WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Оціночні критерії визначення рівня компенсацій, пов’язаних з втратою здоров’я чи життя людини у контексті національної безпеки - Реферат

Оціночні критерії визначення рівня компенсацій, пов’язаних з втратою здоров’я чи життя людини у контексті національної безпеки - Реферат

військовослужбовців, які загинули під час виконання військових обов'язків у складі миротворчих сил ООН", компенсації виплачують одноразово у таких обсягах: за встановлення I групи інвалідності - 65 тис., II групи - 55 тис. і III групи - 40 тис. дол. США; у разі загибелі військовослужбовця - 105 тис. дол. США.
Затверджені компенсаційні суми поширювалися на миротворців військового контингенту, що направляли до Кувейту та Іраку (Постанова Кабінету Міністрів України від 19 березня 2003 р. № 357 "Про забезпечення діяльності українського військового контингенту, що направляється до Держави Кувейт для виконання завдань цивільної оборони" та Постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2003 р. № 869 "Про забезпечення діяльності українського миротворчого контингенту, що направляється до Республіки Ірак для участі у міжнародній миротворчій операції").
Розрахований нами середньостатистичний розмір компенсацій громадянина України за методикою визначення збитків народному господарству на 2003 р. становить 100 тис. дол. США, що відповідає законодавчо встановленому розміру одноразової компенсації членам сімей військовослужбовців, які загинули під час виконанняобов'язків у складі миротворчих сил ООН, та нині є прийнятною.
Екологічна та природно-техногенна безпека. Екологічну безпеку людини розуміють як забезпечення її життєво важливих інтересів природними ресурсами та захищеність від негативного впливу навколишнього середовища [13]. Внаслідок надмірної концентрації сільського господарства та промисловості в Україні має місце катастрофічне забруднення повітря, води та ґрунту. Значний антропогенний тиск на навколишнє середовище призвів до втрати стійкості екосистем, створив реальну загрозу життю та здоров'ю громадян. Так, за даними Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я, з 1990 р. по 2003 р. захворюваність на злоякісні новоутворення в Україні зросла з 300 до 326 випадків на 100 тис. населення, а кількість нових випадків інвалідності - з 490 до 604 випадків на 100 тис. населення; середня тривалість життя скоротилася на 3 роки [3]. Це свідчить про погіршення якості життя людей. Забруднення довкілля через промислові викиди та техногенні катастрофи - це "бомба уповільненої дії". До витрат на першочергові заходи з ліквідації наслідків техногенних катастроф додаються величезні витрати, пов'язані зі зростанням смертності та погіршенням здоров'я населення, що є головними показниками якості життя громадян, тому питання збереження довкілля безпосередньо пов'язано з безпекою людини та суспільства.
Масштаби втрат від зростання захворюваності та смертності, спричинені погіршенням екологічного стану, оцінити надзвичайно важко, оскільки, окрім первинної захворюваності, необхідно враховувати спадкові хвороби, що виникають внаслідок мутагенної дії отруйних речовин, радіоактивного та електромагнітного опромінення. Техногенні катастрофи призводять також до руйнацій, пожеж, вибухів, через які травмуються та гинуть люди. За даними МНС України, тільки за перший квартал 2005 р. внаслідок нещасних випадків техногенного характеру в Україні загинуло 94 та постраждало 40 осіб. З розрахованої нами вартості життя загальна сума втрат становить близько 57 млн гривень [8].
Розрахований розмір компенсацій може бути застосований як базовий для встановлення точного обсягу компенсацій та виплат громадянам, потерпілим внаслідок техногенних катастроф, чи тим, які мешкають на екологічно забруднених територіях. Держава має гарантувати компенсації постраждалим (грошові виплати, пільги, безоплатні оздоровчі програми тощо). Фінансування заходів, спрямованих на запобігання забруднення довкілля, підвищення надійності промислового виробництва, дасть можливість державі заощадити значну суму коштів, поліпшити соціальне становище громадян та їх безпеку.
Інформаційна безпека. Під інформаційною безпекою людини розуміють стан захищеності інформації, що забезпечує життєво важливі інтереси людини: фізичні, психологічні, генетичні, репродуктивні, інтелектуальні та духовні [13]. Нині, полегшуючи систему управління, сприяючи новим технологіям, комп'ютерні системи водночас перетворилися на джерела додаткових загроз інформаційній безпеці, оскільки стали можливими несанкціоновані втручання до комп'ютерних мереж, руйнування систем управління (виробництвом, фінансами, збройними силами, державою загалом, окремими об'єктами), контролювання поведінки людини та соціальних груп. Неможливо передбачити наслідки технічних та технологічних помилок у сфері використання комп'ютерних систем. Поширюються кримінальний інформаційний вплив, керування масовою та індивідуальною свідомістю. Посилюється інформаційне навантаження на психіку, що породжує конфлікти, агресію, суїцид, наркоманію, психічні захворювання. Це негативно впливає на якість життя людини та її безпеку.
Окреме місце належить глобальній комп'ютерній мережі - Інтернету. Його вплив на безпеку людини може бути і позитивним, і негативним. Інтернет сприяє зближенню та вирівнюванню соціально-економічних можливостей держав та водночас загрожує встановленням контролю над масовою громадською свідомістю. Постає необхідність у жорсткому технічному та програмному контролі комп'ютерних мереж, який має бути соціальним, відкритим та підпорядкованим загальнолюдським інтересам.
За даними науково-дослідного інституту українознавства [6], кількість користувачів Інтернету в Україні 2002 р. становила 2,5 млн осіб (близько 5% населення), у 2003 р. - до 3,8 млн осіб (8% населення). У 2003 р. доходи Інтернет-провайдерів сягнули близько 642 млн гривень.
Інформаційна безпека - це безпека людини практично в усіх сферах життєдіяльності. Поява ринку інформаційних послуг супроводжується перетворенням інформації та інформаційних засобів на товар, що має грошову вартість. Проте є такі сфери життєдіяльності, де інформація має надаватися споживачам безоплатно (як інші види забезпечення безпеки). Очевидно, що все це істотно впливає на розмір компенсацій за втрату життя чи здоров'я пересічного громадянина України. За згадану інформацію має сплачувати держава, акумулюючи громадські кошти та витрачаючи їх на забезпечення безпеки людини та суспільства.
Висновок. У підсумку слід зазначити, що реалізація євроатлантичної стратегії України, а також належне забезпечення національної безпеки не будуть успішними без удосконалення системи стратегічного

 
 

Цікаве

Загрузка...