WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правовий захист працівників податкової служби - Реферат

Правовий захист працівників податкової служби - Реферат

особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану і виплачену заробітну плату.
У склад заробітку, з якого нараховується пенсія, вносяться всі види винагород, на які нараховуються страхові внески, крім виплати одноразового характеру.
Пенсіонерам, які пропрацювали після призначення пенсії за віком або з інвалідності не менше як два роки з більш високим заробітком, ніж той, з якого було обчислено пенсію, встановлюється, за заявою пенсіонера, новий розмір пенсії, виходячи з більш високого заробітку, який визначається за два роки роботи підряд після призначення пенсії.
Якщо пенсіонер, продовжуючи працювати, набув стажу, достатнього для призначення повної пенсії, то за заявою пенсіонера проводиться відповідний перерахунок пенсії, незалежно від того, скільки часу минуло після призначення пенсії при неповному стажі.
При переході з одного виду пенсій на інший пенсіонер може вибрати нарахування пенсії або з заробітку за два роки, або з заробітку за п'ять років перед днем подання заяви про переведення, або з заробітку за будь-які два роки роботи підряд після призначення пенсії.
Крім того, в разі переходу з однієї пенсії на іншу за новою підставою вона може нараховуватись із заробітку, з якого була призначена чи перерахована раніше виплачувана пенсія. В останньому випадку переведення здійснюється за документом про заробіток, який знаходиться у пенсійній справі.
Якщо пенсіонер бажає повернутися на раніше отримувану пенсію,проводиться не переведення з однієї пенсії на іншу, а відновлення раніше призначеної пенсії.
Після призначення пенсії всі документи надходять спеціалістові з виплати, який на їх підставі відкриває особові рахунки пенсіонерів. Є два способи виплати пенсій за місцем проживання пенсіонерів:
- через відділення зв'язку;
- через банківські системи.
Пенсії належить виплачувати щомісяця наперед у повному розмірі, без урахування отриманого заробітку за місцем фактичного проживання пенсіонера незалежно від прописки.
Якщо пенсіонер через хворобу чи з інших причин не має можливості отримати пенсію особисто, він може видати доручення іншій особі. Доручення має бути засвідчене в нотаріальному порядку, ЖЕК чи стаціонарною лікувальною установою, де пенсіонер перебуває на лікуванні. Доручення чинне протягом зазначеного в ньому строку, але не більше трьох років. Якщо пенсіонер не одержує пенсії протягом певного часу, то після шести місяців виплати тимчасово припиняються. Для поновлення виплати необхідно звернутися до органу, що виплачує пенсію. Незапитана пенсіонером своєчасно пенсія виплачується за минулий час, але не більше як за три роки. При цьому причини, з яких пенсіонер не звертався своєчасно за призначеною пенсією, для вирішення питання про виплату пенсії за минулий час значення не мають. Якщо пенсія не виплачувалася з вини органу, що призначає, чи виплачує пенсію, то невиплачені суми повертаються і виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком. Пенсіонерам, які проживають у будинках-інтернатах для осіб похилого віку виплачується 25 % призначеної пенсії, але не менше 20 % мінімальної пенсії за віком.
Пенсії, які призначаються особам рядового та начальницького складу органів податкової міліції, обчислюються із суми грошового забезпечення, що виплачується цим особам на день звільнення зі служби.
Пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення:
- окладу за останньою штатною посадою, яку займали перед звільненням;
- окладу за спеціальне звання;
- відсоткової надбавки за вислугу років;
- додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісячно (надбавки за вчене звання, науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби).
Перерахунок раніше призначених пенсій особам начальницького і рядового складу податкової міліції та членам їх сімей у зв'язку зі зміною розмірів грошового забезпечення, що сталося після звільнення зі служби, проводиться щорічно, виходячи з установленого за станом на перше січня поточного року розміру грошового за без-. печення, з якого обчислюються пенсії. Особам начальницького і рядового складу податкової міліції, які одержували перед звільненням зі служби персональні (збережені) посадові оклади або підвищені посадові оклади, пенсії обчислюються із звичайних, а не з персональних (збережених) або підвищених окладів.
Пенсії, що призначаються членам сімей померлих осіб начальницького та рядового складу податкової міліції, обчислюються в порядку, передбаченому законодавством, з відповідних видів грошового забезпечення, з яких підлягала обчисленню пенсія утриман-
ця. При звільненні особам начальницького і рядового складу по-даткової міліції виплачується грошова допомога у розмірі п'ятимісячного грошового забезпечення, особам старшого і вищого начальницького складу податкової міліції, які звільнені зі служби за віком, хворобою, скороченням штату чи за обмеженим станом здоров'я без права на пенсію, поряд з виплатою одноразової грошової допомоги виплачується протягом одного року з дня звільнення оклад за спеціальне звання.
Розв'язання спорів з пенсійних питань
Відповідно до ст. 104 Закону України "Про пенсійне забезпечення" скаргу на рішення органу, який призначає пенсії, може бути подано до районної (міської) ради народних депутатів або до районного (міського) суду. Рішення органу, що призначає пенсію, може бути оскаржено в адміністративному порядку. Зазвичай скарги подають у вищий орган, якому безпосередньо підпорядкована установа, дії якої оскаржуються.
Порядок і строки розгляду скарг з пенсійних питань визначає Закон України "Про звернення громадян" від 02.10.96.
Згідно зі ст. 16 цього Закону скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутись до суду, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.
Скарга може бути подана до органу або посадовій особі вищого рівня протягом одного року з моменту його прийняття, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням. Скарги, які подаються з порушенням цього терміну, не розглядаються.
Громадянин, який звернувся із скаргою, має право:
1) особисто викласти аргументи особі, що перевірила скаргу;
2) ознайомитись з матеріалами перевірки;
3) передавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті;
4) бути присутнім при розгляді скарги;
5) користуватися послугами адвоката;
6) одержувати письмову відповідь про результати розгляду скарги;

 
 

Цікаве

Загрузка...