WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Конституція України: реалізація, застосування, використання, виконання і дотримання - Курсова робота

Конституція України: реалізація, застосування, використання, виконання і дотримання - Курсова робота

норм йде відображення суспільної практики. Пізнання об'єктивної дійсності припускає встановлення фактичних обставин, а також з'ясовування шляхом тлумачення змісту конституційних приписань , застосованих до конкретних життєвих умов.
Результатом тлумачення повинна бути однозначність і повна ясність сенсу норми має рацію. Особливість тлумачення за об'ємом обумовлена його зв'язком з кінцевим результатом з'ясування і роз'яснення сенсу правових норм, від якого залежить практичний ефект тлумачення. У зв'язку з результатом тлумачення розрізняють буквальне (адекватне), розповсюджувальне і обмежувальне.
Акти тлумачення - це один з видів правових актів. Акти тлумачення необхідно розглядати і як дія, і як юридичний документ, акт з'ясування і роз'яснення. Акт тлумачення це офіційний, юридично значущий документ, направлений на встановлення дійсного сенсу і змісту норм має рацію.
Види застосування розподіляються:
- офіційне;
- неофіційне;
- нормативне;
- казуальне;
Нормативний блок механізму реалізації Конституції України припускає можливість , як безпосереднього застосування, також і опосередкованого , тобто крізь норми галузевого законодавства.
Застосування конституційних норм, не має змісту й необхідності протиставити безпосередню й опосередковану форми їх реалізації , оскільки частіше за все норми Конституції України здійснюються разом з нормами різних галузей права України.
2.2 Використання Конституції України
Використання, виповнення і дотримання конституційних норм являє собою форми безпосередньої реалізації Конституції, оскільки перетворюють у життя діями самих суб'єктів правових відносин.
Використання представляє собою здійснення суб'єктом дозволених Конституцією йому прав.
Це активна форма реалізації.
Виступає як особливий засіб здійснення суб'єктивних прав та відображає функціональну специфіку застосування права. У цій формі реалізуються переважно уповноважні конституційні нормі.
Слід сказати про використання конституційних норм при тлумаченні.
В цій формі реалізується переважно правочин суб'єкту. Реалізується за власним бажанням. Конституційні норми дають можливість приймати участь або не приймати участі (виборах, референдумах), не можливо примусити.
Громадяни самі вирішають використовувати чи ні свої права і обов'язки, але це обов'язково. Однак це не повинно порушувати права і свободи третіх осіб.
Конституція встановлює критерії використання прав і свобод:
- використання прав і свобод здійснюється в співвідношенні з суспільним і юридичним змістом;
- вимагає цільового використання прав і свобод:
- використання не повинно вести до невиконання обов'язків;
- використання прав і свобод як попередню умову припускає виконання обов'язків, може виникнути за наявності даної умови;
Для державних органів використання означає обов'язок виконувати конституційні норми.
Використання конституційних норм - індикатор суспільної активності суб'єктів права.
Конституція встановлює критерії використання прав і свобод:
- використання прав і свобод здійснюється в співвідношенні з суспільним і юридичним змістом;
- вимагає цільового використання прав і свобод:
- використання не повинно вести до невиконання обов'язків;
Для державних органів використання означає обов'язок виконувати конституційні норми.
Цікава проблема використання законодавчої ініціативи . Форма вираження законодавчої ініціативи - проект закону. Суб'єкти законодавчої ініціативи повинні дотримуватись певних правил, згідно ст. 93 КУ
Конституція встановлює особливий порядок внесення законопроектів ст.89 Конституції України.
...
2.3 Виконання Конституції України
Ця норма передбачена самою Конституцією. Реалізація виконання норми передбачає високу активність суб'єктів права і орієнтує на виконання конституційних установ, проведення з цією метою різних заходів.
Полягає в обов'язковій, імперативній вимозі к ним суб'єктів права. Виконання потребує документального оформлення. По формі виконання реалізується в загальних обов'язках громадян, обов'язках держави перед суспільством і громадянами. Виконання можливе в загальних так і в конкретних правовідносинах.
Потребує документального оформлення.
Реалізується в обов'язковому виконанні громадського боргу.
Невиконання та ігнорування громадянами конституційних обов'язків несе за собою загрозу державі в різних сферах ст.65 - захист Вітчизни, ст.67 - сплачувати податки.
В Конституції встановлені засоби виконання:
- всі суб'єкти права повинні виконувати Конституцію України її закони;
- держава обов'язково виконує міжнародні договори;
- громадяни повинні виконувати свої обов'язки.
Однак в Україні нині фактично склалася парадоксальна ситуація, коли скасувати конституційні зміни 2004 року через причини політичного характеру майже неможливо, а "жити" за ними тим паче не можна. І в цій ситуації не останню роль відіграє факт відсутності (не функціонування) в Україні Конституційного Суду.
2.4 Дотримання Конституції України
Дотримання - найбільше все об'ємна форма реалізації, що охоплює всю систему суспільних суб'єктів і майже всі конституційні норми.
Дотримання - форма реалізації , при якій громадяни, державні органи, юридичні особи утримуються від здійснення заборонених дій Конституцією
Передбачає правомірну поведінку суб'єктів права і тільки при цьому виступає як форма реалізації. Не потребує виникнення конкретних правовідносин.
Має перевагу в пасивної помірності від здійснення заборонених дій, керує в практичній діяльності.
Універсальність форми в реалізації конституційних заборон - забороні диспозиції. Забороні диспозиції - вимога додержуватися від негативної поведінки , яка Конституцією вважаються забороненою. Можна робите все , що не заборонено законом.
Реалізація цієї норми забезпечується системою конституційних правовідносин.
Дотримуватись тобто не відклоняться в практичній діяльності.
Згідно ст.68 КУ кожен повинен дотримуватися Конституції та законів України.
Заборони в Конституції регулюють діяльність держави і її органів. Держава не має права виходити за ці рамки, що є гарантією особистого життя громадянина. Також держава не може змінювати чинні закони які б звуження зміст та обсяг існуючих прав і свобод. ст.22ч.3.
На громадян, інших осіб покладається обов'язок неухильно дотримуватися Конституцію України і закони України (ч.1 ст.68) В даному випадку це не конкретнийобов'язок, котрий можливо "прив'язати" к тій чи іншій галузі суспільної практики, а загальний принцип и загальний обов'язок, що випереджає всі інші конституційні обов'язки, а також права і свободи чоловіка і

 
 

Цікаве

Загрузка...