………………..9
1.2. Законодавство та принципи регулювання діяльності П І І…………...22
1.3. Роль і місце П І І в економіці держави…………………………………35
Розділ 2. Державне регулювання діяльності П І І :
2.1. Роль вище стоящіх органів по управлінню П І І………………….…….49
2.2. Спільні підприємства та регулювання їх діяльність……………….…...53
Розділ 3.Юридична відповідальність за порушення законодавства:
3.1. Адміністративна відповідальність…………………………………….….76
3.2. Майнова відповідальність...........................................................................85
3.3. Кримінальна відповідальність…………………………………….……...88
ВИСНОВОК………………………………………………………………………..90
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ................................................................94
ДОДАТОК................................................................................................................99
ВСТУП
На сучасному етапі розвитку наша країна внаслідок трансформаційних процесів у минулому та теперішньому переживає період нестабільності та встановлення ( вже протягом двох десятиліть ) економічної, правової та соціальних структур. Будь які зміни подібного характеру не проходять без значних затрат ресурсів, а зміни в масштабі цілої країни потребують залучення капіталів колосального масштабу. Нажаль, наша економіка не може забезпечити достатній рівень інвестування. Внутрішні інвестиції гальмуються нерозвинутістю вітчизняного фондового ринку, а також станом банківської системи України. В результаті цього, питання залучення інвестиційних ресурсів з-за кордону в українські підприємства є досить актуальною вже протягом довготривалого періоду часу. Незважаючи на це, ситуація з зовнішніми капіталовкладеннями теж складається не кращим чином - внаслідок не найсприятливішого інвестиційного клімату та нестабільністю законодавства. Хоча спостерігаєть тенденція до збільшення об'ємів зовнішніх інвестиційних потоків, все одно країна відчуває їх нестачу.
Зараз ситуація, з точки зору експертів, повертається на краще.
Україні на сьогоднішній день необхідно в цілому 80-100 млрд. доларів іноземних інвестицій, заявляє голова інвестиційної ради Українського національного комітету Міжнародної торгівельної палати (УНК МТП) Володимир Коляденко.
Актуальність теми державного регулювання діяльності підприємств з іноземними інвестиціями полягає в тому, що на підприємства в які будуть інвестовані "старі європейські гроші" буде покладено завдання по обєднанню ресурсів двох та більше країн, обміну досвіду, зв язків. Створення підприємств з іноземними інвестиціями в Україні на сьогодні є позитивним, оскільки такіі підприємства дають значні інвестиції та нові технології управління, стимулюють процес виробництва в Україні конкурентоспроможної продукції, полегшують її вихід на міжнародні ринки.
Метою моєї роботи є формування системи теоретичних знань та практичних навичок у сфері державного регулювання діяльності ПІІ.
Предметом є заходи та дії держави, її політика яка стосується діяльність ПІІ.
Завданням даної теми є моніторинг діяльності підприємств з іноземними інвестиціями, дослідження законодавчої бази щодо них та прогнозування дій іноземних інвесторів у найближчому майбутньому. Для України, як держави з перехідною економікою важливо розглядати залучення іноземних інвестицій у контексті структурних змін і економічного зростання. Офіційно визначеними пріоритетними завданнями, які покликані розв'язати підприємства з іноземними інвестиціями, є: структурна реформа економіки; технологічне оновлення виробництва; виробництво товарів широкого споживання.
Але в цій темі існує одна проблема вже досить довгий час, а саме: що цілі інвесторів, які з'являються на вітчизняному ринку, приходять у суперечність з внутрішньою економічною програмою розвитку. Так, у структурі господарства їх, насамперед, цікавлять сировина, метал, вугілля, продукти хімічної промисловості тощо. Їх інтерес викликають підприємства, що мають певні технологічні переваги і перспективу розвитку, а також науково-технічний потенціал. Інакше кажучи, увагу іноземців привернула саме можливість спрощеного дешевого доступу до українських сировинного ринку, науково-технологічної бази і кваліфікованої робочої сили. Якщо Україна прагне дістати через ПІІ доступ до сучасних технологій, то західні фірми реалізують технології, які вже пройшли половину свого життєвого циклу і на світових ринках не є конкурентними. Невибагливість споживачів українського ринку надає застарілим і не прибутковим на західному ринку товарам можливість продовжити своє життя. Отже, конкурентоспроможні світові корпорації орієнтуються на глобальні експортні стратегії, а не на розвиток вітчизняного виробництва товарів в Україні.
Крім того, високий інвестиційний ризик в Україні, події останніх років (помаранчева революція, розпуск парламента), зумовлють незначну довіру західних підприємців. Ті ж з іноземних інвесторів, хто вже прийшов на її внутрішній ринок, не поспішають вирішувати проблеми і завдання своїх українських партнерів.
Всього, починаючи з 1991 року, за його словами, в Україну було інвестовано 21 млрд. доларів.
Голова інвестради УНК МТП підкреслив, що старі європейські гроші готові прийти в Україну, але поки вони знаходяться в очікуванні". За словами Коляденка, значний приплив інвестицій може відбутися тільки за умови послідовності в діях уряду, встановлення балансу між галузями влади і створення стратегії розвитку держави на 15 років.
Коляденко зазначив, що на запитання, що залучає інвесторів до України, більшість інвесторів відповідають: "земля і люди". Основними інвесторами в країну є Німеччина, Кіпр, Австрія і Британські Віржинські острови.
Коляденко повідомив також, що сума відтоку капіталу з України за 15 років склала 12,9 млрд. доларів.
"Таким чином, на кожні три інвестованих долари - один вивозиться", - сказав він, додавши, що підрахувати кількість грошей, які вивозяться, набагато складніше, ніж відстежити розмір інвестицій.
Обсяг інвестицій на душу населення в Україні за 15 років незалежності складає 350 доларів. У Росії цей показник складає 798 доларів, у Польщі - 2 тис. доларів, у Німеччині - 8 тис. доларів.
За даними Держкомстату, загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну до 1 січня 2007 р., починаючи з 1991 р. досяг 21,186 млрд. доларів, що складає 454,6 долари на кожного жителя країни.
Надходження приватних іноземних прямих інвестицій в країну з перехідною економікою частково компенсує дефіцит внутрішніх джерел інвестування. Воно дає змогу в деяких обсягах

 
 

Цікаве

Загрузка...