WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Формування позитивного іміджу особистості працівника міліції та колективу підрозділу (науковий реферат) - Реферат

Формування позитивного іміджу особистості працівника міліції та колективу підрозділу (науковий реферат) - Реферат

мають складну структуру, безліч підрозділів, думка про які складається виходячи з оцінки структури взагалі або окремих служб, що знаходяться в полі зору (ДАІ, патрульно-постова служба, дільничні). Дослідження показали, що населення практично не розрізняє цих служб. Рівень довіри до міліції в цілому впливає на рівень довіри до окремих служб. При вимірі зв'язку рівня довіри до ОВС із рівнем довіри до слідчих, ППС, карного розшуку, ДАІ, дільничних, коефіцієнт кореляції Пірсона дорівнює 0,6 у всіх випадках. Таким чином, населення практично не розрізняє служби. Причому провідну роль у формуванні іміджу ОВС грає ДАІ. Ступінь довіри до різних служб ОВС відображена в таблиці у вигляді індексу, що коливається від -1 (відсутність довіри) до +1 (повна довіра) (Таблиця 1.2.).
Таблиця 1.2.
Рівень довіри до різних служб ОВС
Підрозділи ОВС Індекс довіри
ППС - 0,08
ДАІ - 0,26
Слідчий відділ - 0,02
Кримінальний пошук + 0,06
Дільничні інспектори - 0,04
ОВС в цілому - 0,2
Підвищення ПР об'єкта, незважаючи на те, що це - людина, організація - повинно відбуватися близько до опису "Боротьби і перемоги героя". Органи внутрішніх справ не є винятком, тому усі стадії боротьби і перемоги називаються "спіраллю підвищення".
Відповідно, для підвищення іміджу ОВС потрібно:
1) знайти характерну для ОВС стадію боротьби і перемоги, а також наступну за нею, більш високу;
2) усвідомити, як знайдена стадія може бути пов'язана з "боротьбою і перемогою" ОВС;
3) далі знайти рішення по основним формулам, пам'ятаючи, що найбільш сильні підвищення повинні бути пов'язані з перемогою не тільки ОВС, але й громадськості.
Основними формулами підвищення ПР об'єкта є такі:
- громадськість - переможець завдяки ОВС (наприклад, завдяки міліції громадськість щось отримала, чогось досягла);
- громадськість і ОВС мають одних супротивників і успішно протистоять поєднуючим їх небезпекам (наприклад, населення та міліція разом протистоять злочинності, співпрацюють у сфері розслідування злочинів);
- громадськість - спостерігач боротьби і перемоги ОВС (наприклад, населення бачить успішну роботу міліції по боротьбі зі злочинністю, розуміє, що в нього є спільні з міліцією проблеми, знає про боротьбу з недоліками в самій міліції).
Реалізація формули "Громадськість - переможець завдяки ОВС":
а) населення знає високий еталон (секрет, критерій, метод), заданий ОВС, або знає випадок, таємницю про них, яку так і хочеться переказати (таємниця позитивного змісту);
б) населення відчуває, що працівники ОВС його шанують, захищають, допомагають вирішувати проблеми, тому воно за них.
Реалізація формули "ОВС + Громадськість мають спільних супротивників і успішно борються проти об'єднуючих їх небезпек":
а) громадськість згодна з позицією ОВС і разом із ними теж кидає виклик супротивникам;
б) громадськість разом із ОВС цінує, відстоює, захищає і бореться за щось спільне;
в) громадськість разом із ОВС бачить, знає, відчуває, як програють (фізично, морально) злочинці. Чужі програші роблять ОВС та громадськість ближчими один до одного.
Реалізація формули " Громадськість - спостерігач боротьби і перемоги ОВС":
ОВС долає спільні з громадськістю проблеми, заборони, перемагає самого себе і т. ін. і населення любить ОВС за це.
4) якщо більш високої стадії "боротьби і перемоги" недостатньо для підвищення іміджу ОВС, можна ввести "Противник" і "Небезпеку". Це додаткові перешкоди, які ОВС та їх працівники повинні подолати. "Небезпека" - особливо несприятливі ситуація чи умови дії, а "Противник" - той, хто заважає ОВС досягти їх цілей, але якого вони врешті-решт перемагають;
