WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Особливості участі прокурора в цивільному судочинстві України - Дипломна робота

Особливості участі прокурора в цивільному судочинстві України - Дипломна робота

каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, - у межах суми стягнення за один місяць.
Отже, місцевий суд, що розглянув справу за позовом прокурора вирішує питання, пов'язані з направленням на виконання рішення суду (ч. 1 ст. 368 ЦПК). Відповідно до рішення, що набрало законної сили, за заявою стягувача судом видається виконавчий лист. Якщо на підставі ухваленого рішення належить передати майно, що перебуває в декількох місцях або якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право за заявою стягувачів видати декілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину рішення треба виконати за кожним виконавчим листом. Новелою є те, що виконавчі документи про стягнення судового зборунадсилаються судом до місцевих органів державної податкової служби.
Якщо судом було вжито заходів щодо забезпечення позову за заявою осіб, на користь яких ухвалено судове рішення, він разом з виконавчим листом видає копію документів, які підтверджують виконання ухвали суду про забезпечення позову.
Виконавчий документ, який подається до виконання, повинен відповідати вимогам ст. 19 Закону України "Про виконавче провадження". У ньому повинні бути зазначені:
1) назва документа, дата видачі й найменування органу, посадової особи, які видали документ;
2) дата і номер рішення, за яким його видано;
3) найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) стягувача й боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача й боржника за його наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача й боржника за його наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші відомості, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача й боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню: дата й місце народження боржника, його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника тощо;
4) резолютивна частина рішення;
5) дата набрання чинності рішенням;
6) строк подання виконавчого документа до виконання.
Виконавчий документ має бути підписаний уповноваженою посадовою особою і скріплений печаткою. Законом можуть бути встановлені також інші додаткові вимоги до виконавчих документів.
При втраті виконавчого документа суд, що видав даний виконавчий документ, може видати дублікат за заявою стягувача чи державного виконавця. Заява про видачу дубліката розглядається в судовому засіданні з викликом сторін та заінтересованих осіб, неявка яких не є перешкодою для вирішення цього питання. За видачу дубліката виконавчого документа стягувачеві справляється плата в розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів (ст. 370 ЦПК).
При пропущенні стягувачем строку подання виконавчого документа до виконання цей строк може бути поновлено судом за заявою стягувача. Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який видав виконавчий лист, або до суду за місцем виконання і розглядається в судовому засіданні з повідомленням сторін, які беруть участь у справі. їхня неявка не є перешкодою
для вирішення цього питання. Суд повинен розглянути таку заяву в 10-денний строк (ст. 371 ЦПК).
У процесі виконання виконавчого документа між сторонами може бути укладено мирову угоду. Стягувач також може відмовитися від примусового виконання в процесі виконання рішення. Відмова подається до державного виконавця в письмовій формі, після чого останній у триденний строк передає її до суду за місцем виконання рішення для затвердження. Суд має право перевірити й не визнати мирової угоди або не прийняти відмови стягувача від примусового виконання рішення суду, якщо це суперечить закону або порушує права чи свободи інших осіб. За результатами розгляду мирової угоди або відмови від примусового виконання суд постановляє ухвалу згідно з положеннями цього Кодексу (ст. 372 ЦПК).
Відповідно до положень ст.373 ЦПК за наявності обставин, що затрудняють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або сторони суд, який видав виконавчий документ, у 10-денний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу й порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін; у виняткових випадках суд може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Дана норма Кодексу наведена у відповідність до ст. 33 Закону України "Про виконавче провадження".
Згідно зі ст.374 ЦПК питання про тимчасове влаштування дитини до дитячого або лікувального закладу вирішується судом за поданням державного виконавця. Суд у 10-денний строк розглядає це питання в судовому засіданні з викликом сторін з обов'язковою участю представників органів опіки й піклування. Неявка сторін не є перешкодою для вирішення питання про тимчасове влаштування дитини до дитячого або лікувального закладу. Зазначена норма є новелою, оскільки Закон України "Про виконавче провадження" її не містить.
Розшук боржника чи дитини оголошується або за місцем виконання рішення, або за останнім відомим місцем проживання (перебування) дитини чи боржника або місцезнаходженням майна останнього, або за місцем проживання (перебування) стягувача. Суд вправі витребувати від державного виконавця всі необхідні документи для вирішення питання про оголошення розшуку. Розглядається судом подання державного виконавця протягом 10-ти днів (ст. 375 ЦПК).
Питання про примусове проникнення до житла чи іншого володіння особи, у якої є майно боржника чи майно й кошти, що йому належать від інших осіб, або у якої знаходиться дитина, щодо якої є виконавчий документ про її відібрання, при виконанні судових рішень і рішень інших судових органів (посадових осіб), а також питання про проникнення до житла чи іншого володіння боржника при виконанні рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби. Суд негайно розглядає зазначене подання за участю державного виконавця, але без вик-лику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб (ст. 376 ЦПК). Законодавець, ввівши цю новелу до ЦПК, полегшив процес виконання державним виконавцем виконавчого документа.
Питання про звернення стягнення на належні боржнику від інших осіб грошові кошти, що містяться на рахунках цих осіб в установах банків та інших фінансових установах, при виконанні судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб), а також питання про звернення стягнення на грошові кошти боржника, що містяться на його рахунках в установах банків та інших фінансових установах, при виконанні рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за поданням

 
 

Цікаве

Загрузка...