5) при підвищенні іміджу ОВС треба пам'ятати про так званий "кредит довіри". Тобто інформація, яка подається про міліцію, не повинна бути тільки позитивною, бо в цьому випадку їй не будуть довіряти, однак вона не повинна містити в собі щось дуже негативне. Для одержання "кредиту довіри" необхідно на кожні три - чотири підвищення давати якийсь "програш" ОВС або їх працівника. Для цього обирається не основний напрямок їх діяльності. Якщо програшу взагалі немає, то люди будуть недовірливо ставиться до героя. Вдалим прикладом правильного підвищення іміджу ОВС є телесеріали "Менти", "Убивча сила".
Типові "негативні риси" працівників ОВС, які можна застосовувати для одержання "кредиту довіри" у населення:
- дрібні побутові дивацтва;
- невеличкі хиби зовнішності, характеру;
- незграбність, непрактичність у побутових питаннях;
- колишні, але вже переможені помилки;
- розплата за професійні успіхи: здоров'ям, нервами, відсутністю сім'ї;
- безтактність з боку третіх осіб.
Таким чином, існуючий імідж ОВС у масовій свідомості можна охарактеризувати як негативний (подібна думка характерна для всіх соціально-демографічних груп). Негативна оцінка дається всій структурі без обліку специфіки роботи її окремих підрозділів, що є результатом впливу багатьох факторів, починаючи з недовіри владним структурам і державі (органом якого є міліція) і закінчуючи наявністю ряду проблем у діяльності ОВС. Негативізм стосовно організації переноситься на її працівників і навпаки, у зв'язку з чим низько оцінюються як професійні, так і особистісні якості співробітників. Сформований імідж спирається в основному на інформацію, отриману з третіх рук, причому більшість людей у силу своєї некомпетентності схильні неправильно інтерпретувати наявні факти, що приводить до значного його відриву від реальності і спричиняє ряд проблем. Відповідно, необхідно не стільки підвищувати імідж міліції, скільки формувати максимально можливий об'єктивний імідж, що дозволить оперативно виявляти проблеми, що мають, у функціонуванні ОВС і підвищить ефективність їхніх взаємодій з населенням. Основною умовою цього є підвищення правової компетентності і рівня правосвідомості населення.
Отже, підсумовуючи, можна зробити наступний висновок, що зв'язки з громадськістю є досить важливою складовою частиною в діяльності правоохоронних органів. Така співпраця надасть можливість взаємно вирішувати складні завдання, які виникають в процесі забезпечення правопорядку в суспільстві. Крім цього партнерство та взаємодія слідчих підрозділів з населенням сприяє досягненню мети своєчасного розкриття та розслідуваннязлочинів, викриття винних та встановлення істини по кримінальній справі. Така співпраця формує позитивний імідж міліції в суспільстві. Таким чином формування та налагодження зв'язків з населенням повинно стати пріоритетним напрямком в діяльності міліції, а особливо, в слідчих підрозділах .
Література:
1. Алешина И. Корпоративный имидж // Маркетинг. - 1998. - № 1
2. Березкина О. Слуги народа: имидж и идеология.- М.: Альфа- Лаб, 1998
3. Блажнов Е.А. Паблик рилейшнз.- М.: Маркетинг, 1994
4. Блэк С. Паблик рилейшнз. Что это такое? - М.: Новости, 1990
5. Кашпур А. Внутренний ПР - какой он есть // Персонал. - 2000.
6. Королько В.Г. Основи паблик рiлейшнз: Посiбник. - Київ.: Iнститут соцiологiї НАН України, 1997
7. Королько В.Г. Паблік рилейшнз. Наукові основи, методика, практика. - К.: Вид - во "Скарби", 2001.
Моисеев В.А. Паблик рилейшнз. Теория и практика.- К.: ВИРА - Р, 1999.

 
 

Цікаве

Загрузка...